Kard. Marx poucza w sprawie przyjmowania imigrantów i chwali Unię Europejską

Kard. Reinhard Marx jest zdania, że państwa Unii Europejskiej powinny pomagać imigrantom z Afryki i Bliskiego Wschodu i przyjmować ich do swoich krajów. Dodał, że UE to „największy pokojowy projekt w historii Europy”. Hierarcha powiedział również, że Kościół nie może stać po stronie nacjonalizmu.

Hierarcha podczas swojego wystąpienia w Gdańsku zwrócił uwagę na problem migracji, a także konieczność przyjmowania w Europie imigrantów z Afryki Północnej oraz Bliskiego Wschodu. Podkreślił, że skandalem jest fakt, że w Morzu Śródziemnym toną tysiące imigrantów. W samych superlatywach wypowiadał się również na temat Unii Europejskiej.

„Unia Europejska to największy pokojowy projekt w historii Europy. To, że państwa Unii zrezygnowały z części swojej suwerenności na rzecz tej wspólnoty, nie było czymś niepatriotycznym” – mówił w Europejskim Centrum Solidarności kard. Reinhard Marx.

Purpurat krytykował również nacjonalizm i podkreślał, że Kościół nie może stać po jego stronie. „Mając na uwadze przeszłość, musimy wiedzieć, że jako Kościół chcemy się znaleźć po stronie wolności, ludzi, rodziny, na pewno nie po stronie skrajnego nacjonalizmu” – mówił.

źródło: KAI

Dodaj komentarz