Tak się kręci biznes. Niemiecka polityk zarobi miliony na uchodźcach!

Andrea Horitzky, miejscowy polityk partii CDU Angeli Merkel, jest jednym z właścicieli hotelu i posiada długoterminową umowę z miastem na zakwaterowanie uchodźców. Gazeta „Blid” wylicza, że polityk Merkel dorobi się na tym milionów euro.

Dla właścicieli hotelów w Niemczech, kryzys imigracyjny to wielki biznes i szansa na dorobienie się w krótkim czasie. Tylko w Kolonii 2200 uchodźców już mieszka w hotelach, a właściciele za zakwaterowanie otrzymują od 20 do 35 euro dziennie.

W porównaniu do innych hoteli w Kolonii, siedmioletni kontrakt Horitzky jest najdłuższy ze wszystkich w historii. Umowa została podpisana w czasie, gdy liczba uchodźców już zmniejszyła się.

Obecnie 26 uchodźców mieszka w hotelu należącym do polityk CDU, przy wynagrodzeniu 35 euro na osobę dziennie. Pani Horitzky zorientowała się, że to dobry biznes, więc już planuje rozbudowę interesu, aby w hotelu umieszczać coraz więcej uchodźców czy imigrantów.

Umowa jest tak skonstruowana, że miasto nie może jej rozwiązać szybciej niż po upływie siedmiu lat. W tym czasie polityk CDU może zarobić nawet do 2,4 mln euro – wylicza „Blid”.

Jak donosi „Do Rzeczy” w ostatnim czasie nieznani sprawcy przypuścili atak na hotel należący do lokalnej polityk. Ściany budynku pomazano, a jeden z napisów brzmiał „Twój czas się zbliża”, a innym „Horitzky, wstydź się”.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

Dodaj komentarz