Materiał policyjny

Afgańczyk Aryan Rashidi stanął przed sądem po tym, jak zgwałcił ciężarną Brytyjkę i próbował zrobić to samo innej kobiecie. Twierdził, że ma tylko 15 lat, ale badania dentystyczne potwierdziły, że ma co najmniej 22 lata.

Rashidi w październiku 2017 roku w Wakefield zgwałcił ciężarną kobietę i groził jej nożem. W sądzie okazało się, że mężczyzna jest również odpowiedzialny za próbę gwałtu z czerwca 2016 roku. Zaatakował wtedy kobietę, która spała w łóżku obok swojego męża podczas, gdy ich dziecko spało w łóżeczku w tym samym pokoju. Włamał się do domu przez okno – czytamy na „Daily Exppress”.

Za próbę gwałtu w 2016 roku nie udało się policji złapać Afgańczyka, wpadł dopiero rok później, gdy doszło do gwałtu na ciężarnej kobiecie. Policja namierzyła go na kamerach monitoringu.

Po zatrzymaniu, Afgańczyk zeznawał, że nie zna swojej daty urodzenia i twierdził, że ma 15 lub 16 lat. Jednak badanie uzębienia wykazało ostatecznie, że mężczyzna ma co najmniej 22 lata.

W sądzie tłumaczył się, że miał traumatyczne życie w Afganistanie, zanim przybył do Wielkiej Brytanii. „Nie znał nic innego, jak kraj rozdarty wojną i bezprawiem” – powiedział Rashidi.

Obie ofiary Afgańczyka są w głębokiej traumie i już nie czują się bezpiecznie w swoich domach. Sędzia Neil Clark skazał go na karę dożywotniego pozbawienia wolności, ponieważ „stanowi wielkie niebezpieczeństwo dla życia publicznego”.

79
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
35 Comment threads
44 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
53 Comment authors
bkkkkpojawiam się i znikamViolantamemegnat Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o