Słowenia nie będzie rozdzielać uchodźców od imigrantów

Słoweńskie władze przyznały, że jest im ciężko rozdzielać ludzi, ponieważ przybywają w dużej liczbie i wielu z nich nie ma dokumentów.

Po czwartkowej nieudanej próbie zawrócenia przez Słowenię do Chorwacji 160 osób, głównie z Maroka, ten kraj nie będzie rozdzielać uchodźców od imigrantów ekonomicznych.

Słoweńskie ministerstwo spraw wewnętrznych przyznało, że ciężko jest rozdzielać ludzi, ponieważ przybywają w dużej liczbie i niektórzy nie mają dokumentów.

Transport uchodźców do Austrii działa płynnie. Tylko w czwartek do Słowenii przybyło co najmniej 4 000 uchodźców. Z drugiej strony do miejscowości Tabanovci na macedońsko-serbskiej granicy w piątek przyjechało pociągami blisko 1 500 uchodźców. Mniejsza liczba uchodźców przyjechała taksówkami. Do centrum tranzytowego przybywają uchodźcy, pochodzący z obszarów ogarniętych wojną.

Macedonia zatrzymuje imigrantów ekonomicznych.

Macedońska policja na granicy z Grecją uniemożliwia wjazd imigrantom z niektórych afrykańskich i azjatyckich krajów, którzy emigrują z powodów ekonomicznych.

W piątek z Grecji do Macedonii wjechało prawie 2 500 0sób, które będą kontynuować podróż w kierunku Tabanovci. Niektórzy imigranci mówią, że są gotowi ukryć swoje pochodzenie, by tylko kontynuować podróż.

„Mam na imię Muhammed i jestem z Maroka. Teraz mam dokumenty z Maroka, ale później będę Syryjczykiem, ponieważ serbska policja nie pozwala ludziom z Maroka iść dalej. Jeśli jesteś z Syrii, Iraku czy Afganistanu, możesz podróżować do granicy. Nie chcę mówić prawdy, by tylko przejść granicę.” – powiedział Muhammed z Maroka.

Wcześniej UNHCR potwierdził, że Macedonia i Serbia zaczęły przepuszczać tylko Syryjczyków, Irakijczyków i Afgańczyków. Chorwacja potem stwierdziła, że więcej nie będzie już przyjmować imigrantów ekonomicznych.

JESTEM Z MAROKA, NA GRANICY BĘDĘ SYRYJCZYKIEM!

Relacja Milki Smilevskiej z Tabanovci


Podsumowując, jeżeli Słowenia ( członek UE! ) nie jest w stanie i wcale nie zamierza oddzielać uchodźców od imigrantów, to jak się to ma do zapewnień byłej premier Kopacz o hotspotach i oddzielaniu uchodźców od imigrantów zarobkowych?

balkans.aljazeera.net

3 komentarz do “Słowenia nie będzie rozdzielać uchodźców od imigrantów

  1. Nie ma dokumentów? Od razu takiego zawracać!! (jako najbardziej podejrzanego). Zgubił dokumenty? Ale jakoś iphone się uchował? To samo – niech wraca zanim psami poszczują!
    „W Słowenii nie udało się zawrócić grupy z Maroka”.
    Przecież to są jawne kpiny. „Uchodźcy” robią z nimi co chcą…
    Słyszałam, że w Polsce dziennie kilkadziesiąt uchodźców jest zawracanych na granicy oraz kilkanaście wniosków o azyl jest przyjmowanych. Czyli jest nadzieja, że Polacy to nie takie miękkie faje jak Europa Zach.

  2. Niezły burdel. I nagle Maroko okazuje się dostawcą tak zwanych uchodźców. UE już powinna interweniować i dogadać się z królem Maroka. Zastanawiające jak bardzo są zdeterminowani, że decydują się na taką długą i kosztowną trasę- byle dotrzeć do Europy. (ciekawe ilu z tych Marokańczyków po prostu zakończyło szkolenie w IS i ruszyło w misje „pokojową” do Europy)
    Słowenia sobie nie poradzi z tym problemem sama, a UE nadal debatuje i osiąga kolejne szczyt (czy już zaplanowano kolejny szczyt?).
    W Maroku NIE MA wojny. Za to Marokańczycy są powiązani z zamachami terrorystycznymi więc stanowią potencjalne zagrożenie.

    Jeśli władze afgańskie oświadczyły, że przyjmą swoich obywateli więc w Niemczech powinny czekać gotowe samoloty. Pakować i odsyłać. Żadnej biurokracji, weryfikacji, rejestracji- deportować natychmiast. Tylko skąd ten opór po stronie europejskiej? Angela trzyma wszystkich za mordę?

    Problem to osoby, które wyrzucają dokumenty. Gdzieś wyczytałam, że takich osób nie można deportować, więc trzeba im zalegalizować pobyt na nowe nazwisko. Stąd pewnie te tłumy bez dokumentów, mniejsze ryzyko na deportację. I minimalne ryzyko na weryfikację (bo są kraje, które nie zamierzają weryfikować swoich obywateli i nie chcą ich u siebie, w przypadku Syrii/Iraku weryfikacja może być trudna o ile nie niemożliwa)
    Małe kraje nie radzą sobie z problemem co wykorzystują imigranci.

Dodaj komentarz