Materiał policyjny

3 kwietnia odbędzie się w Katowicach proces terrorysty z ISIS. Marokańczyk Mourad T. został oskarżony przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach o współpracę z ludźmi, którzy organizowali krwawe zamachy w Europie Zachodniej.

Historia Marokańczyka pokazuje, jak łatwo potencjalni terroryści mogą przedostać się do Europy – wystarczy, że podadzą fałszywe dane i nie są notowani.

Mourad T. w Austrii otrzymał status nieletniego syryjskiego uchodźcy. W rzeczywistości nie był ani uchodźcą, ani Syryjczykiem, ani nastolatkiem. Islamski terrorysta przez pół roku ukrywał się w Rybniku, do czasu, aż wpadł w ręce służb.

Proces terrorysty odbędzie się 3 kwietnia i będzie jawny. Katowiccy śledczy skonstruowali akt oskarżenia na podstawie połączenia dziesiątek danych elektronicznych całej siatki członków ISIS – rozmów, głównie poprzez komunikator Messenger i informacji z fałszywych kont na portalach społecznościowych. Ewentualny wyrok T. odsiedzi w Polsce, a potem zostanie deportowany do Maroka. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Mourad T. nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że o istnieniu Państwa Islamskiego ma wiedzę z prasy.

źródło: rp.pl

45
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
24 Comment threads
21 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
czlantyChory światkemik89tomek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o