Setki islamskich ekstremistów zorganizowały dwudniową akcję protestacyjną przeciw budowie katolickiej świątyni w mieście Kranggan w prowincji Zachodnia Jawa.

Sytuacja wielce przypomina tą, która już wcześniej miała miejsce w innym mieście Indonezji – Bogore, gdzie miejscowi chrześcijanie także stali się ofiarami zastraszenia przez islamistów – podaje Radio Watykańskie oraz agencja AsiaNews.

Parafianie kościoła w Kranggan ryzykują porażkę w walce o swoją świątynię, choć zgodę na budowę otrzymali jeszcze w 2003  i wypełnili wszystkie przewidziane przez prawo przepisy dotyczące budowy swojego miejsca kultu i 17 grudnia 2012 władze zatwierdziły budowę kościoła.
Jednak według oświadczenia islamskich ekstremistów chrześcijański kościół w centralnej części miasta, gdzie większość mieszkańców stanowią muzułmanie, rzekomo posłuży jako powód do rozpalenia międzyreligijnych konfliktów i naruszy pokojowe współistnienie różnych konfesji. Ekstremiści domagają się od władz wstrzymania budowy kościoła. Przy tym protestują przeciw budowie kościoła wcale nie miejscowi mieszkańcy Kranggan, a ekstremiści z innych miejscowości, nie mających nic wspólnego z tym regionem, odbywa się budowa kościoła.

Procedura budowy dowolnego chrześcijańskiego kościoła w Indonezji to skrajnie skomplikowana sprawa. Na otrzymanie zgody na budowę świątyni od miejscowych władz może być potrzeba 5-10 lat. Chrześcijanie często spotykają się z presją i groźbami islamistów, którzy przy pierwszej nadarzającej się możliwości są gotowi zablokować prace budowlane. Szczególnie często takie sytuacje mają miejsce w prowincji Zachodnia Jawa.

opracowanie: Cristero
źródło: sedmitza.ru

1
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
KUBA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KUBA
Gość
KUBA

Dziwi mnie dlaczego Nie protestujecie w Polsce przeciw budowie meczetow.korwa mac komu sa potrzebne meczety w polsce bo napewno NIE nam polakom.Wzywam do protestow w polsce przeciw budowie meczetow jest nas juz na NDIE prawie 57 tys.z czego duza wiekszosc mieszka w polsce.Polacy zacznijcie dzialc zanim bedzie za duzo meczetow… Czytaj więcej »