foto: mo.gov.si and slovenskavojska.si Creative Commons Attribution 3.0-license.

Włosi przyjęli 113-osobową grupę imigrantów z Erytrei, Sudanu Południowego i Somalii. Są to pierwsze osoby z tego regionu, które przybyły do Włoch w ramach tzw. korytarzy humanitarnych.

33 rodziny tzw. uchodźców przyleciały z Addis Abeby i zostały przyjęte przez przedstawicieli katolickiej Wspólnoty św. Idziego, wspólnot ewangelickich oraz waldensów na rzymskim lotnisku Fiumicino.

Imigranci będą rozlokowani w różnych miejscach, a opiekę nad nimi obejmą wolontariusze z poszczególnych Kościołów i organizacji. W porozumieniu władz włoskich z etiopskimi organizatorzy wytypowali kandydatów do przyjęcia w jednym z obozów uchodźczych.

Największą rolę w porozumieniu z rządem włoskim w sprawie tzw. korytarzy humanitarnych dla tzw. uchodźców odegrała Wspólnota św. Idziego. Inicjatywa polega na zapewnieniu bezpiecznego i legalnego wjazdu do Włoch imigrantom, a także rozmieszczenie ich w różnych miejscach i opiekę oraz pomoc w integracji ze strony wolontariuszy z organizacji pozarządowych oraz kościelnych. Pomoc ma być finansowana ze środków i ofiar kościelnych.

W połowie stycznia premier Paolo Gentiloni zapewnił, że jego rząd będzie popierał korytarze humanitarne dla tzw. uchodźców.

źródło: kai

45
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
18 Comment threads
27 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
klioes vel pislamistaArcherSnake PlisskeneasyriderObserwatorka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o