foto: Vito Manzari wikimedia.commons.org CC 2.0

Jest nowa propozycja w sprawie obowiązkowego przyjmowania uchodźców, niekorzystna dla krajów, które nie zgadzają się na przymus. Jest możliwość „wykupienia się” z obowiązkowego podziału uchodźców.

Najnowsza propozycja przygotowana przez Bułgarię, która kieruje w tym półroczu pracami UE w reformie prawa azylowego, przewiduje automatyczny system podziału uchodźców między unijne kraje na wypadek presji migracyjnej.

Z informacji korespondentki Polskiego Radia w Brukseli Beaty Płomeckiej wynika, że będzie można uniknąć rozdziału uchodźców, jeśli zapłaci się 30 tys. euro za każdą nieprzyjętą osobę. Jeszcze nie tak dawno Komisja Europejska proponowała 250 tys. euro.

Szczegółowy algorytm prawa azylowego ma brać pod uwagę populację, PKB, wskaźnik wniosków azylowych i dane dotyczące ostatniej presji migracyjnej.

Najbardziej stracą na tym państwa które pilnują swoich granic i nie przyznają azylu wszystkim jak leci. Z kolei zyskają na tym Niemcy i państwa południa jak Włochy czy Grecja.

źródło: IAR

78
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
36 Comment threads
42 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
56 Comment authors
KonononDarekEuropean CitizenDayaaRadek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o