Polscy oficerowie łącznikowi wysłani ponad rok temu do Grecji i Włoch mieli za zadanie sprawdzić tzw. uchodźców, którzy mogli zostać wysłani do Polski. Okazało się, że połowa z nich posiadała kilka paszportów na różne nazwiska i zdjęcia.

Z powodu szwankującej rejestracji uchodźców (za co odpowiadają Ateny i Rzym) polscy oficerowie łącznikowi wysłani ponad rok temu do Grecji i Włoch nie mieli gwarancji bezpieczeństwa co do osób, które miałyby ewentualnie trafić do Polski. Rząd PiS wykazał się wówczas dobrą wolą i zadeklarował w Brukseli chęć przyjęcia 100 uchodźców (stąd misje oficerów łącznikowych do Włoch i Grecji).

Jak jednak dowiedziała się korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon, Włosi zaproponowali Polsce przyjęcie np. 25 rzekomo zweryfikowanych uchodźców: po sprawdzeniu przez polskie służby okazało się, że 12 z nich miało… kilka paszportów z różnymi nazwiskami i zdjęciami.

Były sytuacje sfałszowanych paszportów, były sytuacje podawania zupełnie innego wieku niż ten, który te osoby reprezentowały – powiedział dziennikarce RMF FM wiceminister MSWiA Jakub Skiba. Ostatecznie po tych incydentach zdecydowano, że żadnych uchodźców Polska nie będzie przyjmować.

Tymczasem unijny komisarz ds. migracji Dimitris Awramopulos bagatelizuje problemy z weryfikowaniem tożsamości i autentyczności dokumentów uchodźców w Grecji i we Włoszech. Uważa, że to tylko pretekst państw, które nie chcą przyjmować uchodźców.

źródło: rmf24.pl

Dodaj komentarz

43 komentarzy do "Włosi chcieli wcisnąć Polsce „uchodźców” z fałszywymi paszportami"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Forgetolerance
Użytkownik
Nowicjusz

Nie na darmo, kto zapoznany, radzi od fałszywych Włochów trzymać się z daleka.

eee
Gość
eee

No to trzeba samemu wybrać tysiąc syryjskich chrześcijan i będzie kwota uchodźców zaliczona. A tym z podwojnym paszportem pobrać odciski palców i odesłać.

Alex
Gość
Alex

Zapewne byly to samotne matki z dziecmi wedlug Kopaczowej a wedlug niezaleznych samotni mezczyzni z Erytrei o watpliwych dokumentach…

benek
Gość
benek

Greczysko wypełnia plan masonerii. Greku nie udawaj greka smile

wpDiscuz