fot. pixabay.com

Ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji skierowało wniosek do premier Beaty Szydło o wydanie zgody na wojskowe patrole na polskich ulicach, głównie mowa o Warszawie. Takie działania mają być podyktowane m.in. ostatnim zamachem w Niemczech.

Jak przekonuje rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka, mimo że nie ma aktualnie żadnych informacji świadczących o zagrożeniu atakiem terrorystycznym w Polsce, to rząd woli dmuchać na zimne.

„Już praktycznie od momentu, gdy były zamachy we Francji, Belgii, utrzymujemy cały czas podwyższoną czujność m.in. w miejscach, gdzie jest dużo osób – w galeriach handlowych, na dworcach. Minister SWiA wystąpi dodatkowo do premier, by działanie policyjne w zakresie stricte policyjnym wspomogła Żandarmeria Wojskowa” – powiedział rzecznik.

Wojsko wyjdzie na ulice, przede wszystkim Warszawy, gdzie jest nadal dużo zgromadzeń; zbliża się też okres świąteczny, a to wiąże się z dużym obciążeniem, zabezpieczeniem różnego rodzaju wydarzeń i imprez.

PAP

80
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
14 Comment threads
66 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
32 Comment authors
GosiaAntyMerkelszyszkinDemfi_n Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
easyrider
Użytkownik

Nie tędy droga. ŻW jest do innych celów i w porównaniu z policją jest jej garstka. To pomoże tyle co umarłemu kadzidło. Tylko wystąpienie z Schengen (na początek) i opuszczenie UE może coś zmienić. UE będzie zawsze dławic nasze suwerenne prawa do kształtowania polityki wewnętrznej i siłą rzeczy będziemy ulegali… Czytaj więcej »

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Zawsze to jakas pomoc. Poza tym to jest wazny sygnal, ze u nas nie ma zgody na dzikie harce dzikusow i pewnie sygnal do przecwelonych koderastow, ze ich program pedalizacji i islamizacji Polski sie nie uda. Na robactwo azotox!

easyrider
Użytkownik

@Anahu Yamito Zawszeć pomoc i sygnał ale to tylko półśrodek. Tu potrzeba naprawdę ostrych środków bo inaczej nie opanujemy tej hałastry. Tu, pomimo zmiany władzy pastowani dalej czują się tu bezkarni. Przypomnijmy sobie choćby wpis tego arabskiego przecweleńca, który w kraju białych ludzi, śmiał grozić Miriam Shaded. Wyobrażamy sobie sytuację… Czytaj więcej »

Biały Kruk
Użytkownik

W mojej ocenie raczej powodem jest sygnał do KODu. Nigdy nie oddałem i nigdy nie oddałbym głosu na PO ale zwolennikiem obecnej władzy nie jestem i nie będę. Jedyne co dało się narazie odczuć to negatywne konsekwencje ich działań ( a że beneficjentem 500+ nie jestem to i nawet kasy… Czytaj więcej »

Kuba
Gość
Kuba

W sumie to zgadzam się z Wami wszystkimi po trochu. Po pierwsze trzeba kontrolować granice. Patrole ŻW na pewno nie zaszkodzą bezpieczeństwu, choć PiS może chcieć wysłać w ten sposób sygnał do KODu. Ogólnie jednak myślę, że patrole to niezły pomysł.

allahuj
Użytkownik

zgadzam się w 100%

E.G
Gość
E.G

Zawsze lepiej jak pastowany widzi kolesia z AK niż spedalonego KODerastę/francuzika/niemca(niepotrzebne skreślić), 2 razy się zastanowi czy warto ryzykować. Co do PiS- wspierają głównie pato tym swoim programem flaszka+. Powinna być daleko idące selekcja świadczeniobiorców + odbiór pomocy w formie np. ubrań czy paczek z żywnością. Mimo wszystko bardziej wolę… Czytaj więcej »

Smutny człek
Gość
Smutny człek

Umm… Pińcet plus nie jest złe, ale nie w takiej formie, jak obecnie, bo to tworzy tylko chorą patolę, jak już zostało wspomniane. Czemu nie pozwolić odpisać 500 zł od podatku? Ameby społeczne musiałyby pracować, by dostać te 500 zł. Co do głównego wątku… Średnio się zgadzam z tym. Z… Czytaj więcej »

AntyMerkel
Gość
AntyMerkel

W sumie masz rację. Czerwoną bolszewię pod patronatem Marksa i Engelsa zastąpiła rozmodlona czarna bolszewia spod znaku ojca dyrektora…

szyszkin
Gość
szyszkin

Powinni mieć prawo rozwalać ciapatego za wygląd i pobieranie zasiłków.Nie pracujesz czapa,sam znam 2 śmierdzieli na zasiłku, on pracy nie może znaleść, w Wawie?, to won albo czapa.Powinno się sprawdzać za co żyją w Polsce,zasiłek,sponsoring zydowski lub lewacki won lub czapa.Lepiej być rasistą niżli trupem

Emerald
Użytkownik

Żeby było tak pięknie wyjść z UE i Schengen. Schengen niestety działa w obie strony – my możemy jechać do innego kraju i szybciej zarobić na jakiś cel który sobie ustanowiliśmy, jednakże to bydło może przyjechać również do nas i zrobić rozpier**l jak na zachodzie. Pierwszy raz w życiu jestem… Czytaj więcej »

HMHM
Gość
HMHM

Unia Europejska gospodarczo jest realizacją niemieckiej koncepcji „mittel Europa”. Politycznie neomarksizmu, gender, propagowaniem wszelkiego rodzaju homo, walki z religią katolicką i rodziną. Koszty wyjścia z UE są duże, droga trudna i ryzykowna. Ale, żeby Polska w perspektywie 50 – 100 lat mogła przeżyć to trzeba z Uni wyjść.

bkkkk
Gość
bkkkk

@HMHM Amen.

Ink
Użytkownik

trzydzieści lat temu nie było unii i państwa Europy radziły sobie bez problemu z gospodarką i handlem ,dlaczego dziś jest nagle taki problem gdy mamy opuścić eurokomunę ?

PRAWDZIWY POLAK
Gość
PRAWDZIWY POLAK

Ocipiałeś, trzydzieści lat temu była komuna i syf, chcesz do tego wracać??? Poczytaj lepiej https://prawy.pl/10308-bieda-i-zapasc-cywilizacyjna-w-prl-za-jaruzelskiego/

AntyMerkel
Gość
AntyMerkel

Trzydzieści lat temu to w Polsce był totalny syf. W sklepach nic prawie nie było. Aby kupić głupią pralkę, meble czy lodówkę trzeba było czekać miesiącami. Pięcioletnie samochody na giełdzie były droższe niż nowe. Jak chciałem kupić odtwarzacz VHS SANYO w Pewexie (zakładam, że nie wiesz co to było bo… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Droga Emerald, ja tam wolałabym postać w kolejce (za kapitalizmu to i tak był pikuś wobec tego, co było za komuny, a co pamiętam) niż ryzykować, że rozrywkowe goście Makreli wlezą (albo wjadą ciężarówką) na moje podwórko i zaczną się u mnie „rozrywać”. Wyjście z UE nieproste? Dobre rzeczy nigdy… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@bkkkk Właściwie UE rozsypuje się na oczach i to tylko kwestia czasu, że nie będzie już jakichkolwiek umów unijnych komu honorować. A my „zostaniemy z ręką w nocniku” bo: co sobie o nas inni pomyślą. Niestety nie wiem jak duży procent Polaków uświadamia sobie tę sytuację. Ale żeby to zrobić… Czytaj więcej »

SobieskiToByłGość
Gość
SobieskiToByłGość

1 list do Tymoteusza, rozdział 2 werset 5 – „Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus” To dlaczego Wy modlicie się do Maryji? Macie przecież w swojej modlitwie „Zdrowaś Maryjo” „… orędowniczko nasza, pośredniczko nasza…” a cytat powyżej ewidentnie tego zabrania. Nie mówię… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@SobieskiToByłGość Następny specjalista od „czystej wiary”… Ale wpadłeś „Koteczku”. Napisałeś sobie szumnego nicka @SobieskitToByłGość. A wiesz „Koteczku”, że Jan III Sobieski był katolikiem, gorliwym czcicielem Maryji? I w drodze pod Wiedeń nawiedził dwa sanktuaria maryjne (Jasna Góra i Piekary Śląskie). Modlił się także o zwycięstwo w Krakowie. Mówi się też,… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps. (SobieskiToByłGość)
Skoro powołujesz się na króla Polski a nie wiesz nic o jego światopoglądzie to nasuwa się przypuszczenie, że jesteś – w optymistycznej wersji – wynajętym trollem i „Sobieskiego” używasz sobie do wycierania gęby. Pesymistyczną pominiemy milczeniem.

SobieskiToByłGość
Gość
SobieskiToByłGość

Po pierwsze to cenię sobie osobę Jana III Sobieskiego przede wszystkim za poświęcenie i trud,który wylał dla ojczyzny – tylko to i aż to. Ty pewnie napiszesz, że mógł tego wszystkiego dokonać tylko dzięki temu, że był katolikiem. Ja nawet nigdzie nie napisałem, że jestem osobą wierząca. Śmieszy mnie tylko,… Czytaj więcej »

fi_n
Użytkownik

@SobieskiToByłGość Kler katolicki nie studiuje Pisma Świętego. Dla nich wystarcza kilka, kilkanaście wersetów czytanych bez omówienia w czasie liturgii. Zdarzyło mi się w moim życiu rozmawiać z kilkunastoma księżmi i zakonnikami. Niestety, niewiele wiedzą, natomiast bardzo biegli są z filozofii, historii KK, dogmatyki kościelnej. I każdy starał się okazać swoją… Czytaj więcej »

SobieskiToByłGość
Gość
SobieskiToByłGość

Czytam już dość długo ndie.pl i jak mało kto wyglądałeś mi na istnie bystrego gościa, który ma jakąś znacząca ideę życiową, rozwój duchowy swój jak i czyjś. Szczególnie ważne to jest w czasach tak niestabilnych. Zamiast trzymać się razem i odeprzeć skvrwieli tzw. książat orientu to Ty wolisz udowodnić wszystkim… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@SobieskiToByłGość Mnie męczą te wszystkie pytania, z których nie wynika w ogóle chęć wymiany poglądów tylko by dowalić. Ciekawe jest to, że takie osoby jak Ty, @fi_n uaktywniacie się kiedy dochodzi do fundamentów i w dodatku zaznaczam, że to tylko mój pogląd. Sporów z przedstawicielami „czystej wiary”, którym się Matka… Czytaj więcej »

SobieskiToByłGość
Gość
SobieskiToByłGość

Absolutnie nie miałem na celu szkalowania Twojej osoby, chciałem po prostu skonfrontować Twoją wiedzę z przekazem biblijnymi.Daleki jestem od wszczynania wojny polsko – polskiej – byłaby istnym gwoździem do trumny przy obecnych problemach.Jeżeli miałbym je (Twe zdanie) głęboko w „D” to pytanie nie zostało by zadane. Czyli jak łatwo wywnioskować… Czytaj więcej »

allahuj
Gość
allahuj

25 A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. 26 Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». 27 Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny… Czytaj więcej »

fi_n
Użytkownik

@SobieskiToByłGość Zauważ: Postawiłeś zapytanie biblijne, a ten, do którego zostało ono skierowane zareagował jak zawsze. Wykręcił kota ogonem, zaatakował personalnie i wyzwał od trolli. Pytanie brzmiało: „To dlaczego Wy modlicie się do Maryi?” w kontekście 1 Tym, 2:5. Odpowiedź powinna być np. taka: Nie wiem. Lub bo nam tak to… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@fi_n‚usiu Co dali podwyżkę, że znowu mnie zaczepiasz. Prosił Cię kto do dyskusji człowieku słuzb? Rozmówca ma swój rozum skoro do czegoś się odwołuje więc powinien sam zadawać pytania. Co, nie wyszło z zablokowaniem mi dostępu do internetu więc próbujemy inaczej? No to ciąg dalszy rozmów i mam tego wiele… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps (@fi_n‚uś) „Gdy ŚJ uczą, że szatan został zrzucony w 1914 r. mówią, że był sprawcą wybuchu I wojny światowej, a czego sprawcą był gdy mówią, że został zrzucony w 1918 r., gdy wojna się zakończyła? Czy on ją zakończył? ŚJ nie mogą się też zdecydować, kiedy szatan wystąpi do… Czytaj więcej »

fi_n
Użytkownik

Ten „diabeł bojący się święconej wody”, to też pewnie z Biblii? „Woda święcona” też? Swoimi tekstami może robisz wrażenie na podobnie myślących, ale na ludziach otwartego umysłu raczej nie.

No podaj proszę odpowiednie wersety z „diabła, co to święconej wody się boi” oraz, co zrozumiałe, samej „święconej wody”.

Dem
Użytkownik

Istnieje coś takiego jak symbolika, jak np znak pokoju, czy zwykłe podanie sobie ręki na znak szacunku… Woda święcona to symbol, które uczą nas tego, że jeśli będziemy szli w stronę słowa Bożego, diabeł będzie się nas bał. Ksiądz święcąc robi to na znak, symbolicznie, jak i wiele innych rzeczy,… Czytaj więcej »

fi_n
Użytkownik

@Dem Woda święcona to nie jest symbol. Według wierzeń KK i niektórych innych denominacji chrześcijańskich ma moc oczyszczającą. Nie wiem skąd wziąłeś takie tłumaczenie. Gdyby to był tylko symbol, to nie używano by jej do chrztów, egzorcyzmów, święceń obiektów sakralnych itp. Nigdy się z Twoją wersją użycia wody święconej nie… Czytaj więcej »

Dem
Użytkownik

Ludzie uwielbiają szufladkować i nadawać definicję… Każdy ma swój rozum i na swój sposób pewne sprawy zrozumie… Jedni będą nawiedzeni, inni bardziej przyziemni, jeszcze inni będą wszystko radykalizować. Wiara w Boga to wiara w dobro i godność, inni będą sobie dodawać i np. z obrazu Matki Bożej czy krzyża zrobią… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

@Emerald Nikt nie twierdzi, że odbędzie się to bez bólu. Tak jak każdy rozwód, tak i wyjście z UE odbędzie się z oporami. Pytanie brzmi: Czy nas stać na pozostanie w UE? Tu, na tym portalu, nie musimy chyba przekonywać się, że Niemcy nie pozwolą nam się nigdy rozwinąć? Po… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@easyrider
Jest jeszcze jeden problem. Czy jak UE się już rozsypie to czy Polacy, którzy tam, na Zachodzie, od lat płacą składki emerytalne dostaną cokolwiek?

easyrider
Użytkownik

@lolo (który nie pisze) Obawiam się lolo, że jak się to wszystko rypnie, to nastąpi wariant smutniejszy. Nie chciałbym tu bawić się w jakieś długoterminowe prognozy, bo zbyt wiele jest czynników, by to precyzyjnie zanalizować, ale sądzę, że Zachód czeka wojna domowa. Jak to powiedział Pawlak w Samych swoich –… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@easyrider Jeśli chodzi o czorta to z całą pewnością. Fachowcy o masonerii mówią, że to kościół szatana (nie mylić z Kościołem Szatana, który jest wyodrębnioną formacją założoną przez Antona Szandora LaVey’a lub la Vey’a (właśc. Howard Stanton Levey – za Wiki). Właściwe nazwisko bardzo kojarzy się z potomkiem z pokolenia… Czytaj więcej »

Ink
Użytkownik

wystarczy że Polska wprowadzi kontrole na granicy zachodniej i nie trzeba zadnego wojska na ulicach ,ale sytuacja jest bagatelizowana a przez zachodnia granice moze wjechać każdy terrorysta albo nachodzca

easyrider
Użytkownik

@Ink Nie wystarczy. Co z tego, że przywrócisz kontrolę skoro Ahmed pokaże szkopski, belgijski czy ch… wie jaki, unijny paszport i będziesz musiał go wpuścić? Poza tym przywrócenie stałe kontroli, to właśnie opuszczenie Schengen.

Ink
Użytkownik

Na razie niema tego paszportu nachodzca a juz przekraczają granicę zachodnia a PIS się cieszy że zostawiają kasę ,ale bezpieczenstwo spada przy granicy zachodniej

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

my tu sobie gadu gadu a ja sie przy kawie dowiaduję z radia , że w Sopocie przygotowane zostało 200 miejsc dla ciapatej dżumy. Czy to robi tylko samorzadowe lewactwo niejako na własną rekę , czy może jest na to przyzwolenie rządowe ? Tak czy siak , zabierają nam tę… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

@Passangerstanislawpaluch No panie Stanisławie! Przecież wiesz, że ta gnida Karnowski wypowiedział posłuszeństwo władzy państwowej. To jego inicjatywa, tak jak i Budynia z Gdańska. „Postęp” über alles. Berlin nie może czekać trzy lata i zastanawiać się kto wybory u nas wygra. Berlin potrzebuje już teraz przekierować szambo, żeby rzucić kiełbasę wyborczą… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

Pacyfikacja ?? Wiesz co easy ? To nie bedzie takie „easy” i Kaczor o tym wie ! Wie , i dlatego gra miękko bo zdaje sobie sprawę z jaką kasą ( mam na mysli i proweniencję i tak zwany „account” tejże kasy) , a więc wie , z jaka kasą… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno

Ja wiem z tego co ja w necie przeczytałem to to że chcą do rządu wysłać pismo aby ich przyjęli czy cus i to jest straszne bo widać ze pelowcy nic nie rozumieją nadal optuja przy swoim dlatego na następnych wyborach samozadowych należy ich obalić

gieno
Gość
gieno

I nie tylko w bydgoszczy jest też jakaś petycja

gieno
Gość
gieno

zresztą oni to już rok o tym pie*dolą

gieno
Gość
gieno
gieno
Gość
gieno

dlatego jest ważne żeby w najbliższych 8 lat to wytrzymać dlatego że kozo*ebcy przestaną napływać w takiej ilości bo zawsze kiedyś takie fale się kończą wtedy problem będzie dotyczył mniejszych ilości i głównie tych co się rozmnożą

bkkkk
Gość
bkkkk

Ja to w ogóle powątpiewam w sens takiego działania. Tj. nie mam nic do Żandarmerii. Osobiście sądzę, że ich służba już bez w/w pomysłów cywilbandy jest wystarczająco ciężka a do tego skrepowana biurokracją. Moje zwątpienie pochodzi z tego, że jak idąc ulicą mijam koszary w moim miasteczku, to nie widzę… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

eh , bkkkkk…..z tą bronią to juz nie bedę sie powtarzał , Wojtek Cejrowski robi to skuteczniej !! Co do mnie , do nie jestem świrem , i gdybym miał „gana” to czułbym sie o wiele lepiej , wiele bezpieczniej . Ale nie lzja ! Lewactwo ma monopol na obronę… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

@bkkkk Firmy ochroniarskie przy tej robocie to patologiczne rozwiązanie od dawna krytykowane. ŻW też nie jest od pilnowania jednostek. Ochrona z ma być zwolniona z zaszczytnego obowiązku w najbliższym czasie.

XaX
Gość
XaX

Na WP już wrzask „Wojsko na Ulicach” XD …. Żandarmerie wojskową widuje cały czas więc o co im chodzi? Kolejna propaganda antyrządowa.

papuga
Gość
papuga

Gówno to pomoże – w Paryżu jest ciągły stan wyjatkowy z wojskiem etc. I co z tego . Jak się raz to dziadoctwo wpuści to żadne wojsko nie pomoże. Jedna rada to jak @easyrider pisze wypierdzielać z uni I zamknąć albo choćby kontrolować granice. Możemy mieć własny Shengen z Czechami,… Czytaj więcej »

Dem
Użytkownik

o to to to !!!!!

Paryzanka
Użytkownik

Stan wyjątkowy tylko w mediach! Nie ma więcej patroli niż zawsze było. Pic na wode dla naiwniaków

ZZZZZZZZZZZZZZZZZ
Gość
ZZZZZZZZZZZZZZZZZ

V4 powinna zaczac nowa unie. Nasze zasady, prawa i zadnych muzulmanow. Europe zachodnia toczy nowotwor- islamic zlosliwy, na ktorego najlepiej dziala szybki zabieg chirurgiczny. Niech sie durne szkopy do spolki z zabojadami i makaraniorzami sami uzeraja z tym potworniakiem. My nie musimy.

ZZZZZZZZZZZZZZZZZ
Gość
ZZZZZZZZZZZZZZZZZ

EU i jej durna polityka doprowadzila do tego, ze chrzescijanie w Polsce i Europie obchodzic musza SWOJE religijne swieta pod obstawa policji, wojska i sluzb specjalnych i NIKT NIE JEST ZA TO ODPOWIEDZIALNY>

oiu
Gość
oiu

super, mam zamiar bawic sie z rodzina na nowy rok na placu w warszawie, mam andzieje ze nasze sluzby spisza sie dobrze, bo dmuchac trzeba na zimomo, Chce czuc sie bezpiecznie w naszym kraju, i wierze w nasze sluzby

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Predzej bandy KODerastow wspomagane przez szwabska antife zaklocic moga spokoj i zasmrodzic powietrze w Warszawie.

Tomek
Gość
Tomek

Trafna uwaga, bo raczej po to ta żandarmeria wychodzi na ulice. Islamiści to dobry pretekst, ale jak się patrzy co koderaści ostatnio wyprawiają to nie ma się co dziwić takiemu posunięciu. Założe się że zaraz rozejdzie się fala oburzenia wśród resortowej opozycji , że PiS wprowadził stan wojenny

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Tomek
Powinni jeszcze zaskarżyć PiS do Strasburga, że nie zrobił tego 13 grudnia.

WQT
Gość
WQT

Każdy wolny człowiek, jeśli tylko nie stanowi zagrożenia dla siebie, a przede wszystkim dla innych osób, ma niezbywalne i naturalne prawo posiadać broń palną do ochrony życia swojego oraz swoich najbliższych. Czy ktokolwiek może uważać się za w pełni wolnego człowieka jeżeli ktokolwiek inny (czy to osoba fizyczna czy państwo)… Czytaj więcej »

J-IIISobieski
Gość
J-IIISobieski

Tia, to tylko propaganda dla wyborcow, ale co my mozemy, zamknac granic nie mozemy bo wiaza nas traktaty to bylaby najlepsza ochrona.

bkkkk
Gość
bkkkk

Z tymi granicami i traktatami mnie zastanawia: nie możemy czy nie chcemy tych granic zamknąć (w sensie, że władze nie chcą, albo nie chce im się ruszyć d*)

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@bkkkk
Jak to mówią nie ma „mocy przerobowych” i „woli politycznej”. Ale kto wie, jak dostaniemy bardziej w d… to pewnie okaże się, że wszystko jest możliwe i nawet wszystkie tvn-y razem wzięte nic na to nie poradzą na czele z wszystkimi „autorytetami” i „wisienką na torcie” czyli specjalistą od kazirodztwa.

easyrider
Użytkownik

@bkkkk Przy obecnych umowach, traktatach jesteśmy praktycznie ubezwłasnowolnieni. Możemy przywrócić na jakiś czas kontrolę na granicach unijnych ale to rozwiązanie połowiczne. Potrzebna jest stała, pełna kontrola granic, zabezpieczenie ich, odbudowa strażnic etc. W ramach Schengen tego nie zrobimy. Oczywiście sama kontrola niewiele zmieni choć lepsze to niż nic. To właściwie… Czytaj więcej »

Paryzanka
Użytkownik

Nie rozumiem niechęci do ŻW na ulicach. Z pewnością nie zaszkodzi. A gdyby coś się stało to nikt nie zarzuci, że nikt nic nie robił. Lepiej dmuchać na zimne.
A że są do innego celu? Obowiązkowej służby już nei ma to i chłoptasiów mniej do gonienia

easyrider
Użytkownik

@Paryżanka To nie jest kwestia niechęci ale sprawdź stan liczebny ŻW i Policji. Policja to ca. 100 tys. f-szy. ŻW to ca. 2,5 tys. żołnierzy. Oni naprawdę mają co robić. I nie chodzi tu bynajmniej o „gonienie chłoptasiów”. Oczywiście na jakiś czas można dołożyć im roboty ale kołderka ma zawsze… Czytaj więcej »

Paryzanka
Użytkownik

Trzeba pamiętać, że policja od dawana działa na pełnych obrotach. Może zwyczajnie trzeba chłopakom dnia wolnego i ŻW może ich zastąpić?

Polak
Gość
Polak

Żandarmeria nosi czerwone berety. Żołnierz na zdjęciu nie jest z Żandarmerii ! Zdjęcie źle dobrane.

allahuj
Użytkownik

Czy na pewno Takie działania mają być podyktowane m.in. ostatnim zamachem w Niemczech? Czy władza nie boi się obywateli, żeby nie wyszli na ulice?

Ink
Użytkownik

Polska sprowadza tyłami terrorystów i ich szkoli

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pis-szkoli-pilotow-dla-rezimu-saudow-2016-12

gieno
Gość
gieno
gieno
Gość
gieno

to w sumie masz rację ale to nie sprowadza ich żadne (jeśli chodzi o tytuł) pis,RN,nowoczesne,qurwin,kukiz,razem czy sld tylko nasi rektoży łasi na kase sam na pw zdaża się że jestem 1 Polakiem na przystanku a obok mnie jakieś 10 hyndusów i kilku muslimów i 1 mudżyn

gieno
Gość
gieno
Gosia
Gość
Gosia

Do easyrider. Och,żeby wszyscy myśleli,jak Ty już dawno żylibyśmy,jak w niebie. Precz z UE!!!Chcę Wolności,którą zapewnia mi Konstytucja RP. Należy POsprzątać w naszym kraju z wszelkiego syfilisu!!!!

Mark
Gość
Mark

Co to za głupie gadanie o wyjściu z UE. Do tego trzeba mieć mocną ekonomie. Mi się nie podobają aktualni włodarze UE, ale nie sama idea. Szwajcaria i Norwegia nie są w UE i mają problem muzułmański. Wzmocnić obecność na ulicach, wywiad, mieć oko na ‚osobników o urodzie śródziemnomorskiej’ i… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno

unia sama w sobie na początku nie była zła część z jej założeń jest dobra typu wolny handel na terenie ue cło itp problem jes że to unia nażuca nam to co my mamy robić i takiej uni nie chce nie chce nawet otwartych granic bo 20 czy może nawet… Czytaj więcej »

Mark
Gość
Mark

Jest jak jest. Będą w Polsce lepiej płacić w porównaniu z wydatkami to ludzie nie będą wyjeżdżać. Albo przynajmniej nie tak bardzo. W UK jest polski mini-baby boom. Można? można. Nikt im nie kazał dzieci rodzić a chcą mieć. Dobrze, że w Polsce PiS jest u władzy, bo poprzednia banda… Czytaj więcej »