fot. pixabay.com

Brytyjski związek zawodowy nauczycieli twierdzi, że rodzice, którzy nie chcą posyłać swoich dzieci z lekcji religii, bo nie chcą by uczyły się o islamie są rasistami. Taka postawa „nie pozwala dziecku przygotować się do życia we współczesnej Brytanii”

Związek nauczycieli podczas swojej dorocznej konferencji ustalił, że rodzice nadużywają prawa do nie posyłania dzieci z zajęć lekcji o islamie, co utrudnia szkołom „przygotowanie dziecka do życia we współczesnej Wielkiej Brytanii” – wyjaśnił Richard Griffith z londyńskiego oddziału związku nauczycieli.

Delegaci uzgodnili rezolucję nakłaniającą rząd do podjęcia kroków w celu uniemożliwienia rodzicom selektywnego nie posyłania swoich dzieci na niektóre lekcje, w szczególności z nauczania poszczególnych religii – czytamy na The Daily Telegraph.

„Dobrej jakości wychowanie religijne może rozwinąć wiedzę dzieci o wartościach i tradycjach Wielkiej Brytanii oraz pomóc w rozwijaniu zrozumienia między różnymi religiami i kulturami”  – powiedział z kolei rzecznik Departamentu Edukacji.

„Rodzice mają prawo do wycofania swoich dzieci z całości lub części religii, ale szkoły powinny upewnić się, że rodzice, którzy chcą to zrobić, są świadomi programu nauczania religii i jego znaczenia dla wszystkich uczniów” – dodał.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

96
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
36 Comment threads
60 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
48 Comment authors
lolekklioes vel pislamistaEuropean CitizenbkkkkCzuCzu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o