Żandarmeria Wojskowa na polskich ulicach

Ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji skierowało wniosek do premier Beaty Szydło o wydanie zgody na wojskowe patrole na polskich ulicach, głównie mowa o Warszawie. Takie działania mają być podyktowane m.in. ostatnim zamachem w Niemczech.

Jak przekonuje rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka, mimo że nie ma aktualnie żadnych informacji świadczących o zagrożeniu atakiem terrorystycznym w Polsce, to rząd woli dmuchać na zimne.

„Już praktycznie od momentu, gdy były zamachy we Francji, Belgii, utrzymujemy cały czas podwyższoną czujność m.in. w miejscach, gdzie jest dużo osób – w galeriach handlowych, na dworcach. Minister SWiA wystąpi dodatkowo do premier, by działanie policyjne w zakresie stricte policyjnym wspomogła Żandarmeria Wojskowa” – powiedział rzecznik.

Wojsko wyjdzie na ulice, przede wszystkim Warszawy, gdzie jest nadal dużo zgromadzeń; zbliża się też okres świąteczny, a to wiąże się z dużym obciążeniem, zabezpieczeniem różnego rodzaju wydarzeń i imprez.

PAP

80 komentarz do “Żandarmeria Wojskowa na polskich ulicach

 1. Nie tędy droga. ŻW jest do innych celów i w porównaniu z policją jest jej garstka. To pomoże tyle co umarłemu kadzidło. Tylko wystąpienie z Schengen (na początek) i opuszczenie UE może coś zmienić. UE będzie zawsze dławic nasze suwerenne prawa do kształtowania polityki wewnętrznej i siłą rzeczy będziemy ulegali ich pedalskim regulacjom. Trzeba im podziękować za uwagę, niech się dalej duszą w swoim sosie, razem z kolorowymi, których sobie ściągnęli.

  1. Zawsze to jakas pomoc. Poza tym to jest wazny sygnal, ze u nas nie ma zgody na dzikie harce dzikusow i pewnie sygnal do przecwelonych koderastow, ze ich program pedalizacji i islamizacji Polski sie nie uda. Na robactwo azotox!

   1. @Anahu Yamito Zawszeć pomoc i sygnał ale to tylko półśrodek. Tu potrzeba naprawdę ostrych środków bo inaczej nie opanujemy tej hałastry. Tu, pomimo zmiany władzy pastowani dalej czują się tu bezkarni. Przypomnijmy sobie choćby wpis tego arabskiego przecweleńca, który w kraju białych ludzi, śmiał grozić Miriam Shaded. Wyobrażamy sobie sytuację odwrotną? Że Polak w Rijadzie grozi w ten sposób jakiejś muzułmance? Czy do tej pory spadł mu włos z głowy? Już powinien leżeć z dziurą w potylicy, po krótkim wyroku doraźnego sądu wojskowego. Wszak jest wojna. Chyba, że ktoś czeka aż islamskie, pastowane kabany przyślą posła z oficjalnym wypowiedzeniem wojny?

   2. W mojej ocenie raczej powodem jest sygnał do KODu. Nigdy nie oddałem i nigdy nie oddałbym głosu na PO ale zwolennikiem obecnej władzy nie jestem i nie będę. Jedyne co dało się narazie odczuć to negatywne konsekwencje ich działań ( a że beneficjentem 500+ nie jestem to i nawet kasy z tego nie ma). Do czego zmierzam? Ano do tego, że obecna władza może nie prowadzi nas do przepaści jaką są uchodźcy ale za to spokojnie i ze śpiewem na ustach wpie***li nas do innej. Ta cała pokazówka pod sejmem, grożenie palcem (w tym wypadku w postaci żandarmerii) to jest bardzo niebezpieczne. Hegemonia jednej partii nie jest zdrowa, a obecnie nam panująca w dużej mierze składa się z głupców i paranoików. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to pogląd podzielany na tym forum ale PiS jest partią prawicową tylko z nazwy. Jako że nie jest to tematem tej dyskusji zostawię to na inną okazję ;). Tak czy inaczej żandarmeria, wojsko czy policja na ulicach nie są dla naszej ochrony przed ciapatymi i nie łudziłbym się, że tak jest.

    1. W sumie to zgadzam się z Wami wszystkimi po trochu. Po pierwsze trzeba kontrolować granice. Patrole ŻW na pewno nie zaszkodzą bezpieczeństwu, choć PiS może chcieć wysłać w ten sposób sygnał do KODu. Ogólnie jednak myślę, że patrole to niezły pomysł.

    2. Zawsze lepiej jak pastowany widzi kolesia z AK niż spedalonego KODerastę/francuzika/niemca(niepotrzebne skreślić), 2 razy się zastanowi czy warto ryzykować.
     Co do PiS- wspierają głównie pato tym swoim programem flaszka+. Powinna być daleko idące selekcja świadczeniobiorców + odbiór pomocy w formie np. ubrań czy paczek z żywnością.
     Mimo wszystko bardziej wolę PiS, które ma jakieś tam swoje zdanie w przeciwieństwie do ch*** z PO/Nowoczesnej, którzy za parę szekli by Polaków niemcomi w niewolę dali…
     A na cweli/sprzedawczyków/cwaniaków z KOD z panem alimenciarzem na czele ŻW to za mało. Na nich to najlepiej jakąś dywizję pancerną dać… efektownie i skutecznie.

     1. Umm… Pińcet plus nie jest złe, ale nie w takiej formie, jak obecnie, bo to tworzy tylko chorą patolę, jak już zostało wspomniane. Czemu nie pozwolić odpisać 500 zł od podatku? Ameby społeczne musiałyby pracować, by dostać te 500 zł.
      Co do głównego wątku… Średnio się zgadzam z tym. Z dwóch przyczyn.
      – Znikoma skuteczność. Arabeusze nie boją się śmierci, bo jak zginą zabijając niewiernego to trafiają z marszu do Raju
      – To może być kolejny środek narzucania komunistycznej władzy Piskorzy (nienawidzę tak samo Po***ów i Nowoczesnych Niedorozwojów).

      P.S. Idę dziś sobie na papu. Zaczepia mnie dziadziuś, któremu zabrakło 3 zł na leki. Z zasady nikomu nie daję pieniędzy „ot tak, do ręki”, więc wszedłem do apteki z nim. Stanąłem trochę dalej, czekając aż leki będą przygotowane. Dziadziuś mówi do aptekarki „Pani, nie da się nic taniej? Nie będę miał na jedzenie w tym miesiącu, zostanie mi tylko żebrać”. Nie dało się, bo i tak wziął najtańsze zamienniki. Zapłaciłem i poszedłem mu jeszcze kupiłem chleb i jakąś wędlinę. Popłakał się ze szczęścia…
      Także ten… Wymienna władza PiS i PO jest tak szkodliwa dla Polski. Te partie są jak rak toczący organizm Państwa :/ Szkoda słów

   3. Powinni mieć prawo rozwalać ciapatego za wygląd i pobieranie zasiłków.Nie pracujesz czapa,sam znam 2 śmierdzieli na zasiłku, on pracy nie może znaleść, w Wawie?, to won albo czapa.Powinno się sprawdzać za co żyją w Polsce,zasiłek,sponsoring zydowski lub lewacki won lub czapa.Lepiej być rasistą niżli trupem

  2. Żeby było tak pięknie wyjść z UE i Schengen. Schengen niestety działa w obie strony – my możemy jechać do innego kraju i szybciej zarobić na jakiś cel który sobie ustanowiliśmy, jednakże to bydło może przyjechać również do nas i zrobić rozpier**l jak na zachodzie. Pierwszy raz w życiu jestem szczęśliwa z powodu niskich zasiłków, bo na pewno to ich nie zachęci do nas. Wyjście z UE też nie jest takie proste, jest tam setki umów międzynarodowych, część z nich musieliby zmienić/usuwać/ustanawiać od nowa. Stracilibyśmy miliony przez ich zmianę, a także najprawdopodobniej nie bylibyśmy postrzegani na arenie międzynarodowej jako „stabilne państwo” przez co nie podpisywanoby z nami kolejnych umów, również byłoby to trudniejsze, gdyż poprzez członkostwo w UE jest to na pewno prostsze. nie jesteśmy UK żeby się nie martwić o te rzeczy. 3/4 naszego eksportu trafia na rynek europejski. Jest tak pół na pół najsilnieszą częścią eksportu – przemysł meblarski; eksportujemy większość do państw piachem i pustynią płynące, bursztynowy (nie wiem jak to napisać) do Azji (nie jest najsilniejszym, ale Polska jest bodajże dominatorem i są z tego niezłe pieniądze), Żywność – to na cały świat, jednakże większość jest na rynku europejskim; odzieżowy to też na cały świat i z łodziami motorowymi to jesteśmy 2 na świecie, lecz ich ogółem mało się sprzedaje więc tego nie liczę.

   1. Unia Europejska gospodarczo jest realizacją niemieckiej koncepcji „mittel Europa”. Politycznie neomarksizmu, gender, propagowaniem wszelkiego rodzaju homo, walki z religią katolicką i rodziną. Koszty wyjścia z UE są duże, droga trudna i ryzykowna. Ale, żeby Polska w perspektywie 50 – 100 lat mogła przeżyć to trzeba z Uni wyjść.

     1. Trzydzieści lat temu to w Polsce był totalny syf.
      W sklepach nic prawie nie było. Aby kupić głupią pralkę, meble czy lodówkę trzeba było czekać miesiącami. Pięcioletnie samochody na giełdzie były droższe niż nowe. Jak chciałem kupić odtwarzacz VHS SANYO w Pewexie (zakładam, że nie wiesz co to było bo piszesz straszne bzdury powyżej więc prawdopodobnie nie żyłeś jeszcze w tamtych czasach) to musiałem wydać na niego równowartość 18-to miesięcznej pensji. W Pewexie płaciło się dolarami lub zamiennie bonami towarowymi np. Baltony. Dolarów nie dało się legalnie kupić. Trzeba było je kupować u cingciarzy. Moja pensja wystarczała na zakup 17USD. Naprawdę chcesz do tego wracać? Człowieku weź się opanuj! Sprawiedliwość społeczna polegała na tym, że wszyscy mieli ch…wo za wyjątkiem władzy (taki ekwiwalent Misiewiczów). Dla władzy były specjalne sklepy. Tak samo dla górników. Obecna władza chce do tego doprowadzić ponownie. Już uchwalają ustawy, że np. dzieci aptekarzy nie będą mogły dziedziczyć aptek. Do czego to doprowadzi? Dzisiaj apteki a jutro wszystkie firmy. To doprowadzi do nacjonalizacji, ucieczki kapitału za granicę. Skąd wiesz, że będziesz mógł otrzymać mieszkanie w spadku po rodzicach. Może zostaniesz zmuszony do przekazania go na poczet programu mieszkanie+… Może w akcie łaski dostaniesz na odczepnego 10% jego wartości…

   2. Droga Emerald, ja tam wolałabym postać w kolejce (za kapitalizmu to i tak był pikuś wobec tego, co było za komuny, a co pamiętam) niż ryzykować, że rozrywkowe goście Makreli wlezą (albo wjadą ciężarówką) na moje podwórko i zaczną się u mnie „rozrywać”.
    Wyjście z UE nieproste? Dobre rzeczy nigdy nie są proste i ZAWSZE trzeba się na nie napracować. Jeśli tą pracą ma być mnóstwo główkowania nad traktatami/umowami, to i tak jest to niska cena.
    Co do „straty milionów”, to na czym opierasz to przekonanie? Bo ja mam akurat inne.
    Co do bycia postrzeganym jako państwo niestabilne, to przecież i tak nam taką gębę dorabiają (patrz zawierucha z TK i wokół „polskiej demokracji”, której oczywiście w Kraju Warty „nie ma” a „być musi wprowadzona” i to „nawet siłą”), więc tu żadna strata.
    Zresztą to są odrębne zagadnienia: kwestie gospodarcze i strategiczne. Przez ostatnie 25 lat różne ałtorytety zdołały ludziom wmówić, że takie rzeczy jak wolność, suwerenność i wynikające z tego BEZPIECZEŃSTWO da się umieścić jako jedną z rubryk w bilansie finansowym, podczas gdy natura świata jest taka, że w/w spraw NIE da się sprowadzić do przeliczenia na walutę i wpisania do rubryki w księgowości.
    To trochę tak, jakby za okupacji nasi powiedzieli „nie będziemy rozrabiać, bo nas uznają za niewiarygodnych, nie będziemy nic robić, bo to będzie kosztowało miliony”.

    1. @bkkkk
     Właściwie UE rozsypuje się na oczach i to tylko kwestia czasu, że nie będzie już jakichkolwiek umów unijnych komu honorować. A my „zostaniemy z ręką w nocniku” bo: co sobie o nas inni pomyślą. Niestety nie wiem jak duży procent Polaków uświadamia sobie tę sytuację.
     Ale żeby to zrobić skutecznie – to wyjście – to wg. mnie spełnić trzeba jeden warunek: Polacy musieli by zdecydowanie opowiedzieć się po stronie katolicyzmu (nie mylić z bergoglianizmem) i zrobić prawdziwą Intronizację. I jeszcze uznać dogmat Wszechpośrednictwa Maryji. Jak zaznaczyłem: wg. mnie.
     Bez pomocy z Nieba ten ruch „przeżycia na pustyni wśród wrogich plemion”, jest niemożliwy. Bo jeśli, jak powiedział JP II przeszliśmy „Morze Czerwone”, to jesteśmy teraz „na pustyni”. I pełno wrogów dokoła. Tego chyba nie muszę uzasadniać?

     Ale jak napisałem: to wg. mnie.

     1. 1 list do Tymoteusza, rozdział 2 werset 5 – „Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus”

      To dlaczego Wy modlicie się do Maryji? Macie przecież w swojej modlitwie „Zdrowaś Maryjo” „… orędowniczko nasza, pośredniczko nasza…” a cytat powyżej ewidentnie tego zabrania. Nie mówię że mam racje ale chcę wiedzieć czemu tak sądzisz i czemu na intronizację wybrałbyś Maryję a nie Jezusa??

     2. @SobieskiToByłGość
      Następny specjalista od „czystej wiary”… Ale wpadłeś „Koteczku”.
      Napisałeś sobie szumnego nicka @SobieskitToByłGość. A wiesz „Koteczku”, że Jan III Sobieski był katolikiem, gorliwym czcicielem Maryji? I w drodze pod Wiedeń nawiedził dwa sanktuaria maryjne (Jasna Góra i Piekary Śląskie). Modlił się także o zwycięstwo w Krakowie. Mówi się też, że jego żołnierze, ścierając się z Turkami w zaciekłej walce, mieli na ustach okrzyk: „Maryjo, pomóż!” (za „https://forumdlazycia.wordpress.com”)

      Zatem Drogi „Koteczku” najpierw to pogadaj z królem Sobieskim o Maryji skoro przyjąłeś go za swój wzorzec jak to wynika z nicka a potem możemy podyskutować ewentualnie.

     3. Ps. (SobieskiToByłGość)
      Skoro powołujesz się na króla Polski a nie wiesz nic o jego światopoglądzie to nasuwa się przypuszczenie, że jesteś – w optymistycznej wersji – wynajętym trollem i „Sobieskiego” używasz sobie do wycierania gęby. Pesymistyczną pominiemy milczeniem.

     4. Po pierwsze to cenię sobie osobę Jana III Sobieskiego przede wszystkim za poświęcenie i trud,który wylał dla ojczyzny – tylko to i aż to. Ty pewnie napiszesz, że mógł tego wszystkiego dokonać tylko dzięki temu, że był katolikiem. Ja nawet nigdzie nie napisałem, że jestem osobą wierząca. Śmieszy mnie tylko, iż można nazywać siebie wierzącym a robić zupełnie co innego niż nakazuje Wasz „spis prawdy” czy jakkolwiek inaczej zwał – Biblia. Pewnie po prostu ja ją źle interpretuje i dlatego jeszcze się nie nawróciłem. Niemniej większość katolików w rękach jej nawet nie trzymało bo ktoś po studiach w czarnej sukience (potencjalny pedofil) zrobi to lepiej. Natomiast jeżeli ktoś już zrobił, to ma mega zaburzenia ego i sądzi że jest wyrocznią świata – co widać po Twojej (nie)skromnej osobie.

     5. @SobieskiToByłGość

      Kler katolicki nie studiuje Pisma Świętego. Dla nich wystarcza kilka, kilkanaście wersetów czytanych bez omówienia w czasie liturgii. Zdarzyło mi się w moim życiu rozmawiać z kilkunastoma księżmi i zakonnikami. Niestety, niewiele wiedzą, natomiast bardzo biegli są z filozofii, historii KK, dogmatyki kościelnej. I każdy starał się okazać swoją wyższość nade mną, ponieważ był wykształcony na studiach w seminariach duchownych. Ta pycha udziela się też wielu ich owieczkom. Z pogardą patrzą na tych, co się nie poddają temu dyktatowi i starają się myśleć i nie boją się zadawać pytań. Otóż czasy średniowiecza minęły. Za studiowanie Biblii nie idzie się na stos. Dziś każdy ma wykształcenie i spore możliwości poznawcze. A i tak jak widać nie brak takich, co w swej pysze atakują inaczej myślących.

     6. Czytam już dość długo ndie.pl i jak mało kto wyglądałeś mi na istnie bystrego gościa, który ma jakąś znacząca ideę życiową, rozwój duchowy swój jak i czyjś. Szczególnie ważne to jest w czasach tak niestabilnych. Zamiast trzymać się razem i odeprzeć skvrwieli tzw. książat orientu to Ty wolisz udowodnić wszystkim że jesteś mądrzejszy i sprytniejszy, zwykły cynik i egoista – pychą od Ciebie trąci na kilometr!

      Na zadane mi pytanie nadal nie odpowiedziałeś, już w sumie mi Twoje zdanie lata i powiewa. Ja nicka nie zmienię bo nie czuję takiej potrzeby. Moje przekonanie o katolikach tylko utwierdziłeś, także już wszystko co chciałem wiedzieć to wiem. Pozdrawiam Ciebie cieplutko.

     7. @SobieskiToByłGość
      Mnie męczą te wszystkie pytania, z których nie wynika w ogóle chęć wymiany poglądów tylko by dowalić. Ciekawe jest to, że takie osoby jak Ty, @fi_n uaktywniacie się kiedy dochodzi do fundamentów i w dodatku zaznaczam, że to tylko mój pogląd. Sporów z przedstawicielami „czystej wiary”, którym się Matka Boża nie podoba miałem sporo i jedno wiem na pewno nie odpowiadają na pytania. A jestem tu już półtora roku. Są to tylko zaczepki wg. wzorca podanego w „Erystyce” Schopenhauera. Ja to też czytałem. Cała dyskusja jest prowadzona na „zmęczenie przeciwnika” albo jego kompromitację jak ulegnie emocjom. A teraz odnośnie tego, że nie odpowiedziałem czy tam nie zwodzę czy cokolwiek innego.

      Otóż zarzut dotyczył mojego podkreślenia roli Matki Bożej w dziele wyzwolenia narodu. Ty masz nick związany z osobą, która twierdziła, że bez Maryji ani rusz. Zatem odesłałem Cię z Twoim pytaniem do tego dzięki, któremu jeszcze nie zostaliśmy zislamowani a Europa przez wieki była wolna od tego. Dzisiaj Europa się islamizuje i to właśnie dzięki temu, że zaprzepaściła dorobek Jana III Sobieskiego, wielkiego czciciela Maryji. Jeżeli Ty nie widzisz związku logicznego pomiędzy tym co deklarujesz a Twoim pytaniem do mnie to szkoda czasu na rozmowę. A ponieważ wszedł jeszcze w to wszystko kolega jak mniemam po „studiach w Moskwie” to nie widzę konieczności kontynuowania rozmowy bo niczego i tak nie osiągniemy. Atak na mnie jest ewidentny i związany z religią. Nikogo do niej nie zmuszam, lecz powtórzę jeszcze raz: problem islamizacji Zachodu jest związany z pozbyciem się katolicyzmu (nie mylić z bergoglianizmem). Jeśli chcecie z nim walczyć proszę bardzo ale nie wróżę sukcesów w starciu z Islamem. Zachód ich nie ma. Tak jak i przebrzydłych katoli, czyż nie?

     8. Absolutnie nie miałem na celu szkalowania Twojej osoby, chciałem po prostu skonfrontować Twoją wiedzę z przekazem biblijnymi.Daleki jestem od wszczynania wojny polsko – polskiej – byłaby istnym gwoździem do trumny przy obecnych problemach.Jeżeli miałbym je (Twe zdanie) głęboko w „D” to pytanie nie zostało by zadane. Czyli jak łatwo wywnioskować liczę się z Twoim zdaniem. Zły był mój ton wypowiedzi za co bardzo przepraszam. Fajnie jest wyrażać swą opinię bez narzucania czegoś siłą. Choć z drugiej strony ciężko będzie społeczeństwu przywrócić jakiekolwiek wartości moralne bez jej użycia i … Boga.

      No cóż, czas zweryfikuje słuszność naszych decyzji.
      Co by nie było życzę powodzenia.

     9. 25 A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. 26 Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». 27 Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.

     10. @SobieskiToByłGość

      Zauważ: Postawiłeś zapytanie biblijne, a ten, do którego zostało ono skierowane zareagował jak zawsze. Wykręcił kota ogonem, zaatakował personalnie i wyzwał od trolli. Pytanie brzmiało: „To dlaczego Wy modlicie się do Maryi?” w kontekście 1 Tym, 2:5. Odpowiedź powinna być np. taka: Nie wiem. Lub bo nam tak to wytłumaczono na lekcjach religii i mam tak wdrukowane. Albo adresat pytania podałby jakiś odpowiedni dowód merytoryczny. A on zaatakował Twój nick, jakby to coś wnosiło do sprawy. Typowa retoryka. teraz oczywiście może za ten wpis zaatakować i mnie obrzucając inwektywami. I po raz kolejny „zagrozić”, że nie będzie pisał, że czuje się marginalizowany jako „katol”, że nikt go nie rozumie itd.

     11. @fi_n’usiu
      Co dali podwyżkę, że znowu mnie zaczepiasz. Prosił Cię kto do dyskusji człowieku słuzb? Rozmówca ma swój rozum skoro do czegoś się odwołuje więc powinien sam zadawać pytania. Co, nie wyszło z zablokowaniem mi dostępu do internetu więc próbujemy inaczej? No to ciąg dalszy rozmów i mam tego wiele – nie trzymasz się mnie z daleka tylko prowokujesz więc nie widzę powodu by się wstrzymywać i odpowiadać na Twoje pytania tak jak chcę, co zresztą robisz lepiej ode mnie jak wszyscy przyznający się do bycia Świadkami Jehowy. Jak pisałem mam bogatą „biliotekę” o Świadkach Jehowy oraz własne doświadczenia. Będziesz pisał w innych miejscach na stronie nie będę Cię zaczepiał a tak skoro nie umiesz uszanować próśb innych to kontynuujemy (w następnym wpisie bo dużo tego).
      Wy się boicie Maryji jak diabeł wody święconej, no i oczywiście Jej także o czym nie raz informował egzorcystów w trakcie gdy odprawiali egzorcyzm.

     12. Ps (@fi_n’uś)
      „Gdy ŚJ uczą, że szatan został zrzucony w 1914 r. mówią, że był sprawcą wybuchu I wojny światowej, a czego sprawcą był gdy mówią, że został zrzucony w 1918 r., gdy wojna się zakończyła? Czy on ją zakończył?

      ŚJ nie mogą się też zdecydować, kiedy szatan wystąpi do ostatecznej walki. Książka pt. „Jak znaleźć prawdziwy pokój…” (s. 53) mówi: „przy końcu tego tysiącletniego panowania Szatan i jego demony zostaną na krótki czas wypuszczeni…”, a inna pt. „Wspaniały finał…” (s. 288) uczy: „Po upływie tysiąca lat Szatan zostanie na krótko wypuszczony…” por. s. 292.

      Oto inny dylemat ŚJ. Jeszcze w 1928 r. pisali, że koniec panowania szatana nastąpił w 1914 r.:

      „’czasy pogan’ skończyły się w roku 1914 po Chr. Dlatego data ta ustala koniec panowania Szatana i od tego czasu można się spodziewać interwencji przeciwko jego rządowi” („Rząd” 1928 s. 182).

      Dziś ŚJ piszą, że nadal szatan panuje i powoli „koniec” tego odsuwają:

      „znaleźliśmy się w okresie dziejów, w którym panowanie Szatana dobiega kresu” (Strażnica Rok XCV [1974] Nr 6 s. 10);

      „warunki na ziemi stanowią dowód, że panowanie Szatana już wkrótce się skończy” (Strażnica Nr 20, 1990 s. 19);

      „Bóg będzie tolerował panowanie Szatana nad światem tylko dopóty, dopóki nie nadejdzie wyznaczony przez Niego czas” („Prowadzenie rozmów…” ed. 2001 s. 352; ed. 1991 s. 356).

      2) Tekst Hi 1:6 nie mówi o spotkaniu Boga z szatanem w niebie (nie pada tam słowo niebo), jak uczą ŚJ. Bóg jest wszędzie (Dz 17:28). Nie odrzucając historyczności osoby Hioba zauważmy specyficzny rodzaj literacki tej księgi. Nie jest to żaden kronikarski opis spotkania z Bogiem. Bo czemu mogłoby służyć pytanie Pana skierowane do szatana: „Skąd przychodzisz?” Hi 1:7. Czyżby On nie wiedział o tym? Występuje więc w tym opisie nadawanie Bogu przypadłości ludzkich (antropomorfizm), takich jak niewiedza (1:7), twarz Boga (1:11), rujnowanie człowieka (2:3) itp. Nawet gdyby ta sytuacja miała miejsce w niebie, to i tak nic nie wskazuje, że szatan cały czas tam przebywał do roku 1914. Przecież w Hi 1:6 i 2:1 podano, że on „stanął” czy „stawił” się przed Jahwe, a więc na wyraźne wezwanie. Nie byłoby więc to jego stałe przebywanie w niebie. Mało tego, podano nawet, iż on „przemierzał ziemię i wędrował po niej” (Hi 1:7, 2:2). Gdzież więc ta jego stała obecność w niebie?

      Oto jaką argumentację za tym, aby szatan był w niebie do roku 1914, przedstawiono w roku 1925: „Pismo Święte i fakta fizyczne zdają się świadczyć, że Szatanowi było dozwolone pozostać w niebie dla pewnego i dobrego celu; to znaczy, Bóg dozwolił, a przeto w rozumnym i dobrym celu” (Strażnica 15.04 1925 s. 117). Gdy wprowadzano tę nową interpretację zrzucenia szatana napisano następująco: „Twierdzenia tutaj opublikowane nie są dogmatami. (…) polecamy je pomazańcom Pańskim z uwagą i modlitwą zbadać. Jeżeli niektórzy z czytelników Strażnicy nie mogli się zgodzić z tem, co tutaj jest powiedziane, radzilibyśmy takim w spokoju i bacznie oczekiwać na Pana, zachowując się zawsze w czystości serca” (Strażnica 15.04 1925 s. 115). Pomimo tego ta interpretacja funkcjonuje u ŚJ do dziś.”

     13. Ten „diabeł bojący się święconej wody”, to też pewnie z Biblii? „Woda święcona” też? Swoimi tekstami może robisz wrażenie na podobnie myślących, ale na ludziach otwartego umysłu raczej nie.

      No podaj proszę odpowiednie wersety z „diabła, co to święconej wody się boi” oraz, co zrozumiałe, samej „święconej wody”.

     14. Istnieje coś takiego jak symbolika, jak np znak pokoju, czy zwykłe podanie sobie ręki na znak szacunku… Woda święcona to symbol, które uczą nas tego, że jeśli będziemy szli w stronę słowa Bożego, diabeł będzie się nas bał. Ksiądz święcąc robi to na znak, symbolicznie, jak i wiele innych rzeczy, aby upominać człowieka, i zmuszać do przemyślenia. Człowiek, pociesza innego człowieka w trudzie, tym samym np ksiądz święci żołnierza dając mu wiarę i nadzieję, że idzie walczyć w obronie, dobrych zaatakowanych ludzi. To może dać mu siłę, by nie miał tchórzliwych myśli… Dalej nie będę się rozwodził i oczywiście nie liczę na dalszą dyskusję z Tobą.
      Z mojego punktu widzenia, im człowiek bardziej wierzy i stara się być dobry, tym więcej pułapek na niego czeka.

     15. @Dem
      Woda święcona to nie jest symbol. Według wierzeń KK i niektórych innych denominacji chrześcijańskich ma moc oczyszczającą. Nie wiem skąd wziąłeś takie tłumaczenie. Gdyby to był tylko symbol, to nie używano by jej do chrztów, egzorcyzmów, święceń obiektów sakralnych itp. Nigdy się z Twoją wersją użycia wody święconej nie zetknąłem, a znam dogmaty katolickie.
      Jak zwał, tak zwał. Woda święcona nie występuje jako taka w Piśmie Świętym.

     16. Ludzie uwielbiają szufladkować i nadawać definicję… Każdy ma swój rozum i na swój sposób pewne sprawy zrozumie… Jedni będą nawiedzeni, inni bardziej przyziemni, jeszcze inni będą wszystko radykalizować. Wiara w Boga to wiara w dobro i godność, inni będą sobie dodawać i np. z obrazu Matki Bożej czy krzyża zrobią bóstwo a to jedynie symbol, który wspomina i nie w te symbole wierzymy, lecz potrafią pomóc. Jeśli głupiec uwierzy w symbol i przyjdzie po uzdrowienie wody świeconej, to też dobrze bo w tym miejscu może zetknie się ze słowem Bożym… W każdej religii, czy jej tłumaczeniach są kontrowersje, ponieważ to stare teksty, które wiele razy były już modyfikowane. Kościół, ksiądz tak samo imam często od wieków dodawali coś od siebie. W obydwu przypadkach, wiele głupot. To tylko ludzie często zapatrzeni w jedną wąską uliczkę. Jak to się mówi, najciemniej pod latarnią, co za tym idzie, często więcej wiary czy rozumu, lub zdrowego życiowego spojrzenia u ludzi uwikłanych w życie, czy też poważne problemy, niż u tych którzy przypatrują się z boku i mędrkują… Nie lubię tutaj długich tekstów heh…

   3. @Emerald Nikt nie twierdzi, że odbędzie się to bez bólu. Tak jak każdy rozwód, tak i wyjście z UE odbędzie się z oporami. Pytanie brzmi: Czy nas stać na pozostanie w UE? Tu, na tym portalu, nie musimy chyba przekonywać się, że Niemcy nie pozwolą nam się nigdy rozwinąć? Po co by mieli? Żeby w polskich marketach pod Berlinem kupować polskie towary? Żeby Niemiec chciał ubezpieczyć się w polskiej firmie, wziąć kredyt w polskim banku a może wziąć telefon u polskiego operatora? Wiesz dobrze, że to się nie stanie NIGDY. Im jesteśmy potrzebni tylko jako rynek zbytu dla drugiej jakości ich towarów i jako dostarczyciel taniej siły roboczej. Dlatego zarobki tu zawsze będą przynajmniej 3 razy niższe niż u nich. No i doszedł jeszcze kolejny czynnik – szambo związane z „uchodźcami”. Niemcy, pomimo całej propagandowej gadki, potrzebują przekierować ten syf do nas. Tak jak na początku lat 90-tych „eksportowali” do nas toksyczne odpady.

     1. @lolo (który nie pisze) Obawiam się lolo, że jak się to wszystko rypnie, to nastąpi wariant smutniejszy. Nie chciałbym tu bawić się w jakieś długoterminowe prognozy, bo zbyt wiele jest czynników, by to precyzyjnie zanalizować, ale sądzę, że Zachód czeka wojna domowa. Jak to powiedział Pawlak w Samych swoich – czort karty rozdaje.

     2. @easyrider
      Jeśli chodzi o czorta to z całą pewnością. Fachowcy o masonerii mówią, że to kościół szatana (nie mylić z Kościołem Szatana, który jest wyodrębnioną formacją założoną przez Antona Szandora LaVey’a lub la Vey’a (właśc. Howard Stanton Levey – za Wiki). Właściwe nazwisko bardzo kojarzy się z potomkiem z pokolenia Lewiego. I jak tu nie wierzyć w teorię spiskową?

  3. wystarczy że Polska wprowadzi kontrole na granicy zachodniej i nie trzeba zadnego wojska na ulicach ,ale sytuacja jest bagatelizowana a przez zachodnia granice moze wjechać każdy terrorysta albo nachodzca

  4. my tu sobie gadu gadu a ja sie przy kawie dowiaduję z radia , że w Sopocie przygotowane zostało 200 miejsc dla ciapatej dżumy. Czy to robi tylko samorzadowe lewactwo niejako na własną rekę , czy może jest na to przyzwolenie rządowe ? Tak czy siak , zabierają nam tę naszą Polskę po cichu i po kawałeczku …..

   1. @Passangerstanislawpaluch No panie Stanisławie! Przecież wiesz, że ta gnida Karnowski wypowiedział posłuszeństwo władzy państwowej. To jego inicjatywa, tak jak i Budynia z Gdańska. „Postęp” über alles. Berlin nie może czekać trzy lata i zastanawiać się kto wybory u nas wygra. Berlin potrzebuje już teraz przekierować szambo, żeby rzucić kiełbasę wyborczą swoim przed wyborami. Z naszą władzą państwową nie dogadają się, więc potrzebują dymu na ulicach, pomocy zblatowanych platfusów etc. Kaczor powinien zagrać na ostro. Spacyfikować wypowiadających posłuszeństwo, zdjąć ich z urzędów, wprowadzić władzę komisaryczną i pozwolić na ostre demonstracje narodowców pod siedzibami PO, nowoczesnej, kodów, jakichś fundacji Batorego etc. Pozwolić to wszystko spacyfikować a policję trzymać na smyczy, z daleka. Ot, spontaniczny gniew ludzi. Spacyfikować liber-lewactwo.

    1. Pacyfikacja ?? Wiesz co easy ? To nie bedzie takie „easy” i Kaczor o tym wie ! Wie , i dlatego gra miękko bo zdaje sobie sprawę z jaką kasą ( mam na mysli i proweniencję i tak zwany „account” tejże kasy) , a więc wie , z jaka kasą ma do czynienia. Był u niego niedawno Giuliani i myslę , ze określił jasno widełki , w których rzeczony Kaczor ma się poruszać. To nie takie proste bowiem tkwimy w sieci międzynarodowych umów i innych uzależnień i każde odstepstwo od tychże narazić nas może na obcą interwencję. 1066 działa więc w dwie strony : jak władzy po drodze , to z tego skorzystają , ale jak zwykle , coś za coś. PIS to rząd ewidentnie prożydowski i jako taki nigdy nie wystąpi przeciwko banksterce ( wiadomo , do kogo należy cała kasa swiata ).Zresztą kazde zamieszki , jak to zamieszki , ciężko kontrolować w całości…..A więc słaba władza = ustepstwa. Mysle , że PIS sprzedaje naszą wolność żydom bo to najniższa cena , i największa wolność na jaką nas stać. Smutne to , ale własnie tak to widzę……

   2. Ja wiem z tego co ja w necie przeczytałem to to że chcą do rządu wysłać pismo aby ich przyjęli czy cus i to jest straszne bo widać ze pelowcy nic nie rozumieją nadal optuja przy swoim dlatego na następnych wyborach samozadowych należy ich obalić

     1. dlatego jest ważne żeby w najbliższych 8 lat to wytrzymać dlatego że kozo*ebcy przestaną napływać w takiej ilości bo zawsze kiedyś takie fale się kończą wtedy problem będzie dotyczył mniejszych ilości i głównie tych co się rozmnożą

  5. Ja to w ogóle powątpiewam w sens takiego działania. Tj. nie mam nic do Żandarmerii. Osobiście sądzę, że ich służba już bez w/w pomysłów cywilbandy jest wystarczająco ciężka a do tego skrepowana biurokracją.
   Moje zwątpienie pochodzi z tego, że jak idąc ulicą mijam koszary w moim miasteczku, to nie widzę wartownika (jak bywało kiedyś i jak jest w cywilizowanych i suwerennych krajach), tylko… prywatną firmę ochroniarską. Jeśli wojsko nie pilnuje swoich własnych terenów i zasobów, to do licha, trzeba być szaleńcem, żeby jeszcze Żandarmerię wysyłać na ulice z tych pozostałych resztek koszar! Szaleńcem albo zdrajcą, trudno mi znaleźć trzecią możliwość, ale to już są odrębne tematy.

   Może zamiast w/w dziwacznych pomysłów trzeba dozbroić Policję? Albo zwyczajnie, pozwolić zdrowym, niekaranym mieć Polakom broń przy pasie? Gdyby w tym Berlinie, Nicei, innych miejscach ktokolwiek z tłumu miał broń, to ofiar byłoby zapewne mniej? Co tu pomoże Żandarmeria, jeśli jej rozkazy zostaną ograniczone do patrolowania, legitymowania itp? Czy żołnierz w sytuacji zagrożenia, ale w sytuacji „cywilnej” może użyć broni? (Nie po ludzku, tylko formalnie.) Bo Policjant może (od tego jest). Wojsko wszak ma inne zadania? (Pytania retoryczne.)

   1. eh , bkkkkk…..z tą bronią to juz nie bedę sie powtarzał , Wojtek Cejrowski robi to skuteczniej !! Co do mnie , do nie jestem świrem , i gdybym miał „gana” to czułbym sie o wiele lepiej , wiele bezpieczniej . Ale nie lzja ! Lewactwo ma monopol na obronę mojej osobistej wolnosci , ograniczajac mi ją. A więc jak przyjdzie czas , to chyba chwycę za pogrzebacz !

 2. super, mam zamiar bawic sie z rodzina na nowy rok na placu w warszawie, mam andzieje ze nasze sluzby spisza sie dobrze, bo dmuchac trzeba na zimomo, Chce czuc sie bezpiecznie w naszym kraju, i wierze w nasze sluzby

   1. Trafna uwaga, bo raczej po to ta żandarmeria wychodzi na ulice. Islamiści to dobry pretekst, ale jak się patrzy co koderaści ostatnio wyprawiają to nie ma się co dziwić takiemu posunięciu. Założe się że zaraz rozejdzie się fala oburzenia wśród resortowej opozycji , że PiS wprowadził stan wojenny

 3. Gówno to pomoże – w Paryżu jest ciągły stan wyjatkowy z wojskiem etc. I co z tego . Jak się raz to dziadoctwo wpuści to żadne wojsko nie pomoże. Jedna rada to jak @easyrider pisze wypierdzielać z uni I zamknąć albo choćby kontrolować granice. Możemy mieć własny Shengen z Czechami, Słowakami, Węgrami.

 4. V4 powinna zaczac nowa unie. Nasze zasady, prawa i zadnych muzulmanow. Europe zachodnia toczy nowotwor- islamic zlosliwy, na ktorego najlepiej dziala szybki zabieg chirurgiczny. Niech sie durne szkopy do spolki z zabojadami i makaraniorzami sami uzeraja z tym potworniakiem. My nie musimy.

 5. EU i jej durna polityka doprowadzila do tego, ze chrzescijanie w Polsce i Europie obchodzic musza SWOJE religijne swieta pod obstawa policji, wojska i sluzb specjalnych i NIKT NIE JEST ZA TO ODPOWIEDZIALNY>

   1. @bkkkk
    Jak to mówią nie ma „mocy przerobowych” i „woli politycznej”. Ale kto wie, jak dostaniemy bardziej w d… to pewnie okaże się, że wszystko jest możliwe i nawet wszystkie tvn-y razem wzięte nic na to nie poradzą na czele z wszystkimi „autorytetami” i „wisienką na torcie” czyli specjalistą od kazirodztwa.

   2. @bkkkk Przy obecnych umowach, traktatach jesteśmy praktycznie ubezwłasnowolnieni. Możemy przywrócić na jakiś czas kontrolę na granicach unijnych ale to rozwiązanie połowiczne. Potrzebna jest stała, pełna kontrola granic, zabezpieczenie ich, odbudowa strażnic etc. W ramach Schengen tego nie zrobimy. Oczywiście sama kontrola niewiele zmieni choć lepsze to niż nic. To właściwie mogłoby być skuteczne tylko wobec tych kabanów, którzy nie dorobili się jakichkolwiek unijnych papierów. Pastowaniec z unijnym paszportem i tak wjedzie, nawet jak będzie kontrola. Tylko tyle, że sprawdzisz go w bazach danych. Za każdym obserwacji nie puścisz, bo to fizycznie niemożliwe. A co do tego, czy władza nie chce takich rozwiązań, to moim zdaniem oni się boją radykalnych posunięć.

 6. Nie rozumiem niechęci do ŻW na ulicach. Z pewnością nie zaszkodzi. A gdyby coś się stało to nikt nie zarzuci, że nikt nic nie robił. Lepiej dmuchać na zimne.
  A że są do innego celu? Obowiązkowej służby już nei ma to i chłoptasiów mniej do gonienia

  1. @Paryżanka To nie jest kwestia niechęci ale sprawdź stan liczebny ŻW i Policji. Policja to ca. 100 tys. f-szy. ŻW to ca. 2,5 tys. żołnierzy. Oni naprawdę mają co robić. I nie chodzi tu bynajmniej o „gonienie chłoptasiów”. Oczywiście na jakiś czas można dołożyć im roboty ale kołderka ma zawsze te same rozmiary. Coś przykryjesz, coś odkryjesz. Tu potrzebne są rozwiązania systemowe.

 7. Każdy wolny człowiek, jeśli tylko nie stanowi zagrożenia dla siebie, a przede wszystkim dla innych osób, ma niezbywalne i naturalne prawo posiadać broń palną do ochrony życia swojego oraz swoich najbliższych. Czy ktokolwiek może uważać się za w pełni wolnego człowieka jeżeli ktokolwiek inny (czy to osoba fizyczna czy państwo) reglamentuje mu lub zabrania prawa do posiadania broni?!

  Obecnie według polskiego prawa (Ustawa z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji) zasadnym powodem posiadania broni palnej jest realizacja pasji, hobby (łowiectwo, strzelectwo, kolekcjonerstwo) ale ochrona własnego życia już nie!

  Rola państwa powinna sprowadzać się jedynie do weryfikacji spełnienia warunków ustawowych pozwalających na posiadanie pozwolenia na broń oraz rejestracji broni!

  1. to w sumie masz rację ale to nie sprowadza ich żadne (jeśli chodzi o tytuł) pis,RN,nowoczesne,qurwin,kukiz,razem czy sld tylko nasi rektoży łasi na kase sam na pw zdaża się że jestem 1 Polakiem na przystanku a obok mnie jakieś 10 hyndusów i kilku muslimów i 1 mudżyn

 8. Co to za głupie gadanie o wyjściu z UE. Do tego trzeba mieć mocną ekonomie.
  Mi się nie podobają aktualni włodarze UE, ale nie sama idea.

  Szwajcaria i Norwegia nie są w UE i mają problem muzułmański. Wzmocnić obecność na ulicach, wywiad, mieć oko na 'osobników o urodzie śródziemnomorskiej’ i nie pozwalać im się tu zasiedlić, stworzyć społeczności – bo to jest główny powód tego co się dzieje w zachodniej Europie.

  Gdzie w czasie drugiej wojny było łatwiej operować naszemu ruchowi oporu? W Generalnym Gubernatorstwie czy na terenach starej Rzeszy? Łatwiej się skryć wśród swoich, którzy po cichu wspierają to co robisz, niż mieć za ścianą choćby czujną, białą starsza panią, która zakapuje cię jak tylko zrobisz krok w bok.

  1. unia sama w sobie na początku nie była zła część z jej założeń jest dobra typu wolny handel na terenie ue cło itp problem jes że to unia nażuca nam to co my mamy robić i takiej uni nie chce nie chce nawet otwartych granic bo 20 czy może nawet 5 lat temu to nie był problem ale przy polityce niektórych krajów jest to dla nas ogromne zagrożenie ale jeszcze większym jest nasza demografia i wyjazd naszych za granice bo nieukrywajmy Polakow w Polsce ubywa i możemy być zastępowowani innymi gdyby Polki rodziły tak te ciapate maciory to by żadnego problemu nie było ale jak słysze teksty że nie chce bachorów czy spierdziele potem do niemiec to aż mnie krew zalewa

   1. Jest jak jest. Będą w Polsce lepiej płacić w porównaniu z wydatkami to ludzie nie będą wyjeżdżać. Albo przynajmniej nie tak bardzo. W UK jest polski mini-baby boom. Można? można. Nikt im nie kazał dzieci rodzić a chcą mieć.

    Dobrze, że w Polsce PiS jest u władzy, bo poprzednia banda to katastrofa.

    A jak PiS nie poluzuje trochę stawki wolnej, nie zrobi ułatwień do zakładania i prowadzenia uczciwych biznesów to się wybierze kogoś innego, byle nie PO-KOD postkomunę. Tych miejsce jest na śmietniku historii albo w więzieniach.

 9. Do easyrider. Och,żeby wszyscy myśleli,jak Ty już dawno żylibyśmy,jak w niebie. Precz z UE!!!Chcę Wolności,którą zapewnia mi Konstytucja RP. Należy POsprzątać w naszym kraju z wszelkiego syfilisu!!!!

Dodaj komentarz