Turcja: codziennie morderstwo honorowe

O sprawozdaniu tureckiej organizacji kobiecej pisze niemieckie wydanie tureckiej gazety Hürriyet (Wolność). Według niego od początku roku do końca września zostało zabitych w Turcji 347 kobiet, w samym tylko wrześniu zostało zabitych lub zamordowanych 53 kobiet. Z tych 53 ofiar 17 zostało zabitych przez mężów, 6 przez znajomych lub krewnych, 5 przez zaprzyjaźnionych mężczyzn, trzy przez synów, dwie przez braci, jedno morderstwo było przypadkowe, ofiara i sprawca nie znali się, w 17 przypadkach sprawcy nie są znani.
Nie są znane też powody 31 zabójstw lub morderstw, w 9 przypadkach kobiety rozwiodły się, planowały rozwód lub odeszły od swoich mężów lub partnerów, a 11 przypadków organizacja kwalifikuje jako „podejrzane”. Oczywiście przymiotnik „podejrzane” jest eufemizmem na morderstwo honorowe, dokonane w samym wrześniu co najmniej 33 razy, co wynika z analizy sprawców. W dwóch przypadkach kobiety zostałe zabite z bliżej nieznanych „powodów finansowych”. Z tych 53 zabitych kobiet 18 zmarło w wyniku ataku ostrym przedmiotem np. nożem, 12 bronią palną, jedna substancją chemiczną, dwie zostały uduszone, jedna spalona. W zeszłym roku zostało zabitych 440 kobiet, co oznacza więcej niż jedno zabójstwo lub morderstwo codziennie.
W 2018 roku do Niemiec przybyło 10.655 uchodźców obywateli tureckich. Do tego dochodzi 15.925 legalnych imigrantów w ramach łączenia rodzin, które musi się oczywiście odbyć w Niemczech lub innym kraju UE. Osoby te przynoszą do krajów UE swoją kulturę i obyczaje.

Morderstwo w Austrii

W niedzielę w Kottingbrunn pod Wiedniem 31-letni Turek urodzony w Austrii i posiadający austriackie obywatelstwo zarżnął nożem swoją 29-letnią żonę i 23 miesieczną córkę. Turek sam zadzwonił na policję i powiedział, że zamordował swoją rodzinę. Przybyła policja aresztowała go bez problemów w mieszkaniu, 11-miesięczny syn żył, ale miał ślady duszenia. Niemowlak zmarł w poniedziałek w szpitalu. Trzykrotne morderstwo jest oczywiście typowym morderstwem honorowym. Problemy w małżeństwie i najprawdopodobniej planowany rozwód były jego powodem. Nie jest zrozumiałe dlaczego Turek zamordował dzieci, podczas gdy Koran przewiduje tylko kary dla żony.

Źródła:

https://www.hurriyet.de/news_53-frauen-im-september-in-der-tand-252-rkei-getand-246-tet_143525550.html

https://www.hurriyet.de/news_mutter-und-zweijand-228-hrige-tochter-in-and-214-sterreich-erstochen_143526865.html

https://www.hurriyet.de/news_drittes-todesopfer-nach-gewalttat68424_143526923.html

Dodaj komentarz