fot. strażgraniczna.pl

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Ludwigsdorfie zatrzymali po stukilometrowym pościgu sześcioosobową rodzinę Czeczenów, którzy nie otrzymali azylu w Polsce.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Ludwigsdorfie wytypowali do kontroli samochód marki Opel Zafira, który zmierzał w kierunku Niemiec. Kierowca zamiast zatrzymać się na wezwanie funkcjonariuszy, zaczął uciekać przekraczając polsko-niemiecką granicę.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg, do którego przyłączyły się dodatkowo trzy patrole niemieckiej policji. Po przejechaniu niemal 100 kilometrów opel został zatrzymany. W samochodzie znajdowała się 6–osobowa rodzina obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej.

Cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę ponieważ otrzymali decyzję o odmowie nadania im statusu uchodźcy, ochrony uzupełniającej i zgody na pobyt tolerowany. Decyzję tę podtrzymała Rada do Spraw Uchodźców. Czeczeni zamiast opuścić terytorium Polski, nielegalnie przekroczyli granicę.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Augustowie zobowiązał cudzoziemców do powrotu. Ze względu na stan zdrowia kobiety – do czasu opuszczenia naszego kraju Czeczeni zostali zobowiązani do pozostawania pod stałym adresem zamieszkania oraz do stawiennictwa w wyznaczonych terminach w Placówce Straży Granicznej w Augustowie.

źródło: strazgraniczna.pl

38
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
19 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
Snake PlisskenolgierdPeszKrzyzwiecbkkkk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o