Od soboty do liczącej 2 miliony ludności Słowenii przybyło ponad 20 tysięcy tzw. uchodźców. Prawie 2 tysiące z nich utknęło w obozie namiotowym w Brezicach nieopodal granicy z Austrią. W proteście przeciwko „zbyt długiemu oczekiwaniu na dalszą podróż” imigranci podpalili dziś swoje namioty.

W płomieniach wznoszących się na kilka metrów doszczętnie spłonęło 20 namiotów. Straży pożarnej w porę udało się ugasić pożar i nikt nie został ranny. Jak donosi niemiecka telewizja „N24” imigranci krzyczeli „nie chcemy tu zostać!” i domagali się transportu do Austrii, a następnie do Niemiec.

W końcu przyjechały wyczekiwane autobusy i część imigrantów mogła opuścić obóz. Podczas zajmowania miejsc doszło jednak między nimi do konfliktów – w ruch poszły pięści i butelki. Policja musiała użyć gazu pieprzowego. Władze w Lublanie wysłały do Brezic wojsko i zabezpieczyły obóz.

– Sytuacja jest coraz bardziej napięta. Imigrantów jest za dużo – powiedziała rzecznik słoweńskiej policji.

Obóz w Brezicach może pomieścić 400 osób, jednak wciąż przebywa w nim ponad 1500 imigrantów.

Wcześniej w poniedziałek słoweńska minister spraw wewnętrznych Vesna Gyoerkoes Żnidar oskarżyła Chorwację, że wysyła na granicę „migrantów w wielkiej liczbie, niezgodnie z wcześniej ustalonymi ramami”. Słowenia została zmuszona do zwiększenia ilości żołnierzy na granicy z Chorwacją.

Słoweńskie MSW nie wykluczyło możliwości wybudowania ogrodzenia na południowo-wschodniej granicy, jeśli liczba przybywających migrantów będzie nadal rosnąć.

55
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
13 Comment threads
42 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
bk1683.09.12R456lolobk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
R456
Gość
R456

Zły biały człowieku – rasisto, dawaj nam kasę i mieszkania, bo jak nie to będziemy się skarżyć do ONZ. Dla rozrywki od czasu do czasu zrobimy małe zaieszki, tam gdzie zamieszkamy, ale to przecież nasza kultura. A głupi, otumaniony pseudo tolerancją europejczyk pogłaszcze po główce i da buzi na dobranoc.… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

No już widzę jak oni będą skarżyć do ONZ. Oni załatwiają to bez pośredników.

R456
Gość
R456

A skarżenie się do ONZ – to była ich gadka chyba ze Szwecji – za to, że mieszkają w namiotach i jedzenie jest niedobre.

lolo
Gość
lolo

Ha, ha, ha… Ach ci niedobrzy Szwedzi… Szwedzi „be”, nie dali homara. A trzeba było dać taki soczysty, gotowany boczuś na ciepło. Mniam. Jakby tak takiego „uchodźcę” przetrzymali na zimnie pod gołym niebem i o głodzie przez trzy dni to by wchrzaniał boczusia aż miło. Jak tam było… „Allah nie… Czytaj więcej »

saymi
Gość

Ja tam czekam,na Afrykańczyków i otwieram fabrykę ,,TAM TAMÓW”
Niszowy towar!

lolo
Gość
lolo

Pierwszym przekazem będzie: taki biały przejmuje naszą kulturę. Potrzebne maczety.

bk
Gość
bk

Tylko niech im nikt aby ne daje nowych namiotów! W naszej kulturze przyjęte jest ponoszenie konsekwencji własnych czynów. Tj. spalili namioty = śpią pod gołym niebem.
A pomagać trzeba. Teraz chyba Słowenii. Mały, nie za bogaty kraj i z takim problemem. Tylko jak możemy im pomóc?
Oszkurrr…

Harry
Gość
Harry

Nie będą spać pod gołym niebem, bo przyjechały po nich autobusy żeby odwieźć ich na słoweńsko-austriacką granicę. Jeśli przyjmiemy, nie daj Boże, tych „uchodźców”, będziemy mieli to samo – bo oni nie chcą u nas zostać tylko chcą do Austrii i Niemiec. Jak wybuchły takie zamieszki, to powinno przyjechać tamtejsze… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Nie wiem czy się uda tak zrobić jak mówisz bo wszystkie lewaki będą teraz ubolewać nad losem „biednych uchodźców”. Może najpierw zamiast zajmować się „uchodźcami” należałoby zrobić porządek z lewakami… ech znowu sobie pomarzyłem. Wiesz jedną z form pomocy praktykowaną przez „nasze” władze jest wysyłanie wojska na „misje pokojowe”. Paru… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

Uchodźcy z Erytrei grożą Niemcom – przyjdzie dzień, że ty my będziemy silniejsi niż Wy !

http://www.youtube.com/watch?v=yssVwI42sxk

lolo
Gość
lolo

Śliczna jest ta „integracja”… Erytrea, Erytrea uber ales.

Pakaj
Gość
Pakaj

Wywalić ich wszystkich tam skąd przybyli! Gdzie te matki z dziećmi, gdzie ci starsi ludzie niezdolni do walki lub pracy?! ZAMIAST TEGO MAMY JAKIEŚ JEBANE BARACHŁO CO PRZYJEŻDŻA SIĘ POOPIERDALAĆ NA SOCJALU!

R456
Gość
R456

Coś nie przechodi zamieszczanie linków:

więc google: Uchodźcy z Erytrei grożą Niemcom

„pewnego dnia będziemy na tyle silni, ze w przyszłości z Wami zwyciężymy !”

bezczelne pasożytnicto – to są bardzo umiarkowane słowa na takich ludzi, będziemy musieli wspólnymi siłami oddlonymu na przekór wszystkiemu pogonić ich od nas. Inaczej Polska stanie się bantustanem.

Lilith
Gość

Teraz Erytrea jest na ustach wszystkich. Niektórzy porównują nawet do Korei Północnej. Widocznie taki przekaz medialny ma ludziom bardziej uzmysłowić dramat ludzi i otworzyć szerzej drzwi na imigrację. Jestem ciekawa tylko jak procentowo wygląda podział na uchodźców chrześcijańskich i muzułmańskich. W Erytrei panuje coś na kształt dyktatury komunistycznej, która ramię… Czytaj więcej »

saymi
Gość

Erytrea – rzekomo 65% Chrześcijanie, ale z pontonu wypadnie 60% przypadkiem.

lolo
Gość
lolo

A te 5%? Co Ty taki miłosierny? Allah Cię natchnął czy co?

Lilith
Gość

No i to są te „kobiety z dziećmi uciekające od bomb” o których mówi Kopacz. (coś tam jeszcze mówiła o reklamówkach w ręce). Jako wisienka na torcie słowa tego antyfaszysty z KW Razem o uchodźcach. I nijak się mają ich słowa do rzeczywistości. A rzeczywistość to jak widać te hordy… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Nam została tylko modlitwa, najlepiej różańcowa. Ja w każdym razie nie widzę innej możliwości obrony. Ani Niemcy ani nikt inny nie kiwnie palcem dla nas, chociażby z tego względu, że sami mają kłopoty. Tu już nie chodzi o to czy nas lubią czy nie, ale sami są w bagnie „po… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

Chyba tylko idiota uwierzy, że UE prowadziłaby podobną politykę imigracyjną, gdyby do Polski dotarło z Ukrainy np. 3 miliony uchodźców. To jest mit, którym karmią nas wszyscy od lewej do prawej strony. A UE zaproponowałaby wsparcie finansowe, może jakieś minimalne relokacje i nic poza tym. To zwykła manipulacja, która ma… Czytaj więcej »

Asgard
Gość
Asgard

Nadzieja umiera ostatnia. Szwajcaria się budzi, może Pegida da radę ożywić Niemców. Dania mądrzeje, a i Szkoci nie tal ulegli jak Anglicy. Norwegia też nie taka pokorna jak Szwecja. Hiszpania ma doświadczenie z muzułmanami. Czas na określenie się przez naszych polityków. Bronimy Europy razem ze świadomymi przed ta inwazją czy..

Lilith
Gość

Masz rację. Niektórzy jakby się budzili z letargu, czara goryczy się przelała ale pewne zmiany zaszły za daleko (dla mnie taka Francja już zawsze będzie takim syfiastym tyglem, nie odzyskają równowagi a społeczność muzułmańska będzie rosła). Nasi politycy się nie określą. Jest moment przedwyborczy więc niektórzy mówią wszystko co chcemy… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

@Lilith
No dobra daj buzi. :)))))))))

No tak te wybory. Swoją drogą tylko PO „trzyma klasę” znaczy się stałą linię proislamską. O PSL-u nie wspominam bo to „k… która pójdzie za tym kto więcej zapłaci” (lata 90-te, mój były sąsiad, pierwszy sekretarz POP-u).

bk
Gość
bk

Czytam Twoje komenty i wiesz… myślałam, że tylko ja mam jakieś takie dziwne odczucia. W Twoim ostatnim komencie „ruszyły mnie” słowa-klucze: Niemcy, Bałkany, chaos. Noszkurrr… Znowu jakaś powrótka z historii?? Oby nie. Tfu, na psa urok!

lolo
Gość
lolo

„Ordnung muss sein”. Nie ma to tamto, wojna poważna rzecz i za to mogą się zabierać tylko poważne państwa. A Niemcy do „państw poważnych” zaliczają się. I oni jak coś już robią, to jest to „dobra, solidna niemiecka robota”. Czyż nie? Dlatego napisałem, że nam została już tylko modlitwa. Różańcowa.… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Modlitwa, różaniec a w dalszej kolejności: obuszek, ćwiczenia, zdroworosądkowe przyswojenie sobie zasad preppersów. Coś pominęłam?

lolo
Gość
lolo

Pewnie nic, ale odnoszę wrażenie, że „dalsza kolejność” nie będzie już skuteczna. Czasy Sobieskiego już minęły i ci którzy mają „obuszek” w dużych ilościach, trzymają z Islamem.

bk
Gość
bk

„Czasy Sobieskiego już minęły i ci którzy mają „obuszek” w dużych ilościach, trzymają z Islamem.” No to może warto by to choć trochę, choć lokalnie, w mikroskali odwrócić?? Zawsze musimy robić to, czego sobie życzy majnstrim?!;) U mnie akurat nie ma kto wykonacć obuszka a szkoda. Rzecz mnie bowiem zafrapowała.… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

@bk Ja po prostu przyjmuję, że walka z Islamem, mimo wszystko jest walką duchową przede wszystkim. I nie lekceważyłbym tego. Ale oczywiście każdy podąża za tym co uważa za słuszne. W każdym razie przeczytałem dzisiaj jakiś wpis z 2013r na FB – ach zaglądnąłem tam – na stronie pt. „Islam… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

@lolo Ja nie lekceważę spraw duchowych! Gdzieś wyżej zaznaczyłam, ze moje „materialistyczne” sposoby są „w drugiej kolejności” (czy jakoś tak to nazwałam), czyli PO modlitwie. A już zwł. różaniec (dla tych, którym on „podchodzi”) ma zdaje się dużą siłę „przebicia”;). Piszemy niejako w dwugłosie. Ty o jednym, ja o drugim.… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Kolejność sie okaże na Sądzie Ostatecznym ale fakt: sprawy duchowe są fundamentalne. W końcu Islam wywodzi swoje roszczenia powołując się na Ducha. Różaniec ma taką „siłę przebicia”, że nie jest go w stanie pokonać nawet bomba atomowa, co świetnie zostało zaprezentowane w Hiroszimie i Nagasaki. Przetrwało tam 30 osób, dwa… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Ps. W z katedry w Nagasaki (albo Hiroszima, nie pamiętam) przetrwały nieuszkodzone figury Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryji.

R456
Gość
R456

Najstraszniejszym orężem będzie jednak – słowo. Zatajane przez media słowo prawdy, czy naprawdę jest islam. Ale nie opisowo, ale cytatami z ich ksiąg. Ci którzy w Polsce są wierzący, momentalnie pojmą w czym rzecz. Dlatego studiujmy koran, hadisy i życie Mahometa – bo to są wykładniki ich wiary. Wtedy zrozumieją… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

Najprostszym orężem to nasz cytat: List do Galatów 1:6-9 „Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

@R456 „I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli”. Właściwie nie powinnam dodawać już nic więcej. Ale powiem;). W dzisiejszym materialstycznym świecie dziwnie to wygląda, ale powiem. Otóż jak tak patrzę na historię, świat i ludzi, to WIDAĆ, że prawda ma wyzwalającą moc. Fakt, że słowo jest orężem jest bliski temu… Czytaj więcej »

ZgRZyt
Gość
ZgRZyt

Zgasimy to zło w zarodku albo u nas będzie to samo.

Hrabina
Gość
Hrabina

Nikt z nas nie zostawiłby swojej rodziny w obliczu wojny. Jestem pewna, że większość mężczyzn w Polsce prędzej sama by siebie poświęciła, niż pozostawili swoje kobiety i dzieci samotnie na pastwę wojny! Czy jakikolwiek uchodźca, kiedykolwiek w historii istnienia świata, zachowywał się tak roszczeniowo?!! Czy krzyczał, że chce do jakiegoś… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

„Nikt z nas nie zostawiłby swojej rodziny w obliczu wojny. Jestem pewna, że większość mężczyzn w Polsce prędzej sama by siebie poświęciła, niż pozostawili swoje kobiety i dzieci samotnie na pastwę wojny!” No właśnie. To dobitnie pokazuje odrębność cywilizacyjną przybyszów. Wobec tak różnych systemów wartości u nich i u nas,… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

No ja się poświęcać dla baby nie będę… No ja jezdem chłop bez baby. Takie wynaturzenie…

bk
Gość
bk

Ale byś spierniczał, czy raczej szukał pola walki? Nie w babach rzecz, ale w wewnętrznym nastawieniu – uciekasz od problemu (a wręcz rozwlekasz go po świecie), czy raczej próbujesz go rozwiązać (chwilowo zostawmy na boku, czy rozwiązanie problemu jest dostępne i realne)? Pytania nie są osobiste, lecz retoryczne i służą… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Jak to nie „w babach rzecz”? Podobno „my rządzim światem a nami baby”… Któryś ze sławnych Greków, władca starożytnych Aten (chyba) powiedział coś takiego: „ja rządzę Atenami, mną rządzi moja żona, a nią rządzi nasz synek. To kto rządzi Atenami?” Zawsze jeszcze można wspomnieć Helenę Trojańską… O ile pamiętam niedawno… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Ja tam, jako baba, nie czuję się rządząca światem:) Biegi to były w przenośni, jako przygotowanie do spierniczania gdzie pieprz rośnie;). Bardzo to agresywny rodzaj sportu ten bieg długodystnasowy;)). Ćwiczyć coś tam ćwiczę, żeby na starość nie oklapnąć. Każdemu to radzę (ćwiczenia, tj. ogólnorozwojówka, wyrównanie deficytów, trochę samoobrony, trochę szermierki… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Ja Ci powiem, że jak taką babę nafaszeruje się boczkiem – ach ten boczuś, gotowany, ciepły… czeka u mnie w lodóweczce na swoją kolej, mniam – to efekt będzie zwielokrotniony… Ale poważnie… mówię o modlitwie dlatego, że w moim rozumieniu Bóg nie jest abstraktem czy Kimś kto jest nie wiadomo… Czytaj więcej »

Julka
Gość
Julka

A niech śpią pod chmurką wandale.

miki
Gość
miki

Te wszystkie NATO i inne Frontexy, które maja bronic UE to jakaś fikcja, skoro Europę spokojnie mogą najechać i zdestabilizować cywile.

bk
Gość
bk

No i to jest jeden z bardziej przerażających aspektów całej sprawy. A media o tym milczą, tfu.

Lilith
Gość

Unia ma przeznaczyć 120 milionów euro dla Frontexu, który podobno prowadzi operacje patrolowania zewnętrznych granic UE.
Ale jak na razie to zamiast patrolowania zajmują się chyba podliczaniem przybyłych imigrantów. (a czy oni ich także nie odławiali i transportowali do Europy?)

A czy Frontex nie ma przypadkiem siedziby w Warszawie?

ja
Gość
ja

ku rw a dlaczego to europy ciagna tak bardzoo tepi ludzie. podpalili swoe namioty w protescie – a ja nie zalozylem dzisiaj szalika na zlosc mamie. won z tym scierwem ludzkim!!!!!!!!!!!!!!!!!

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Niech siedza pod golym niebem albo lepiej wracaja na pustynie – tam cieplej

thomas
Gość
thomas

Nie uwierzycie ale nadal jest pełno ludzi, którzy uważają takie artykuły za „mowę nienawiści” i nawet jakby im wydrukować i postawić przed oczami ten obrazek z artykułu nadal będą się upierać, że uchodźcy to biedni uciekający przed wojną ludzie, kobiety i dzieci. To jest dopiero sztuka sprania mózgu. I to… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Krzysztof Kąkolewski opisuje sytuację, że za PRL-u były całe kwartały w Warszawie, gdzie ludzie święcie wierzyli w to co pojawia się w „Dzienniku Telewizyjnym”. Myślisz, że nastąpiły jakieś istotne zmiany?

Lilith
Gość

Osoby inteligentne powinny widzieć różnicę pomiędzy imigrantem ekonomicznym a uchodźcą (ze strefy wojny). Jeśli nie ogarniają tego rozumem i łykają papkę medialną, to trudno mówić o rzekomej inteligencji. Nie wiem dlaczego podobne artykuły odbierane są jako „mowa nienawiści”. To już naprawdę idiotyzm, bo to zwykła informacja o zaistniałej sytuacji w… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

„Mową nienawiści” jest nazwane wszystko co kwestionuje „słuszną linię naszej Partii” choćby to były tylko fakty. Jak to mówią: tym gorzej dla faktów (nie mylić z „Faktami”, choć to jest sztandarowy przykład manipulacji językiem).

Lilith
Gość

W temacie „uchodźców” Wystarczy obejrzeć na youtube: Journalist Carol Malouf, smuggled to Europe with refugees, narrates her dreadful experience Dziennikarka przeszmuglowana łodzią wraz z „uchodźcami”. To byłaby chyba dobra metoda dla wszystkich niedowiarków oraz pożytecznych idiotów. Wysłać do Turcji i niech wracają z tłumem. Może w ten sposób nauczą się… Czytaj więcej »

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Upst! Na zdjęciu nie widzę obłożenia paleniska ochronnym kręgiem kamiennym! Nie wiem jak w Słowenii, ale u nas podpadałoby to pod ustawę z dnia 20 maja 1971 roku Kodeks wykroczeń, ponieważ „Art. 82. § 1. Kto dokonuje czynności, które mogą spowodować pożar, jego rozprzestrzenianie się, utrudnienie prowadzenia działania ratowniczego lub… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Dlaczego masz ograniczać?! HĘ?!! Dura=lex, jak powiedział prawnik kupując zastawę stołową;)). Dawaj, dawaj, bo pomysły masz doooobre:).
No, w Twoje ręce! I niech Ci się klawiatura święci:)