fot. pixabay.com

Przedstawiciele CDU żądają, aby we wszystkich niemieckich szkołach wprowadzić dodatkowy przedmiot nauczający o „wartościach”. Lekcje byłyby obowiązkowe dla dzieci uchodźców w celu lepszej integracji.

Jak twierdzi „Rheinische Post”, powtarzające się informacje płynące od nauczycieli niemieckich szkół o wzroście przemocy, agresji i nietolerancji ze strony uczniów z muzułmańskich rodzin, spowodowały reakcję lokalnych i federalnych struktur CDU.

„Celem tej lekcji (o wartościach – red.) powinna być lepsza orientacja uchodźców w naszym systemie wartości i systemie rządów prawa, a jednocześnie przekazanie im granic i obowiązków naszego państwa prawa” – donosi dziennik.

Dzieci uchodźców mają się uczyć „zasad niemieckiego państwa”, m.in. poszanowania godności ludzkiej, wolność prasy i słowa oraz równouprawnienia mężczyzn i kobiet, co jest „niezbywalnymi wartościami stojącymi ponad różnicami kulturowymi czy religijnymi”.

tvp.info/dw.com

47
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
25 Comment threads
22 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
32 Comment authors
Darekbibubkkkkspisekprawyobywatel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o