foto: pixabay.com

Oksana i Wiktor R. to ukraińskie małżeństwo mieszkające w Polsce. Ich córka podczas nauki w warszawskim gimnazjum przeszła na islam i zerwała z nimi relacje. Dziewczynka pod wpływem kontaktu z islamską grupą przebywającą w Polsce zradykalizowała się i brutalne odseparowała od rodziny. Zagubiona córka zaatakowała własnych rodziców a potem oskarżyła ich o stosowanie przemocy. Wsparcia rodzicom udzielił Instytut Ordo Iuris.

Małżonkowie są znanymi na Ukrainie piosenkarzami. Wiktor R. angażował się także w protesty na kijowskim Majdanie. W trakcie ich trwania został ranny. Następnie przyjechał do Polski, po czym sprowadził tu swoją żonę i dziecko. Dziewczyna rozpoczęła naukę w jednym z warszawskich gimnazjów.

W ramach aktywności pozalekcyjnej chodziła ona też na zajęcia teatralne, gdzie nawiązała relacje z osobami uczęszczającymi do Ośrodka Kultury Muzułmańskiej. Kontakt z radykalną muzułmańską grupą, którą tam spotkała, skończył się dla niej konwersją na islam i zerwaniem więzi z rodzicami, którzy nie zgodzili się na jej decyzję. Małoletnia została umieszczona w pogotowiu opiekuńczym. Co więcej, fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która rzekomo wspiera dziewczynę, a nie widzi nic gorszącego w jej radykalnej przemianie złożyła wniosek o wgląd w sytuację rodzinną Oksany i Wiktora R. oskarżając ich o przemoc wobec dziecka. Grozi im teraz ograniczenie władzy rodzicielskiej. Problem w tym, że to konwersja na islam w przypadku ich córki skończyła się brutalnym traktowaniem rodziców z jej strony.

„Jeżeli mówimy o przemocy w rodzinie Państwa R., to niewątpliwie jej sprawcą jest córka a ofiarami rodzice. To dziewczyna fizycznie zaatakowała swoją matkę i ojca. Rodzice mają pewność – za taką postawą ich dziecka stoi radykalna islamska grupa. Do czasu zetknięcia się z islamistami w Polsce, córka miała normalne relację z rodzicami. Sprzeciw rodziców wobec konwersji na islam, wtedy 14-letniej córki spowodował falę agresywnych zachowań dziecka. W związku z jej brutalnym postępowaniem przeciwko dziewczynie toczy się sprawa o <<demoralizację>>. Rodzice, którzy w trosce o córkę starali się odseparować ją od niebezpiecznego środowiska dostawali pogróżki od innych muzułmanów z zagranicy” – komentuje adw. Maciej Kryczka z zespołu Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Podkreślenia wymaga fakt, że aktualnie 16-letnia dziewczyna przebywająca w pogotowiu opiekuńczym składa do sądu pisma, które mają m.in. na celu udzielenie jej zgody na wyjazd na wakacje z nieznaną osobą, prawdopodobnie z Czeczenii.

Pierwsza rozprawa na ten temat odbędzie się 13 września 2018 r., ale już informują o niej media. Ta sprawa może pokazać na ile w Polsce jest dozwolona islamska indoktrynacja i co w takich przypadkach do powiedzenia mają rodzice. Wiktora i Oksanę R. przed sądem reprezentują mec. Jerzy Kwaśniewski i mec. Maciej Kryczka z Instytutu Ordo Iuris.

ordoiuris.pl

90
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
26 Comment threads
64 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
54 Comment authors
InezBenekMonikaukrynapalABC Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robota do zrobienia.
Gość
Robota do zrobienia.

Konflikt banderowsko-muslimski. „Dziękujemy” po-pis za ten syf, który nam sprowadzacie.

banita
Gość
banita

Ty masz całkowite zaćmienie mózgu. Dla ciebie każdy Ukrainiec to banderowiec, nawet prze tę pustkę nie przejdzie ci myśl, że wielu Ukraińców ucieka nie tylko przed biedą ale i banderowcami. Sporo ich zginęło broniąc Polaków. Zamiast rozsiewać absurdalną nienawiść do wszystkich Ukraińców zużył byś te siły witalne na zorganizowanie protestu… Czytaj więcej »

szyszkin
Użytkownik

wsio jest poer…..e pytanie, gdzie my żyjemy

Nohos
Gość
Nohos
lollol
Gość
lollol

bydgoszcz siedlisko czerwonych trepów …

ukrynapal
Gość
ukrynapal

A co inaczej jest! Przecież to szczera prawda! A ty na banicji z bandyckiej ukrainy zapewne jesteś, co oprychu z upa, zadekowany w Polsce na polskim socjalu!

ukrynapal
Gość
ukrynapal

A czemu to nie można głosować na mój komentarz?

Anarcho-Nacjonalista
Gość
Anarcho-Nacjonalista

Dokładnie w normalnym kraju cała trójka dostałaby najpierw wpierdol, a potem została by deportowana. Dodatkowo normalny kraj powinien wysłać ultimatum do tzw rządu Ukrainy że albo robią porządek z banderyzmem, albo budujemy mur na granicy.
Ale Polska nie jest normalnym krajem, tak jak PiS nie jest normalna partia białych ludzi

Ramsay Bolton
Użytkownik

Wy byście tylko wszystkich bili i budowali mury zamiast się za robotę wziąć. Skoro ci Ukraińcy tu legalnie pracują to w czym problem? Większość pracujących u nas to mieszkańcy środkowej lub południowej Ukrainy, a nie banderowskie poje”by z zachodnich okręgów. Poza tym za co te mury chcecie budować? Polskie wojsko… Czytaj więcej »

El-Raton
Użytkownik

V4, to już jest chyba coś, a zaczynali skromnie od V1 i V2 wink

Logic1
Użytkownik

Co tu robi radykalna islamska grupa ? A po drugie ile razy mam wam ku…a muwic !? Konieczne sa PROTESTY ! A nie siedzenie i pisanie tu bzdetów.

urbi
Gość
urbi

Logic
Kultury trochę chamie! I bez wulgaryzmów. Mamusia nie nauczyła dobrych manier?

Paolito
Gość
Paolito

Zamknij mordę.Do was bolszewików inaczej nie da się.

szyszkin
Użytkownik

masz przejebane

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Ja chcę polskiej POLSKI!!!!!!!, beg y beg beg beg

stanisław
Gość
stanisław

Polska w szczycie potegi była Rzeczpospolitą wielu narodów. I taką może być jeżeli będziemy twardą ręką egzekwować prawa rządzące na naszej ziemi. Kto je respektuje i pracuje na nie ma prawo tu buć niezależnie od koloru skóry czy wyznawanej religii.

Annag
Gość
Annag

ja sobie nie życzę w mojej ojczyźnie żadnych muzoli ani afromurzynów….
CHWAŁA POLSCE !!!!!!!

Monika
Gość
Monika

Zapomniałaś o ŻYDOSTWIE!!!!! To największy wróg Polski. żyd to dla mnie synonim oszusta, złodzieja, tchórza, zdrajcy i mordercy. Nie chcę w Polsce parchów pasożytów!!!

kici kici KOCUR
Użytkownik

Udało Ci się, tak masz rację „w szczycie potęgi” i jak skończyliśmy przez tę wielokulturowość? Niewolą przez kilkanaście dziesięcioleci. Europa też niedawno była u szczytu potęgi a skończy jeszcze gorzej niż my. Wielokulturowość to żydowski wynalazek prowadzący doskonale rozwinięte i potężne kraje i narody do upadku! I tyle w tym… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

stanisław,
Jakim prawem i na jakiej podstawie jakieś agresywne etc. dzikie plemiona z obcego lądu, nie mające z nami i NASZYM! krajem nic wspólnego, mają prawo być w NASZEJ! ojczyźnie? Jeden konkretny argument!

Benek
Gość
Benek

owszem masz rację, ale nie wolno przyjmować najeźdźców muslimskich, którzy nie tolerują niczego poza koranem pedofila Mahometa

banita
Gość
banita

To Qa kiedy, gdzie i o której mamy się stawić na protest zorganizowany przez ciebie?

urbi
Gość
urbi

banita
Brawo! To prostak i trzęsidupa. Sam siedzi i tłucze w klawiaturę bo tylko to cymbał umie ale ryja drzeć i nam ubliżać to potrafi. Pochwal się ty przygłupie zwącym się logic w ilu protestach brałeś udział! Pewnie w żadnym, takie komusze ścierwo jak ty tylko w gębie mocne

szyszkin
Użytkownik

A Ty, wy ilu, pochwal się, urbi

El-Raton
Użytkownik

Urbi: Ktoś tu przedtem pisał o kulturze języka roll

urbi
Gość
urbi

El-…
U mnie masz plusa i ja nigdy w stosunku do Ciebie nie użyję żadnego epitetu. Ale ten logic to zwykły cham i prostak ze słomą w butach. Do takiego prymitywa tylko takie argumenty jakie stosuję – docierają. Uwierz mi wiem co mówię. Pozdrawiam

szyszkin
Użytkownik

przywaliło słoneczko, za dużo wakacji

Sasa
Gość
Sasa

Nieważne kogo dotyczy konflikt. Tu chodzi o to, że islamiści już konwertują ludzi w Polsce. Tak działają te ich „ośrodki kultury” wspomagane przez lewackie organizacje. I jedne i drugie powinny zostać przez rząd zdelegalizowane i pozamykane.

Thomas
Gość
Thomas

Coraz więcej tego w Polsce a będzie jeszcze gorzej. Zachodnie korporacje które nawet nie płacą tu podatków pootwierały się w Polsce i stale domagają się taniej siły roboczej. Polacy stali się dla nich za drodzy, a i Ukraińcy coraz częściej oglądają się w stronę Niemiec. PiS już planuje ściąganie roboli… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Thomas, Święte słowa…Dlaczego nie ma w całej Europie protestów i oporu przeciw wrogom i innym dziczolubnym!? Może ludzie tego nie znają i nie mają okazji poznać co ich czeka? A będzie tak!: ” Kiedy przyszli uchodźcy nie protestowałem – to przecież biedni uchodźcy. Kiedy stawiali meczety nie protestowałem – mają… Czytaj więcej »

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Powiem jedno!!! Ja pierdole,świat zwariował

Goj
Gość
Goj

To jest ta „Rzeczpospolita Przyjaciół”, o której mówił żydowski prezydent Andrzej Juda?

stanisław
Gość
stanisław

Idiotyczna uwaga. A ty co byś sam zrobił w tej sytuacji?. Zamuruj się w piwnicy nie będziesz miał problemów ze światem.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

stanisław, To ty masz wyraźny problem z polskością i wszystkim co jest białych, rdzennych Europejczyków! Zrób szybki wypad do siebie i nie będziesz miał żadnych problemów! To MY rdzenni Europejczycy decydujemy o tym czy sobie życzymy i tolerujemy agresywną, obcą dzicz w NASZYM! kraju! Szukaj głupszego od siebie to poszukaj… Czytaj więcej »

Kąserwatysta
Gość
Kąserwatysta

Cala tę banderowska rodzinę cza zdeportowac.

ABC
Gość
ABC

To robota Czeczeńców.

Kasia
Gość
Kasia

Kiedyś na jednym forum wyczytałam coś podobnego, ale nie dotyczyło agresji tylko miłości do muzola; jedna pani napisała, że na jej osiedlu mieszkała para z córką, która poznała ciapusa. Rodzice pobłogosławili związek, ale zaraz po ślubie ten śniady książę zawinął swoją żonę w ten worek na śmieci i zwinął się… Czytaj więcej »

Sokole Oko
Gość
Sokole Oko

To samo robi guru owsiak. Od samego przedszkola trzeba w Polsce uczyć dzieci miłości do ojczyzny i patriotyzmu.

Kasia
Gość
Kasia

Em… z Owsiakiem co masz na myśli? Bo nie bardzo rozumiem. Tego drugiego nie musisz mi tłumaczyć, ale pierwszego nie kapuję.

Kozik
Gość
Kozik

Najkrócej: Owsiak=nihilizm.
Dobrze, że WOŚP pomaga, choć NFZ dysponuje budżetem ponad 1000x większym i z samych oszczędności na nieefektywnych procedurach można spokojnie zaoszczędzić kilka razy tyle.

Kasia
Gość
Kasia

Dziękuję za wytłumaczenie. Serio, przez mojego Aspergera nie zrozumiałam przekazu. Wolałam się zapytać niż palnąć jakieś głupstwo na swój sposób. I ta duża ilość minusów nie była potrzebna exclamation

szyszkin
Użytkownik

Dziwnym nie jest,pewnie zepchną ex do burdelu, kobieta nie miłująca pedofila , jest 4 qowno warta

Ania Kropelka
Gość
Ania Kropelka

Ograniczanie praw rodzicielskich na rzecz instytucji państwa to jeden z filarów systemu totalitarnego, które wszelkimi sposobami dąży do wychowania prawomyślnego, nowoczesnego obywatela. Gdy rodzice nie stają na wysokości zadania i nie wychowują bachora zgodnie z linią partii, państwo odbiera dziecko rodzicom. Za moich czasów ojciec i matka tak długo praliby… Czytaj więcej »

El-Raton
Użytkownik

Ania Kropelka: Niestety czasami dzieci i młodzież są tak zindoktrynowani, ze nic innego nie pomoże, jak zdobycie własnych doświadczeń: codziennych gwałtów, bicia i poniewierania przez wyznawców religii pedofila. Są znane historie, np. Szwedek, które brutalnie zgwałcone, jeszcze przepraszały. Trzeba zacząć od wychowania i wczesnego uświadamiania. Jak mawiają sąsiedzi za Odra:… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

El-Raton,
Ależ naszym białym dzieciom i młodzieży pomoże jedyny najlepszy środek na oddziczenie: DEPORT! na wczoraj! dziczy na najbliższe wybrzeże czarnego lądu!
To będzie najlepsze Wehret den Anfängen! No i prać, prać aż cały brud i naleciałości o zboczonym gadzie znikną!

prawyobywatel
Użytkownik

Czy Ty jesteś kobietą czy mężczyzną, bo piszesz w formie męskiej, a nick masz żeński. Jakoś tak dziwnie, bo nie można Ciebie przyporządkować.

Ania Kropelka
Gość
Ania Kropelka

Chłopczykiem jestem, a piszę pod pseudonimem Ania żeby w razie kłopotów z prokuratorem teściowa poszła za kraty, bo ona Ania ma na pierwsze. Tylko niech to zostanie między nami, kolego.

prawyobywatel
Użytkownik

Ja na serio pytam. Jestem kobietą choć piszę prawyobywatel, a nie -elka, ale piszę w formie żeńskiej. Zadałam bardzo trudne pytanie, co za skrytość… Z odpowiedzi rezygnuję, już dziękuję. Strasznie tajemniczy ci nowi.

easyrider
Użytkownik

A tak odnośnie żeńskich form – jak feminolesby nazwałaby kobietę naukowca? Naukowczyni? A kobietę marynarza? Marynarka?

Ania Kropelka
Gość
Ania Kropelka

Kobieta marynarz to chyba oczywiste- nimfomanka

Kacyk
Gość
Kacyk

Jak nazwałyby kobietę podnoszącą ciężary ? Facet to ciężarowiec.

szyszkin
Użytkownik

nie da się, gleba

Ania Kropelka
Gość
Ania Kropelka

Jak to się nie da, proszę:ciężarka, ciężarzyca, ciężarówka, babochłop.

Ania Kropelka
Gość
Ania Kropelka

No i jeszcze ciężarownica, ciężarycielka, ciężarówkarka.

III
Gość
III

Srram na to, szczerze! Ale …
JEDYNĄ i ABSOLUTNIE JEDYNĄ, rzeczą jaką mają zrobić Polskie władze i to NATYCHMIAST jest == WYDALIĆ to bydle z Polski. WYDALIĆ, pobrać odciski palców, DNA, co tam trzeba i wykluczyć prawo wjazdu do Polski w przyszłości! Tylko tyle i aż tyle!

Maxarp
Gość
Maxarp

Takie wizje to może mieć średnio inteligentny 11 latek, natychmiast wydalic to można produkty przemiany materii jak czujesz że nadszedł ten czas, raz na dobę, najezdzcy przyjeżdżają i będą przyjeżdżać, coraz więcej, tak pokrzykiwac to sobie może jakiś obszczymurek, problem jest jak ich pilnować i nie pozwalać na wiele

ameryk
Gość
ameryk

Lubię Cię Wujku Dobra Rado :-)))))
Jak zatem trzymać ich za twarz, jeżeli tzw. rząd tego nie chce?

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Maxarp, Taaa!… A skąd ta pewność u ciebie, że dzicz ma u nas otwarty szlak turystyczny, że aż wydaliłeś taką pewność z siebie!? Obszczymurek, to samorodny produkt moich myśli…Spodobało się i już podwędziłeś, cooo!? A co to!? NASZ! polski kraj, to jakiś bezpłatny ośrodek szkolno-wychowawczy albo inny resocjalizacyjny dla dziczy… Czytaj więcej »

El-Raton
Użytkownik

Maxarp: przecież o niczym innym nie ma mowy, tylko o wydalaniu gowna. O co wiec ten krzyk?

Irene
Gość
Irene

Minusuja Cie? Tu na tym forum jest towarzystwo wzajemnej adoracji.szkoda czasu na uswiadamianie.”dlaczego i po co”

Arar
Użytkownik

Jedną gówniarą bym się nie przejmował. Lepiej by było zamknąć w diabły źródło mentalnej choroby jaka opanowała ukrainkę, czyli ten cały Ośrodek.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Arar, Słusznie! Ha, ha! ośrodka kultury muzułmańskiej!? Przecież muzułmanie mają tylko ukierunkowaną „kulturę” w kierunku propagowania chorych wizji zboczonego nomada i żyją mentalnie w X wieku! Jakim prawem i na jakiej podstawie ta wylęgarnia terroryzmu i pralnia mentalna istnieje w NASZYM! kraju? Przecież NASZ! kraj to chrześcijański kraj. Jakim prawem… Czytaj więcej »

Irene
Gość
Irene

@pojawiam sie…
Wszyscy won jak mowi Cejrowski wlacznie z zaklamanym rzadem

Adrianz
Gość
Adrianz

Ja nie sram . Udało się sprać mózg Ukraince w POLSCE to ja zadaje sobie pytanie ilu jest takich spranych Polaków którzy w odpowiedniej chwili na rozkaz wyjdą z ukrycia na ulice z siekierą , bronią , ładunkiem wybuchowym w imię Allacha. Tym powinny się zając nasze służby

El-Raton
Użytkownik

Adriana: Tak, tojest dobre i zasadnicze pytanie. Edukacja powinna jednak się odbywać już w rodzinach, i to od najmłodszych lat. A nie jakiś tam neoliberalno-neomarksistowski Scheiss.

kkkkkkkk.llll
Gość
kkkkkkkk.llll

kiedy ten nowotwór, koń trojański zostanie pozbawiony statusu religii . w naszym cywilizowanym kraju ? To zbrodnicza krwawa ideologia ziejąca nienawiścią do każdego kto mysli inaczej ba, nawolująca wprost do zabijania niewiernych, mordów honorowych, gwałtów kobiet i dziewczynek (pedofilii) i innych okropieństw ….. jak to mozliwe ze taka ideologia ma… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

kkkkkkkk.llll,
A ja znowu się pytam: Kiedy ten morderczy gad zostanie ZLIKWIDOWANY! w NASZYM! kraju, białym kraju rdzennych Europejczyków. Co ta mordercza i zboczona ideologia robi w NASZYM! kraju!? WON! na najbliższe wybrzeże czarnego lądu! NASZ! kraj to nie miejsce na żadną patologię i zwyrodnialstwo morderczej ideologii!

szokman
Gość
szokman

Oto przykład na to że islam to nie religia a zwyrodnienie mózgu, zaraza która pożera żywiciela. Dlaczego islamnadalkozna legalnie praktykować w Europie? Odpowiedz prosta, dzikusom można wszystko dopuki europejczycy siedzą w kieszeni arabom z ropą naftową w tle… Nikt tego nie zmieni, oni rządzą i oni będą nam wysyłać bojowników… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

szokman,
Już to zrobili i coraz ostrzej dalej robią! Kto jest ze statystycznych rdzennych Europejczyków wolny i bezpieczny w NASZEJ! Europie?

Anka
Użytkownik

Dlaczego Ordo Iuris? Problem czeczeńsko- ukraiński powinien być rozwiązywany raczej na Ukrainie. Chyba że ukraińskie gwiazdy cieszą się już polskim obywatelstwem…

Antylewak
Gość
Antylewak

W dawnych domach przy drzwiach wisiała tzw dyscyplina. Dzięki niej ojciec z pewnością przywróciłby córkę na łono chrześcijaństwa.

Marcin Opus
Użytkownik

Na ile islamska indoktrynacja jest dozwolona to jedno. Drugie – na ile ,,wolne” są sądy od ideologii muktikulti.

Pampam
Gość
Pampam

Ostatnio znajoma z roboty powiedziala mi ze pracowała u nas panna ktora zadawala sie z ciapatym, rozstala sie z nim. Znalazla nowego, zmienila wiare i wyjechała do Niemiec. Dziwek nie brakuje. Kiedys miala Facebooka teraz na jej koncie jest zdjecie jej ciapatego kozojebcy. Powodzenia szmaty. Zresztą druga tez opowiadala o… Czytaj więcej »

Pisstake
Gość
Pisstake

Źle skończy…

Adrianz
Gość
Adrianz

Tym środowiskiem powinna zając się ABW i policja .

Grazejmazyn
Gość
Grazejmazyn

PISlamizacji ciąg dalszy
teatrzyk gdzie PO i PIS niby ze soba sie nie zgadzali sie udał i większośc naiwnych polaków to kupiła i zagłosowała na to tałatajstwo.

Prima
Gość
Prima

Przyjrzeć się temu gimnazjum, jakie to za zajęcia teatralne są tam prowadzone? Przyjrzeć się Ośrodkowi Kultury Muzułmańskiej, kto na niego łoży i czym się tam zajmują?

prawyobywatel
Użytkownik

Jak tak bardzo chce jechać do kalifatu z jakimś Czeczeńcem to niech jedzie. 16-latka to już prawie podstarzała panna dla islamistów. wink Szkoda tylko rodziców.