Wzrost rasizmu w Niemczech

Karamba Diaby poseł do Bundestagu z ramienia SPD skrytykował w wywiadzie dla gazety TAZ wzrost rasizmu w Niemczech oraz wypowiedzi polityków AfD które stają się podstawą rasistowskich ataków. Podajemy poniżej kilka przykładów tych ataków.

23-letni Gambijczyk którego podanie o azyl zostało rozpatrzone negatywnie i który oczywiście był już karany za narkotyki i paserstwo zgwałcił w czerwcu w Mannheim 53-letnią pijaną kobietę. Kobieta ma od tego czasu problemy psychiczne i nie może pracować. Azylant z Gambii z traumą dostał cztery lata więzienia.

24 listopada trzech czarnoskórych pobiło bez żadnego powodu dwóch mężczyzn na ulicy w Münster. Pobili ich tak dla zabawy z powodu białego koloru skóry.

Poseł do Bundestagu Karamba Diaby
Poseł do Bundestagu Karamba Diaby

24 listopada został pobity poczas kontroli biletów pracownik firmy kolejowej Eurobahn. Jednemu z pasażerów udało się przytrzymać napastnika. Po wjeździe pociągu na dworzec główny w Dortmundzie policja zatrzymała tego pana który pokazał legitymację uczniowską, oczywiście sfałszowaną. Okazało się (odciski palców?) że zatrzymany jest 24-letnim Gwinejczykiem. Zatrzymany wyzywał policjantów od rasistów i nazistów. Czy też i w tym przypadku wypowiedzi polityków AfD były podstawą rasistowskiej kontroli biletów?

Źródła:

https://taz.de/Politiker-Karamba-Diaby-ueber-Rassismus/!5641039/

https://www.rnz.de/nachrichten/heidelberg_artikel,-vergewaltigungsprozess-er-hat-sie-liegenlassen-wie-eine-benutzte-sache-_arid,482580.html

https://www.presseportal.de/blaulicht/pm/11187/4452233

https://www.presseportal.de/blaulicht/pm/70116/4449982

 

Dodaj komentarz