Niemcy: płoną schroniska dla uchodźców. NDIE demaskuje manipulacje

Od kilku lat tematem w mediach jest mowa nienawiści w stosunku do uchodźców. Mnożą sie też od lat napady na uchodźców o podłożu rasistowskim. Podpalane są schroniska lub domy zamieszkałe przez uchodźców.


Państwowa rozgłośnia Deutsche Welle relacjonowała za rok 2017: „Ataki na schroniska dla uchodźców i azylantów nadal są w Niemczech poważnym problemem. Według informacji gazety „Frankfurter Rundschau” (22.12.2017) powołującej się na dane Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) do 18 grudnia odnotowano 264 takich przestępstw, niemal wszystkie (251) zostały dokonane z pobudek skrajnie prawicowych.“

Jak wyglądają te pobudki skrajnie prawicowe? Otóż każde podpalenie lub każda namalowana swastyka na schronisku dla uchodźców jest czynem skrajnie prawicowym lub o motywie rasistowskim. Potwierdziła to monachijska policja po tym jak Afgańczyk stanął podczas Oktoberfest na ławce i pokazał Heil Hitler. Jest to czyn skrajnie prawicowy, bez względu na pochodzenie etniczne sprawcy. Afgańczyk jest prowadzony w statystyce jako osoba która popełniła przestępstwo z paragrafu o podjudzaniu do nienawiści rasowej. Afgańczyk – uchodźca, skrajny prawicowiec i neonazista? Absurd? Nie, to są realne fakty z niemieckiej polityki.

W świat idą zdjęcia podpalonych domów z namalowanymi swastykami na murach. Dwa takie zdjęcia zamieszczono w artykule w Deutsche Welle (te wędrują potem następnie po polskich mediach). W pierwszym przypadku za podpalenie zamieszkałego schroniska w Bingen (Nadrenia-Palatynat) sprawca – 26-letni Syryjczyk – został skazany na 4 lata więzienia. W drugim przypadku schronisko było dopiero planowane, w remoncie znajdowały się dawna gospoda i zabudowania gospodarcze. Policja aresztowała potem 50-letniego właściciela kompleksu i zarazem właściciela firmy budowlanej, który liczył na dobry interes, ale gdy się okazało, że budynki nie spełniają wymogów ochrony przeciwpożarowej podpalił je ze swoim współpracownikiem. Premier Bawarii Seehofer, który przyjechał do Vorra, mówił o hańbiącym czynie i o tym, że w naszym społeczeństwie nie ma miejsca na brunatne idee. Głos zabrali też wszyscy czołowi politycy niemieccy, także i Angela Merkel: „to jest nie do przyjęcia, że ośrodki dla azylantów są hańbione”.

W tym to artykule w grudniu 2017 Deutsche Welle pokazała retweet z Die Welt (koncern Springer) ze zdjęciami z Vorra, podczas gdy w styczniu 2017 obydwaj podejrzani zostali w procesie poszlakowym uniewinnieni z braku rzeczowych dowodów. Motywy były natury finansowej, a nie rasistowskiej. To jest po prostu manipulacja. (Linki poniżej).

Obecnie media relacjonują takie zdarzenia bez komentarzy o pobudkach skrajnie prawicowych, ale policja nadal ujmuje je statystycznie jako skrajnie prawicowe lub rasistowskie, ponieważ są skierowane przeciwko schroniskom dla uchodźców. Poniżej prezentujemy kilka tych „skrajnie prawicowych“ przestępstw z ostatnich dni.

W Bonn w poniedziałek 5 sierpnia 2019 podpalił swój pokój w schronisku dla uchodźców 24-letni Albańczyk Bledar G., jego 19-letni przyjaciel Turi nagrywał wszystko telefonem i filmik wrzucił do sieci na jednej z albańskich stron internetowych. W schronisku mieszka 251 osób, 150 ewakuowano, 7 zostało rannych.

Nie jest zrozumiałe dlaczego Albańczycy mogą składać podania o azyl w Niemczech. Czyżby w Albanii były wojna? Ich odrzucone wnioski o azyl były powodem podpalenia, czemu dali upust w filmiku wyzywając wulgarnie Niemcy.

W Bad Nenndorf (Dolna Saksonia) w niedzielę 11 sierpnia 2019 o 3 nad ranem wybuchł pożar w schronisku dla uchodźców. Okazało się, że dwóch uchodźców grylowało i podczas tego płomień przeszedł na zadaszenie. Szybka i sprawna ewakuacja przeprowadzona przez security uratowała wielu mieszkańcom życie. Łącznie ewakuowano 93 osoby. P.S.: w meldunku policyjnym i w mediach była mowa o gotowaniu.

W Ratingen (Północna Nadrenia-Westfalia) w czwartek 15 sierpnia o 3 nad ranem wybuchł pożar na czwartym piętrze w schronisku dla uchodźców umieszczonym w dawnym biurowcu chronionym przez security. 417 osób musiało opuścić budynek, 11 osób zostało rannych, w tym dwóch strażaków. Sprawcy są nieznani. Straty materialne w wyskości około 250 tys. euro pokryje niemiecki podatnik.

W Bielefeld (Północna Nadrenia-Westfalia) w niedzielę 18 sierpnia 2019 krótko przed północą podpalił swój pokój uchodźca – 25-letni Libańczyk uchodźca, budynek nie nadaje się do zamieszkania. Straty materialne w wyskości około 100 tys. euro pokryje niemiecki podatnik.

W Giessen (Hesja) w nocy z niedzielę na poniedziałek 18/19 sierpnia 2019 21-letni uchodźca z Algierii podpalił swój pokój, 13 osób zostało zatrutych czadem, 56 osób dostało inne zakwaterowanie. Straty materialne w wyskości około 40 tys. euro pokryje niemiecki podatnik.

 

Źródła:

https://www.t-online.de/nachrichten/deutschland/innenpolitik/id_84625354/politisch-motivierte-kriminalitaet-ist-hitlergruss-von-afghane-auf-dem-oktoberfest-rechts-.html

https://www.dw.com/pl/niemcy-mniej-ataków-na-schroniska-dla-uchodźców-więcej-na-samych-uchodźców/a-41909054

https://www.welt.de/politik/deutschland/article154185175/Syrer-gesteht-Brandlegung-mit-Hakenkreuz-Schmiererei.html

https://www.augsburger-allgemeine.de/bayern/Auch-Merkel-nach-Anschlaegen-bestuerzt-Es-ist-unertraeglich-id32316472.html

https://www.nordbayern.de/region/brandstiftung-in-asylheim-in-vorra-vorerst-kein-prozess-1.5751216

http://www.general-anzeiger-bonn.de/bonn/bad-godesberg/Video-zeigt-Brandstiftung-in-Flüchtlingsheim-article4159777.html

https://www.rtl.de/cms/feuer-in-fluechtlingsunterkunft-in-bad-nenndorf-4386098.html

https://www.welt.de/regionales/niedersachsen/article198332947/Feuer-in-Fluechtlingsunterkunft-in-Bad-Nenndorf.html

https://www.bild.de/regional/duesseldorf/duesseldorf-aktuell/ratingen-417-bewohner-muessen-fluechtlingsheim-wegen-brand-verlassen-63974290.bild.html

https://www.nw.de/lokal/bielefeld/mitte/22538109_Feuer-in-Asylunterkunft-in-Bielefeld-Gebaeude-unbewohnbar.html

https://www.giessener-allgemeine.de/giessen/giessen-hessen-verletzte-feuer-fluechtlingsunterkunft-zr-12925547.html

 

Dodaj komentarz