fot. pixabay.com

77% Holendrów uważa, że ich kraj powinien przyjmować uchodźców – wynika z sondażu przeprowadzonego przez niderlandzkie Główne Biuro Statystyczne CBS.

W badaniu wzięło udział ponad 3,3 tys. respondentów. Jedynie 8% uczestników odpowiedziało, że Holandia w ogóle nie powinna przyjmować uchodźców, a 15% nie miało zdania na ten temat. Za przyjmowaniem uchodźców opowiedziało się 77% ankietowanych.

Istotna część respondentów przyznała jednak, że przyjmowanie uchodźców wiąże się z pewnym ryzykiem. 22% ankietowanych uważa na przykład uchodźców za zagrożenie dla bezpieczeństwa Holandii. Ponad jedna czwarta (27%) twierdzi z kolei, że uchodźcy stanowią zagrożenie dla „holenderskich norm i wartości”.

Co do wkładu uchodźców w niderlandzką kulturę ankietowani są mocno podzieleni: 31% z nich uważa, że uchodźcy „wzbogacają” tutejszą kulturę, a 36%, że prowadzą do jej „zubożenia”, wynika z danych CBS. Również w kwestii integracji zdania są podzielone: 31% ankietowanych twierdzi, że uchodźcy w Holandii mogą zachować swoją kulturę, a 31% respondentów nie zgadza się z takim podejściem i domaga się pełnej integracji.

źródło: niedziela.nl

66
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
44 Comment threads
22 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
47 Comment authors
spisekRumcajs Zakapior >C*Anty MerkelPaolitodla Sorosa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o