MSWiA wydało zakaz noszenia broni podczas szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży. Rząd uważa, że zwiększy to bezpieczeństwo.

Rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w tej sprawie (Dz.U. z 25 maja 2016 r., poz. 715) wprowadza dwa zakazy dla wszelkich rodzajów broni na obszarze miasta stołecznego Warszawy w dniach 4-10 lipca 2016 r. oraz na obszarze województwa małopolskiego oraz województwa śląskiego w dniach 20 lipca – 1 sierpnia 2016 r.

Mają związek z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa podczas Szczytu Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w dniach od 8 do 9 lipca 2016 r. oraz Światowych Dni Młodzieży w dniach od 26 do 31 lipca 2016 r. Jak tłumaczy MSWiA zakaz zmniejsza ryzyko wystąpienia zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Zakaz nie będzie dotyczył m.in członków misji dyplomatycznych i urzędów konsularnych oraz osób zrównanych z nimi na podstawie porozumień międzynarodowych. Ponadto żołnierzy, policjantów, celników oraz funkcjonariuszy służb specjalnych, BOR, Straży Granicznej i Służby Więziennej.

Czy na potencjalne zagrożenie terrorystyczne najlepszy jest zakaz noszenia broni? Od kiedy terroryści stosują się do rozporządzeń, ustaw, zakazów?

źródło: PAP/Rzeczpospolita

58
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
30 Comment threads
28 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
39 Comment authors
KusznikXaXEA-68JudasIscariotPaweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karbulot
Gość

Oczywiście, że terroryści nie stosują się do nakazów i zakazów. Jeżeli będą chcieli wzniecić jakąś strzelaninę, zrobią to tak czy srak, a różnica polega na tym, że w razie czego będzie mniej pistoletów do obrony.

Dr.Nefario
Gość

To jest na tej samej zasadzie jak to ktoś kiedyś powiedział: „Kiedy mamy otwarty rynek broni , istnieje ryzyko że może ona trafić w ręce przestępców. Kiedy rynek broni jest zamknięty , broń trafia tylko w ręce przestępców.” NIc dodać nic ująć…

Gryzoń
Gość
Gryzoń

Po prostu będą „klepać” wszystkich podejrzanych i jak znajdą broń to wyślą na dołek. Chyba boją się, że ktoś może mieć sfałszowane pozwolenie, ale to są tylko moje przypuszczenia.

mlodypatriota
Gość

Oczywiście najlepiej pozbawić obywateli możliwości obrony. Na pewno zakaz ten powstrzyma terrorystów od noszenia kałasznikowów i przeprowadzenia zamachu. W takich sytuacjach każdy uzbrojony człowiek może w pewien sposób stawić czoła zamachowcom, a tak… jak owieczki na rzeź.

Malina
Gość
Malina

a ja mam gdzieś zakazy, nakazy, w razie zagrożenia życia i zdrowia zarówno swojego jak i swojej rodziny będę się bronić wszystkim co mi w ręce wpadnie i nie będę się dawać poprawności politycznej

NieFeministka
Gość

usłyszane w „13 posterunku”, jakoś tak:

„siostro skalpel i wszystko, co mamy pod ręką” i to całkiem mare chyba i adekwatne do sytuacji

VVV
Gość

Owszem rząd ma racje. To zwiększy poczucie bezpieczeństwa uchodźców dzięki czemu zostawią po drodze jakiś plastik

kaassi
Gość
kaassi

Obywatel Francji z bronią zatrzymany na polsko-​ukraińskiej granicy. Planował zamach we Francji (wiadomosc z wp ) • Zatrzymano 25-letniego Francuza, który miał planować atak w Paryżu • Miał przy sobie wyrzutnie rakiet i karabiny kałasznikowa Nawpuszczali do Europy muzułmanów i teraz to juz takie akcje beda normalką, moze 99 razy… Czytaj więcej »

Wiarus55
Gość

kaassi – Władza jak to władza zawsze kłamie w kwestii bezpieczeństwa ( bez urazy ). Taki jest stan wyższej konieczności. Kłamać by nie wzbudzać niepokojów i paniki wśród obywateli.

nahhssjhdh
Gość
nahhssjhdh

Dzięki za info, interesuje mnie tylko czy to aby na pewno Francuz czy może jakieś islamskie bydle udające Francuza bo akurat Francja miało to nieszczęście że dał mu obywatelstwo albo się tam urodził. Poprawność polityczna nie pozwala podać tego do publicznej wiadomości.

kaassi
Gość
kaassi

@nahhssjhdh serio pytasz?;) mam nadzieje ze retorycznie, bo to oczywiste ze to muzułmanin

nahhssjhdh
Gość
nahhssjhdh

Dzięki kaassi

XaX
Gość
XaX

Gówno Wyborcze oczywiście powiedziało że to nacjonalista przeciwny islamowi i planował zamachy na meczety itd … Jak widać wszystko byle wybielić islamów a patriotów pokazać jako tych złych -.-.

NieFeministka
Gość

no ok, zgadzam się niech będzie pytam tylko:
a co z zakazem noszenia samowarów?

Kahim
Gość
Kahim

Powinni rozszerzyc o zakaz handlu sklepom AGD i ogrodniczym smile

kici kici KOCUR
Gość

Być może rządzący działają w dobrej wierze, nie wiem jak Państwu, użytkownikom NdiE, ale mi wydaje się że taka wiadomość ucieszy tylko terrorystów. Jeżeli zdecydują się na atak, to w momencie takiego ataku, nikt nie będzie w stanie im zagrozić.

Pilot_PL
Gość
Pilot_PL

Proponuję zaopatrzyć się w dobrą zapalniczkę i zakupić tuzin (taka ilość na czas taktycznego odwrotu wystarczy) największych petard/ahtungów całkowicie oklejonych nakrętkami M6…….

eurosceptyk_corazbardziej
Gość
eurosceptyk_corazbardziej

bardzo dobre rozporządzenie, terroryści już zostawiają broń w domu, brawo dla MSWiA. będą strzelać do ludzi jak do kaczek. nie wiem gdzie politycy mają narząd odpowiedzialny za myślenie?

Feri
Gość
Feri

Zwiększy bezpieczeństwo zamachowców, dzihadystów…. to tak jakby ktoś chciał aby coś się stało.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Niech zabronia strzelania do ludzi oraz wysadzania sie w powietrze i po problemie:-) za niestosowanie sie mandat 100zl

kaassi
Gość
kaassi

dzis zmarl Muhammad Ali, wiec w tych okolicznosciach podrzuce link do nagrania na ktorym
Muhammad Ali miażdży lewaka z BBC w temacie multi-kulti smile (usunac spacje)
youtube.com/(SPACJA) watch?v=uDGuqazaXH4

kaassi
Gość
kaassi

Muhammad Ali miażdży lewaka z BBC w temacie multi-kulti smile
https://www.youtube.com/watch?v=uDGuqazaXH4

Wiarus55
Gość

kaassi – Zobaczyłem posłuchałem i jestem pod wrażeniem. Muhammad Ali sportowiec bokser mistrz świata i Mędrzec. To jest naprawdę dobre.

kaassi
Gość
kaassi

@Wiarus55 tak, to jest bardzo dobre! Powiedział „oczywiste oczywistości”, o „identyfikacji z własną rasą” (coś co od lat jest niszczone przez kreatorów multi kulti) a jednocześnie mówił szerze, bez nienawiści do innej rasy. Myślę, ze gdyby dziś Muhammad Ali zaczynał karierę i powiedział to co powiedział na tym nagraniu z… Czytaj więcej »

Dem
Gość

Obecnie nie puściliby tego w tv smile

Dem
Gość

i ten przykład z ptakami jest bardzo trafionym argumentem

Coffe
Gość

Dodajmy że był to muzułmanin broniący islamu.

kici kici KOCUR
Gość

Mam taką prośbę do Państwa, użytkowników NdiE . Wyobraźmy sobie taka sytuację. Podczas ŚDM nagle z tłumy oddzieli się jakiś osobnik wyciągnie karabin maszynowy i …zostanie trafiony kulą jakiegoś Polaka który niepomny na zakazy weźmie ze sobą broń. Uratuje życie i zdrowie kilkudziesięciu a może nawet kilkuset ludziom… ale złamie… Czytaj więcej »

kiszka
Gość

Prezydent go uniewinni, ale policja zabierze pozwolenie lub wcześniej zastrzeli.

Aneta
Gość
Aneta

Bohater zostałby ukarany. Przecież ten osobnik jeszcze nie zaatakował osoby z bronią, więc to bohater zaczął i on jest winny. Przecież skąd mógł przypuszczać, że napastnik strzeli, skoro jeszcze tego nie zrobił?… Moim zdaniem jest to absurdalne, nielogiczne, niesprawiedliwe i niemoralne. Tak samo jak zakaz noszenia broni dla obywateli Polski.… Czytaj więcej »

Aki
Gość

Ja dzisiaj straciłam gaz w Niemczech (policja mi zabrała przy kontroli, kompletnie zapomniałam, że go mam). Ale i tak wolę mieć sprawę niż paść ofiarą gwałtu czy rozboju.

kici kici KOCUR
Gość

@Aki
i tak trzymaj, przy okazji dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli. Pozdrawiam

qfwfq
Gość
qfwfq

musi poczekać aż sprawca zabije kogoś a dopiero potem strzelać, następnie powiedzieć że działał w obronie własnej a pistolet z którego zabił sprawcę znalazł przed chwilą… może komuś wypadł z plecaka smile

Tao
Gość

Patrząc na to z punktu widzenia organizacyjnego – jeżeli wszyscy nie-terroryści nie mają broni, to służby będą strzelać tylko do tych co mają broń. De facto, tak jest szybciej i bezpieczniej, niż żeby cywil biegał za terrorystami z gnatem. Rozumiem, że wielu ludzi poczuje się rozbrojonych – ale dla służb,… Czytaj więcej »

DHS
Gość
DHS

Racja, wspomniałem o tym wcześniej, ale pisząc: „Jest to uwarunkowane tym, że w Polsce mało osób posiada broń i z tego względu, lepiej wyeliminować całą legalną broń w danej przestrzeni, niż sprawdzać, która jest legalna, który to polak patriota a który to terrorysta.” to trochę pojechałeś nie w ta stronę… Czytaj więcej »

Tao
Gość

Nie. Jak widzisz, zakaz dotyczy tylko tych poszczególnych dni. Czyli normalnie, można mieć przy sobie broń(jeżeli ma się pozwolenie) i ewentualnie ją wykorzystać do samoobrony bądź obrony innych ludzi. W takich dniach, ochroną zajmują się służby specjalne. Jeżeli jest zakaz i w tłumie jest 2 zamachowców, a ty przyjdziesz z… Czytaj więcej »

DHS
Gość
DHS

Nie o to mi chodziło! Zgadzam się że zakaz jest zasadny. Wiadomo że w Polsce bardzo rzadko ktoś nosi broń ale patrząc teoretycznie im więcej osób mogłoby w tych dniach nosić broń (gdyby nie było zakazu) to tym bardziej taki zakaz byłby zasadny! Bo im więcej potencjalnie osób z legalną… Czytaj więcej »

ber&96Jndnard
Gość
ber&96Jndnard

Alle ci trzej buce pijak konfident i złodziej już kolejny raz wysyłają idiotyczne apele w świat. Konfidenci typowi volksdojcze naród z wyjątkiem 1 – 3 % zakodowanych półpolaków śmieje się z tych targowiczan i kolaborantów antyolskich.

Robin
Gość
Robin

he he… sporo jest jeszcze broni alternatywnej a nawet kamień podniesiony z chodnika może być bronią… dla chcącego…