„W Unii Europejskiej gwałci się obywateli, zmuszając do ponoszenia kosztów imigracji”

„Gwałci się własnych obywateli, zmuszając ich do tego, by ponosili koszty niechcianych imigrantów” – tymi słowami opisał politykę władz unijnych Jacek Żalek w programie „Minęła 8”.

Gośćmi w programie „Minęła 8” byli Łukasz Schreiber (PiS), Marek Sowa (Nowoczesna) i Jacek Żalek (Porozumienie). Znaczną część programu zajęła tematyka imigracji i polityki Unii Europejskiej wobec niej.

Sowa z Nowoczesnej przekonuje, że jego partia nie jest już za przyjmowaniem imigrantów, ponieważ polityka UE w tym zakresie poniosła fiasko. Jego zdaniem Unia powinna wypracować wspólne stanowisko.

Zdaniem Schreibera z PiSu polityka migracyjna UE poniosła nie fiasko, ale totalną klęskę. Dokonująca się w ostatnich latach reorientacja polityczna Włoch, Austrii i innych krajów Europy ma być „oddźwiękiem tego, co mówią społeczeństwa”.

Żalek stwierdził w podobnym tonie, że sprzeciw zdecydowanej większości obywateli państw europejskich wobec przyjmowania imigrantów przekłada się na rosnącą niechęć do rządzących.

„Ta zuchwałość i bezczelność polityków brukselskich wynika z tego, że gwałcone jest prawo tych państw, którym narzuca się przyjmowanie uchodźców niezgodnie z traktatami, mało tego, gwałci się własnych obywateli, zmuszając ich do tego, by ponosili koszty niechcianych imigrantów” – powiedział Jacek Żalek.

źródło: TVP.INFO

Dodaj komentarz