Okoliczni mieszkańcy boją się mówić na ten temat i obawiają się represji. 17 sierpnia w największej dzielnicy mieszkaniowej miasta Helsingør – Vapnagård, grupa 20 muzułmańskich imigrantów zaatakowała policjantów i obrzucili kamieniami radiowóz.

Starcia z policją, podpalenia, masowe bójki, pobicia na ulicy, wybuchy petard, kamienie lecące w okna i inne nieporządki prześladują i niepokoją zwykłych mieszkańców Vapnagård już od dłuższego czasu. Lider miejscowej społeczności Per Olsen zwrócił się do komendy policji Północnej Zelandii z prośbą o wzmocnienie ochrony porządku na osiedlu. Według słów Olsena policji nie starcza środków na przeciwdziałanie takiej liczbie przestępstw w okolicy. Sami mieszkańcy boją się mówić na ten temat i obawiają się represji.

Kiedyś ciche i demokratyczne duńskie miasteczko w ciągu ostatnich kilku lat przybrał regularną armię buntowników zakłócających porządek w postaci muzułmańskich imigrantów.

„Dlaczego oni tak się zachowują? Przecież ich nie obrażamy. Jestem porażony ich żądzą zniszczenia i usiłowaniem zastraszenia innych. Co ich zmusza by się tak zachowywać? Młodzi ludzie śmieją się, kiedy przyjeżdża do nich policja. Podpalają motocykle lub kontenery na śmieci, a kiedy przyjeżdża policja, po prostu uciekają i pozostają bezkarni.” – zastanawia się Olsen.

opracowanie: Cristero
na podstawie: uriasposten.net

1
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Paweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Gość
Paweł

„Dlaczego oni tak się zachowują? Przecież ich nie obrażamy. Jestem porażony ich żądzą zniszczenia i usiłowaniem zastraszenia innych. Co ich zmusza by się tak zachowywać? Naiwni durni chrzescijanie jeżeli nie wiecie to ja wam powiem. To co jest siłą napędową ISLAMISTÓW w niszczeniu wszystkiego co nie jest iSLAMSKIE jest ISLAM,… Czytaj więcej »