foto: commons.wikimedia.org/Chris McAndrew

Sarah Champion złożyła rezygnację z funkcji ministra ds. kobiet i równości Wielkiej Brytanii w gabinecie cieni po tym, jak opublikowano w gazecie „Sun” artykuł, w którym powiedziała, że „Wielka Brytania ma problem z pakistańskimi mężczyznami gwałcącymi i wykorzystującymi białe dziewczyny”.

„Przepraszam za zamieszanie spowodowane bardzo złym doborem słów w artykule ‘Sun’ w piątek” – powiedziała. „Obawiam się, że moje dalsze pozostawanie na stanowisku mogłoby odwrócić uwagę od kluczowych kwestii związanych z ochroną dzieci, które prowadziłam w całej mojej karierze politycznej” – dodała.

Champion powiedziała, że fragment jej wypowiedzi został zmieniony i wydała oświadczenie mówiące, że „nie ukazał się w jej imieniu”. „Sun” powiedział jednak, że kobieta zatwierdziła fragment i wysłała e-maila, aby powiedzieć, że jest zachwycona jego ostatnią wersją. „Kolumna Sarah Champion została zatwierdzona przez jej zespół, a jej doradca dwukrotnie skontaktował się z nami po to, aby powiedzieć, że była zadowolona z fragmentu” – stwierdziła rzeczniczka gazety.

Rezygnacja w środę po południu nastąpiła po tym, jak ponad 100 parlamentarzystów napisało do „Sun”, aby potępić artykuł. Protestowali też członkowie muzułmańskiej Rady Wielkiej Brytanii i Rady Deputowanych Żydów Brytyjskich. Champion napisała: „Wielka Brytania ma problem z pakistańskimi mężczyznami gwałcącymi i wykorzystującymi białe dziewczyny. Powiedziałem to. Czy to czyni mnie rasistą?”

„Zbyt długo ignorowaliśmy rasę tych nadużyć, a co gorsza, próbowaliśmy ją zakryć. Już nie. Ci ludzie są drapieżnikami, a wspólny mianownik to ich etniczne dziedzictwo” – dodała. Potem tłumaczyła, że była przerażona, gdy ujrzała „odpychającą i ekstremistycznie islamofobiczną” kolumnę. „Jest mi wstyd. Musimy zawsze walczyć z rasizmem i uprzedzeniami, bez względu na formę” – powiedziała.

Lider partii byłej minister Jeremy Corbyn stwierdził: „W ostatnich dniach ‘Sun’ opublikowało oświadczenia, które podżegają do islamofobii i stygmatyzują całe społeczności. To jest złe, niebezpieczne i musi być potępione”. Jak dodał: „Zaakceptowałem rezygnację Sarah Champion i podziękowałam jej za pracę”.

źródło: theguardian.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

51
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
24 Comment threads
27 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
39 Comment authors
BatmanpreczZIslamemBecaPatrickidol Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PJJ
Gość

Co za czasy unamused Za mówienie prawdy o tych kozosmrodach karzą człowieka.
XXI wiek a w cywilizowanym zdawać by się mogło kraju dochodzi do takich rzeczy. Lewactwo jest gorsze od zarazy

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Jak ktoś jest żulem to trzeba powiedzieć, że jest żulem, a nie człowiekiem pełnym ogłady, jak ktoś jest złodziejem to trzeba powiedzieć, że jest złodziejem, a nie uczciwym człowiekiem, jak ktoś jest chory psychicznie i do tego jest pasożytem np taki Sierakowski czy Migalski to trzeba im powiedzieć, że są… Czytaj więcej »

PJJ
Gość

@Gal Anonim
Z tego co zauważam to lewactwo jest najlepszym przykładem zakłamania i fałszu mad

bkkkk
Gość
bkkkk

A powyższe jest prostą konsekwencją faktu, że lewactwo (w tym marksizm kulturowy) to wymysł dyabła zwanego też Ojcem kłamstwa. Jaki ojciec – takie dzieci. c.b.d.o.

miki
Gość
miki

Nie bo teraz mamy nowomowę – jak ktoś kłamie to mówimy, że mija się z prawdą. Jak ktoś znany ma kochanka czy konkubenta to mówimy, że ma partnera życiowego, a słowo konkubent jest używane jedynie wtedy, gdy mówi się o patologiach.

michnikuremek
Gość

WSZYSTKIE działania Unii Europejskiej zmierzają do celu wytyczonego przez włoskiego komunistę, Altero Spinellego w jego Manifeście z Ventotene: likwidacja państw narodowych i stworzenie jednego, totalitarnego państwa komunistycznego. Altero Spinelli jest patronem Unii Europejskiej, a do parlamentarnej grupy Spinelli należą między innymi komunistyczny konfident SB Michał Boni i córka krwawego funkcjonariusza… Czytaj więcej »

PJJ
Gość

@michnikuremek
Słuszna uwaga kolego.
Manifest z Ventotene był aktem w oparciu o który stworzono eurokołchoz. Dodam tylko że Spinelli był zagorzałym komunistą unamused . Resztę dopowiedzcie sobie sami…

Daro72
Gość
Daro72

Zapomniałeś o Róży Thun von coś tam.

michnikuremek
Gość

Napisałem „między innymi”. Jest tam jeszcze Jerzy Buzek (TW Karol) czy wspomniana Róża von Pancerfaust.

ccc3
Gość
ccc3

„członkowie muzułmańskiej Rady Wielkiej Brytanii i Rady Deputowanych Żydów Brytyjskich” – ŻYDY mordercy i ludobójcy, chrzescijanofobie i i najgorsi rasiści nienawidzący białych o to kto stoi za sprowadzaniem do Europy muzułmańskich morderców, pedofilii, gwałcicieli, ludobójców i terrorystów!

Anna
Gość
Anna

każdy powinien to przeczytać……………

michnikuremek
Gość

@Anna
Tylko po co „każdy”? Przecież niewielu to zrozumie….. Ogłupieni przez pedałen na pewno nie…..

Batman
Gość
Batman

Mogę cytować?

miki
Gość
miki

Albo mówisz to co chce lewactwo, albo gęba w kubeł – to podobno jest demokracja, wolność słowa, tolerancja i inne tego typu bzdety.

Mareczyk@o2.pl
Gość

Czyli gwałcenie białych kobiet przez ciapatych jest mniej rasistowskie niż mówienie o tym i traktowanie w kategoriach problemu?

papuga
Gość
papuga

Dzięki Bogu mamy takie kobiety jak Miriam Shaded co publicznie mówi to co my tu na tym forum. W Angli to by z pierdla nie wyszła za takie gadanie.

Robert
Gość
Robert

Tylko, że Miriam Shaded trochę ich do Polski sprowadziła poprzez swoją organizację Estera. Niby to mieli być chrześcijanie ale kto to może wiedzieć. Na szczęście większość pouciekała do Niemiec.

XaX
Gość
XaX

@Robert tylko wiesz, że 90% z nich spierdzieliło z Polski i jeszcze nas na odchodne zwyzywali? Czyli jak widać wyznanie nie ważne bo mentalność jest taka sama.

Mareczyk@o2.pl
Gość

Ta Syryjka niczego dobrego dla Polski nie zrobiła.

Kris11
Gość
Kris11

Prawda. To prowokatorka.

bkkkk
Gość
bkkkk

Śliczna M. Shaded o wielkim sercu (i nieco mniejszym mózgu) mnie osobiście pasuje do modelu konia trojańskiego. I nie, nie chodzi o „uchodźców”, ale o to, że ona skutecznie obrzydza społeczeństwu/ludziom ważne sprawy. Np. takie jak pomaganie bliźnim w potrzebie, problemy chrześcijan na Bliskim Wschodzie, wspieranie organizacji pomocowych i parę… Czytaj więcej »

preczZIslamem
Gość
preczZIslamem

miriam shaded jest podwójną agentką – popiera kastracje gwałcicieli ale doskonale wie że jej ofiarami bedą biali mężczyźni chrześcijanie – podobnie jak to ma miejsce z obecnymi karami które dotykają tylko europejczyków – kastrowanie naszych spowoduje zmniejszenie dzietnosci europejczyków i wiekszy zalew islamu – niedobitki naszych facetów dojda do wniosku… Czytaj więcej »

Dracu
Gość

Trochę mi jej szkoda. Ale tylko trochę. Skoro już powiedziała prawdę jak jest. Po co przepraszała. I tak już miała pozamiatane. Mogła przynajmniej z godnością odejść. A tak jawi się jako chorągiewka na wietrze w oczach opinii publicznej. Gdyby nie to, może by zrobiła trochę dobrego dla swojego kraju w… Czytaj więcej »

Obywatelka Ziemi
Gość

Ale ona nie powiedziala nic o muzulmanach. „Wielka Brytania ma problem z pakistańskimi mężczyznami gwałcącymi i wykorzystującymi białe dziewczyny. Powiedziałem to. Czy to czyni mnie rasistą?” oraz „Zbyt długo ignorowaliśmy rasę tych nadużyć, a co gorsza, próbowaliśmy ją zakryć. Już nie. Ci ludzie są drapieżnikami, a wspólny mianownik to ich… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Gość

Klasyczna komuna, powiedziała coś, co było prawdą, ale oczywiście wbrew linii KC, to złożyła samokrytykę. Powinna jeszcze stanąć pod brytyjskim parlamentem i przez godzinę krzyczeć formułkę przeprosin.

Maria
Gość
Maria

Rada Żydowskich deputowanych potępiła artykuł . Co tu jest grane sami do nich strzelają a tu nagle obrona . Ktoś się orientuje o co w tym wszystkim chodzi ? .

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Oni strzelaja do ciapatych u siebie. W Europie, wg. koszernych, ciapaci moga robic so chca ale nie wolno ich ruszyc

Filip S
Gość
Filip S

Po prostu środowiska żydowskie wspierają islamizację Europy i Ameryki w równym stopniu co lewacy. Kto ma oczy i uszy ten wie.

Natalia
Gość
Natalia

Nie wspierają, tylko czynnie ją organizują

Adrianz
Gość
Adrianz

Czy terminologia islamofobia nie budzi takiego samego wydźwięku i potępienia jak antysemityzm ? Przypadek ? wink

Violanta
Gość
Violanta

Co wolno wojewodzie…

Violanta
Gość
Violanta

Tam gdzie jest islam i poprawność polityczna, prawda nie jest mile widziana. Ale mialabym o niej lepsze zdanie, gdyby się z tego nie wycofala. I tak jej to w niczym nie pomogło, a niesmak pozostał.

Viki
Gość
Viki

może „czymś” ją „przekonali”, żeby odwołała….

kowalski
Gość
kowalski

Jak już co niektórzy internauci zauważyli islamizacja Europy mogła by być szybko zatrzymana [a nawet cofnięta] gdyby nie medialne ,polityczne,sądownicze i finansowe wsparcie dla tej inwazji ze strony jewropejskiego plemienia i ich masońsko-lewackich kundli.

Natalia
Gość
Natalia

Gdyby nie to wsparcie, to w ogóle by tej inwazji nie było…

myślący
Gość
myślący

I brexit im nie pomoże. Upadną jeszcze szybciej niż reszta Ojropy.

Polak
Gość
Polak

Wymienimy ją za Środę i dołożymy jeszcze Kopacz i Jandę.

Yarl
Gość

oni nie gwalca bialych kobiet tylko biale dziewczynki 8-14 lat.Pare starszych tez by sie znalazlo ale glownie to dzieci !

Jerzy
Gość
Jerzy

Że zaprotestowali członkowie muzułmańskiej Rady Wielkiej Brytanii – to jeszcze mogę zrozumieć (chociaż nie popieram). Ale Rada Deputowanych ŻYDÓW Brytyjskich ??? Widać kto stoi za islamizacją W. Brytanii,

ccc3
Gość
ccc3

ŻYDY stoją za islamizacją na całym świecie nie tylko w WB. Chcą wykończyć chrześcijan i białych a gdy już wszędzie będzie muzułmańskie plugastwo wtedy żydzi w każdym zakątku świata zaczną budować coś na wzór Izraela odgrodzonego murem od robactwa i będą walić do muzułmanów wszystkim czym będą mieli, żydy zrobią… Czytaj więcej »

Irene
Gość
Irene

A jakie jednomyslne te obie „Rady”muslimanow i zydow.

Show gona on.

aqw
Gość

Nie wolno mówić prawdy