Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD) chce, by islamskie święta były dniami ustawowo wolnymi od pracy w Dolnej Saksonii.

Stephan Weil (SPD) – premier Dolnej Saksonii zamierza podpisać stosowną umowę na początku stycznia 2015r. z organizacjami muzułmańskimi ws. ustawowego wprowadzenia muzułmańskiego dnia świątecznego. Dolna Saksonia nie jest odosobniona – w dwóch krajach związkowych Hamburgu i Brnie dokonano podobnej umowy znacznie wcześniej.

Co ważne w Dolnej Saksonii szkoły już przed popisaną umową pozwalały uczniom na dzień wolnego w najważniejsze święta islamskie – nic dziwnego, bowiem istnieje tutaj 200 wspólnot muzułmańskich, z których każda posiada swój meczet. Razem zrzeszają one około 250 tysięcy muzułmanów.

Jak donosi „Deutsche Welle” umowa będzie wymagała od muzułmanów przestrzegania niemieckiej konstytucji, ideologii równości płci. Zostanie także podpisane oświadczenie o tolerancji i niedyskryminacji.

źródło: dw.de

5
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Harrypiotr444bkLeeonasd Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
asd
Gość
asd

szkoda gadac
niemcy pograzaja sie sami zupelnie jak francja i anglia

Leeon
Gość
Leeon

Niemcy tak bardzo boją się posądzenia o nietolerancję że zrobią każdą durnotę. Byle tylko zdjąć z siebie odium faszysty. Nie zauważają jednak że tracą zdrowy rozsądek. wink

bk
Gość
bk

Smuto czytać o tym, że jacyś Europesjczycy wierzą, iż jakas umowa lub ” oświadczenie o tolerancji i niedyskryminacji” będzie przez muzulmanów uznwane za wiążące ich (tych muzułmanów). Raczej zgodnie z koranem, dla muzułmanów nie będzie to miało zadnej mocy, nic co by ich obowiązywało.

Harry
Gość
Harry

Właśnie, jakby akurat jakiekolwiek oświadczenia ich do czegokolwiek zobowiązywały. Podpisać to wszytko można.

piotr.k444
Gość

Kolega Administrator nie dokończył-„Socjaldemokratyczna Partia Niemiec(SPD)chce by islamskie święta były dniami ustawowo wolnymi od pracy,NAJPIERW w Dolnej Saksonii,a potem w całych Niemczech!!! A święta chrześcijańskie stały się ustawowo dniami roboczymi!!!” Chyba tak będzie brzmiał ten tekst w niedalekiej przyszłości!!!