Łukasz Polinceusz z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego.

Musimy być coraz bardziej otwarci na napływ cudzoziemców już nie tylko ze Wschodu, ale także z Afryki i Bliskiego Wschodu. Rząd powinien zadbać o stworzenie ram dla bezpieczeństwa społecznego – uważa przedstawiciel Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego.

Polacy będą wyjeżdżać poszukując lepiej płatnej pracy, a problemy demograficzne będę coraz większym ograniczeniem dla polskiej gospodarki. Według szacunków, pierwszy wyjazd do zagranicznej pracy rozważa obecnie niemal 1,5 mln osób.

„Będziemy musieli bardziej otworzyć się już nie tylko na pracowników ze Wschodu, ale także z Afryki czy Bliskiego Wschodu” – mówi w rozmowie z MarketNews24 Łukasz Polinceusz z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego.

„Powinniśmy o tym myśleć w wieloletnim kontekście, a rząd powinien przygotować stosowne ramy prawne, aby zabezpieczyć bezpieczeństwo społeczne, a na cudzoziemców powinniśmy patrzeć, jak na potencjalnych obywateli Polski, zapewniając funkcjonowanie, rozwój czy edukację.” – dodaje.

źródło: marketnews24.pl

163
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
81 Comment threads
82 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
107 Comment authors
DariuszfafawfasaxelXxx_sportowy_tryb_życiaWalenty Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o