Materiały prasowe biura poselskiego Adama Bielana via wikimedia.commons.org (CC BY-SA 3.0)

Uważam, że możemy rozważyć czasową pomoc osobom najbardziej potrzebującym, osobom starszym, dzieciom, szczególnie chrześcijanom – oświadczył w piątek w TVN24 wicemarszałek Senatu Adam Bielan, pytany o sprawę korytarzy humanitarnych dla uchodźców.

Zapytany o możliwość utworzenia korytarzy humanitarnych, Bielan odparł, że „w tej sprawie toczy się dyskusja wewnątrz rządu”.

„Swoje poglądy wyrażał już wicepremier Gowin. Kluczowe zdanie ma w tej sprawie szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Uważam, że możemy rozważyć czasową pomoc osobom najbardziej potrzebującym, osobom starszym, dzieciom, szczególnie chrześcijanom” – wyjaśnił Bielan.

„Natomiast diabeł tkwi w szczegółach. Musimy mieć jasność co do tego, jak długo te osoby będą potrzebowały pomocy, jak długo będą przebywać na terytorium Polski, co się stanie w momencie kiedy będą mogły już wrócić do Syrii. Mówimy o pomocy osobom, które mogłyby korzystać z pomocy w naszych szpitalach, a po wyleczeniu wracałyby do obozów albo do Syrii” – dodał wicemarszałek senatu.

136
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
46 Comment threads
90 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
68 Comment authors
NorbertAnnagKingaDarekta..ta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o