W Australii kandydat na deputowanego z niedawno powstałej prawicowo-radykalnej partii wezwał do likwidacji wszystkich meczetów w kraju i zakazu noszenia nikabu.

Kandydat partii „Rise up Australia!” Anthony Mackin w swoim wywiadzie zawarł szereg prowokacyjnych wezwań. „Część problemu jest oczywista – niemożliwość identyfikacji tego, kto znajduje się pod ( burką )” – powiedział Mackin. „Niedawno widziałem w internecie, że  terroryści samobójcy też chowają się pod burkami.”

„Osobiście skłaniam się do likwidacji wszystkich meczetów. Kiedy w okolicy otwiera się nowy meczet, muzułmanie zapełniają go i czynią życie mieszkańców niekomfortowym.”

rise up AustraliaMuzułmanin z Ipswich David Palmer w odpowiedzi zadał Mackin’owi pytanie: „Czy nie było by koniecznym wtedy zakazać także w Australii kostiumów Batmana i Supermana? „Pod nimi też niemożliwym jest rozpoznanie człowieka. Może chce zakazać także kostiumu Supermana?”

„Urodziłam się muzułmanką i chcę podążać za moją religią.” – komentuje właścicielka jednej z popularnych kawiarni w Queensland i żona Davida – Norma Palmer w wywiadzie dla Queensland Times. „Moja religia przypisuje kobietom konieczność zakrywania się i cieszę się, że to wypełniam. O ile mi wiadomo można zostawić odkryte dwie części ciała – twarz i dłonie.”

„Czuję się komfortowo i bezpiecznie na ulicy, dlatego że jestem ubrana skromniej niż ludzie wokół. Nikt nas nie zmusza do noszenia burki.”

„Stworzyliśmy bardzo dobrą społeczność i pomagamy sobie. Spotykamy się razem, ale nie rozmawiamy o żadnym terroryzmie. Modlimy się i uczymy nasze dzieci właściwych rzeczy.”

opracowanie: Cristero
na podstawie: azan.kz

1
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Crees Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Crees
Gość
Crees

Jestem za tym, żeby w ogóle zakazać budowy meczetów w całej zarówno Europie jak i Australi czy innych niemuzułmańskich miejscach. Niech te spierdzielają do siebie na pustynie. Tam ich miejsce.