zdj. Śląski OSG strazgraniczna.pl

14 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej zatrzymali na autostradzie A4 w rejonie Jaworzna trzech Afgańczyków. Cudzoziemcy przyjechali do Polski ukryci w naczepie ciężarówki.

Afgańczyków zatrzymała policja powiadomiona przez kierowcę Tira, obywatela Serbii, który przyjechał z Turcji. Mężczyzna usłyszał niepokojące odgłosy dochodzące z naczepy ciężarówki. Policjanci sprawdzili ich ubrania, okazało się, że nie mają żadnych dokumentów. Policjanci wezwali Straż Graniczną z Rudy Śląskiej i udzielili mężczyznom pomocy przedmedycznej oraz wręczyli im wodę i posiłek.

W trakcie badań lekarskich stwierdzono, że zatrzymani cudzoziemcy są w wieku 17, 18 i 19 lat. Obywatelstwo i dane osobowe obcokrajowców zostały ustalone podczas przesłuchania przeprowadzonego w obecności tłumacza ich języka ojczystego.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej wszczął w stosunku do cudzoziemców postępowania administracyjne, zmierzające do przekazania ich do kraju, w którym złożyli pierwsze wnioski o ochronę. Ponadto dwaj dorośli cudzoziemcy usłyszeli zarzuty dotyczące przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom.

Do czasu zakończenia postępowania administracyjnego obaj pełnoletni Afgańczycy przebywać będą w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców, natomiast niepełnoletni obcokrajowiec zostanie umieszczony w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

28
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
13 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
aaaaafdsfgsdfbkkkklolŁukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o