Platforma zabiera pieniądze z funduszu dla repatriantów i przekazuje uchodźcom

Sejmowa komisja finansów głosami posłów Platformy Obywatelskiej zadecydowała o zmniejszeniu o ponad milion złotych puli pieniędzy przeznaczonych dla Polaków mieszkających na Wschodzie i przekazanie ich tzw. uchodźcom.

W czwartek sejmowa komisja finansów zajmowała się wnioskami Ministerstwa Finansów o zmiany w rezerwach celowych budżetu państwa. 1 mln 260 tys. zł przeznaczonych na repatriantów zostało przeniesionych na wydatki związane z utrzymaniem cudzoziemców ubiegających się o azyl w Polsce – Za było piętnastu parlamentarzystów PO, a siedmioro posłów Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało przeciwko.

Okazuje się także, że to nie był pierwszy tego typu wniosek. – W tym roku i w zeszłym, odkąd jestem w komisji finansów, dochodziło już do sytuacji, że najpierw planowało się w budżecie środki w wysokości kilkunastu milionów złotych na pomoc dla repatriantów, a potem z tego źródła korzystały ośrodki dla uchodźców islamskiego pochodzenia. Protestowałam przeciwko temu nie jeden raz – mówiła posłanka PiS Barbara Bubula w rozmowie z niezalezna.pl.

Platforma Obywatelska podczas głosowania sejmowej komisji finansów pokazała po raz kolejny swoje priorytety – islamscy uchodźcy ważniejsi od Polaków. Osoby polskiego pochodzenia podkreślają, że w Mariupolu nie czują się już bezpiecznie. Od rządu w Warszawie oczekują bezpiecznego dachu nad głową i pracy. Co robi MSW? Twierdzi, że ewentualna pomoc Polakom jest trudna z punktu widzenia prawa międzynarodowego i nie robi nic w tej sprawie. Pomoc islamskim uchodźcom z Afryki i Bliskiego Wschodu jest jednak łatwa zdaniem obecnego rządu.

źródło:niezalezna.pl

12 komentarz do “Platforma zabiera pieniądze z funduszu dla repatriantów i przekazuje uchodźcom

  1. Niech się nie zdziwią jak dojdzie do wojny, że Polacy nie będą bronić Polski, bo na własne życzenie te pachoły sejmowe sprowadzają nieszczęście. Nikt zdrowy naumyślnie nie zgadza się na to, aby Polakom zabierać i dawać tych zwyrodnialcom i bydlakom. Niech zaczną dębi zaprzyjaźniać się z bronią bo sami zostaną na placu boju. Jest mi wstyd za patałachów reprentujacych mój kraj, jeszcze mój. Zróbcie jeszcze im loda, czekoladowego.

  1. wlasnie dlatego robia wszystko wbrew ludzioim, bo unia ich wynagrodzi stanowiskami

   myslisz ze oni sie przejmuja ze przerzna wybory?? taka kopaczowa badz schetyna?

   jaka oni maja przyszlosc, tylko unia moze ich uratowac, dlatego zrobia dla niej wszystko wbrew polsce

   to sa po prostu zdrajcy

   zobaczysz co im tusk wyszykuje w uni

   szkoda ze tacy glupi jestescie polacy, obejrzyjcie film dyzma
   to wy tych nieudacznikow wyniesliscie do wladzy
   to wy nie zdjeliscie ich juz po 1 kadencji

   mamy takich politykow na jakich zaslugujemy

   wiec niech polska zginie, badzmy niewolnikami, sami tego chcecie

 1. PO – powinno teraz nazywać się PI, czyli Platforma Imigrancja, lub jak kto woli Islamska.
  Jeszcze chyba nigdy nie mieliśmy w wolnej Polsce rządu, który by działał az tak bardzo na szkodę swoiich własnych obywateli, szkodę Państwa i szkodę Narodu.
  To co się teraz dzieje, to zdrada, hańba i wstyd!!!
  Ludzie opamiętajcie się i zagłosujcie na przeciwników zdrajców Narodu!!!!

 2. Wiekszego kurestwa niz okradanie z groszowych srodków naszych rodaków zyjacych w ciezkich warunkach na Ukrainie czy w rosji to juz nie mozna sobie wyobrazic. Hanba dla peło totalna za to co zrobili. Nie dosc ze ta banda rzadzaca Polska odmawia prawa do repatriacji kilkudziesieciu osobom to jeszcze okrada ich z tych groszy ktore zostały przyznane na ich repatriacje. Brak słow po prostu.
  Który skrzywdziłeś człowieka prostego
  Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
  Gromadę błaznów koło siebie mając
  Na pomieszanie dobrego i złego,

  Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
  Cnotę i mądrość tobie przypisując,
  Złote medale na twoją cześć kując,
  Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

  Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
  Możesz go zabić – narodzi się nowy.
  Spisane będą czyny i rozmowy.

  Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
  I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.

  Czesław Miłosz

 3. Chyba się już z tego wycofali pod naciskiem opinii publicznej. Ale sam fakt, że znowu jakiś skończony kretyn wpadł na tak genialny pomysł. Zastanawiam się, czy PO celowo sobie strzela samobóje? Bo każda kolejna wypowiedź, każda kolejna akcja tylko intensyfikuje wrogość społeczeństwa do elit rządzących.

  Zaczynam wierzyć, że żyję w kompletnie niezrozumiałym dla mnie świecie.
  Polakom z Mariupola nie można pomóc bo są jakieś „komplikacje”. Za to nie ma żadnych komplikacji w przyjmowaniu nielegalnych imigrantów, którzy bez rejestracji maszerują przez Europę, na lewych dokumentach lub bez dokumentów, wszczynając po drodze małe rebelie jak się im nie otworzy natychmiast granic!
  Kiedy pada hasło o pomocy dla chrześcijan z Bliskiego Wschodu, to nagle padają oskarżenia o faworyzowanie jednej grupy, udowadnianie, że największymi ofiarami są mimo wszystko muzułmanie. Wielka Brytania odmawia przyznawania azylu chrześcijanom z Pakistanu, bo oni są tylko dyskryminowani ale nie zagraża im realne niebezpieczeństwo (totalny absurd). Więc jest zarzut o faworyzowanie a w tym samym czasie faworyzuje się muzułmanów i im otwiera drzwi do Europy. Kiedy chrześcijańscy uchodźcy padają ofiarami muzułmanów w Europie, to media łaskawie milczą, podobnie jak wiele czołowych organizacji. Kiedy marsze anty-imigranckie sprzeciwiają się masowemu przyjmowaniu muzułmanów, te same media i organizacje wychodzą z siebie i atakują, bo rasizm i ksenofobia.
  Tak ważne kwestie jak prawa człowieka, wolność wypowiedzi nie stanowią problemu aby uciszać osoby, które krytykują islam oraz muzułmanów.Kiedy pojawia się muzułmańska demonstracja z obraźliwymi tekstami, nawołująca do islamu, szariatu , obrażająca nasze wartości- uznajemy to za przejaw WOLNOŚCI słowa do którego ma prawo każda jednostka.
  Czyste szaleństwo.

 4. Nawet za komuny (w pewnych tematach!) media nie byly takie beznadziejne jak obecnie.
  Gdy patrze na te zdjecie z propagandowa dedykacja: „kapital ludzki” ,jest mi jakos niesmacznie.
  Natomiast archaiczny program „z kamera wsrod zwierzat” wspominam zawsze pozytywnie.

Dodaj komentarz