W saksońskim miasteczku Bad Schlema nieletni tzw. uchodźcy zaczepiali dziewczynki idące do szkoły. Mieszkańcy mieli tego dość, postanowili sprawę załatwić z władzami miasta.

Prawie 100 mieszkańców miasteczka przyszło 26 stycznia na obrady rady miejskiej. Burmistrz Jens Müller z partii CDU kazał po ostrej dyskusji opuścić salę i groził wezwaniem policji.

W sprawie dziewczynek burmistrz udzielił mieszkańcom porad jak: „nie trzeba prowokować i przechodzić tamtędy” lub „można też iść do sali gimnastycznej inną drogą, nie tą koło tego schroniska”, co obecni na sali obywatele skwitowali głośnymi okrzykami i gwizdami.

Politycy z partii CDU w miasteczku Bad Schlema nie liczą się z obawami obywateli. Mieszkańcy nie dowiedzieli się co dalej z kwestią uchodźców.

W całej Saksonii panuje nastrój sprzyjający pogromom uchodźców – uważa komendant policji w Lipsku Bernda Merbitza. Podczas weekendu w tym wschodnioniemieckim kraju związkowym doszło do 5 zamachów na ośrodki dla imigrantów – poinformował dziennik „Leipziger Volkszeitung”. Jeśli władza dalej będzie ignorować własnych obywateli, może dojść do tragedii.

źródło: freiepresse.de

10
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
ZnafcaTodeskultGimboateuszLV93AsgardDr Nefario Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
GimboateuszLV93
Gość

Powinni mu morde obić i powiedzieć żeby do urzędu chodził inną bezpieczniejszą drogą albo zakładał mniej prowokujące buty/skarpetki/zegarek

mistrz173
Gość
mistrz173

Tragedii? Tragedia to już się tam dzieje…

Dr.Nefario
Gość

To tak jak byś wynajmował 3 pokojowe mieszkanie , płacił normalny czynsz , i nie miał podłogi w jednym z pokojów. A wynajemca powiedział by Ci że przecież nie musisz korzystać z tego pokoju , bo korzystanie z niego jest niebezpieczne… Ci ludzie mają rację , ale nadal władze starają… Czytaj więcej »

Todeskult
Gość
Todeskult

Saksonia to jeden z najstarszych landów jeśli chodzi o średią wieku mieszkańców, młodzi w większości uciekli do zachodnich landów w poszukiwaniu pracy, zostali starzy „enerdowscy” Niemcy.

Wiarus55
Gość

Oho, w Saksonii zaczyna wrzeć! Coś wisi w powietrzu.

Frost
Gość
Frost

Tja, co niby? Powinni go przez okno wywalić a co mamy? Ot, kolejny przypadek gdzie ludzie jęczą a politycy mają to w dupie i gadają swoje. I jeszcze fajniej, polityk grozi im swoimi pieskami w formie policji a na uchodźców NIC. Jak ktoś tutaj ucierpi to to będą mieszkańcy bo… Czytaj więcej »

Processor
Gość

Najpierw musieli by to wojsko posiadać wink

Frost
Gość
Frost

A tam, jestem pewien że znajdzie się wielu chętnych miłośników pokoju którzy wstąpią do wojska żeby uspokajać tych złych obywateli. W razie potrzeba nawet policję się zastąpi patrolami szariatu które są oczywiście legalne w niemczech. Same niemieckie sądy tak mówią.

Asgard
Gość
Asgard

W Niemczech już społeczeństwo powinno obalać takiego burmistrza,a ci jak cielaki na rzeź.

Znafca
Gość
Znafca

Pewnie „inna droga” ma znaczyć że iść po niebie żeby nie dosięgli.