Arabski powinien być obowiązkowy we wszystkich szkołach w Niemczech – uważa rektor Thomas Strothotte. Ma to być  sposób na przygotowanie dzieci i młodzieży do „daleko idącej transformacji” na Bliskim Wschodzie.

Strothotte jest rektorem Kühne Logistics University. Przeprowadził się z Kanady w roku 1985. W komentarzu dla tygodnika „Die Zeit” tłumaczy, że wszystkie dzieci w Niemczech, aż do matury powinny uczyć się arabskiego. Dlaczego? Jego zdaniem wynikną z tego same korzyści.

Znajomość otworzyłaby uczniom „dostęp do świata arabskiego”. Dzieci w społeczeństwie dwujęzycznym – zdaniem profesora – będą wówczas przygotowane na „daleko idące procesy transformacji” na Bliskim Wschodzie.

– Poprzez naukę języka arabskiego czynimy z siebie i naszych dzieci partnerów gospodarczych, kulturalnych i politycznych, lepiej przygotowanych do przemian, jakie zachodzą na Bliskim Wschodzie – stwierdził Strothotte w komentarzu dla tygodnika „Die Zeit”

Media już przygotowują społeczeństwo na dwujęzyczność. Noworoczne orędzie kanclerz Angeli Merkel oraz prezydenta Niemiec Joachima Gaucka – drugi program niemieckiej telewizji publicznej „ZDF” opublikował z napisami w języku arabskim. Telewizja stworzyła także specjalną subdomenę arabic.zdf.de

źródło: Spiegel.de

33
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
13 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
EvitaloloProcessor666Asia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kici kici KOCUR
Gość

Niemcy, Deutschland, lubię ten kraj, podziwiam, uważam że Niemcy jako naród jest naprawdę mądry, naprawdę pracowity tylko że … rządzony przez idiotów. Żeby nie być gołosłowną podam kilka przykładów, początek XX wieku, Niemcy jako gigant postępu technicznego , kraj niesamowitego jak na owe czasy dobrobytu. Przywódca tego kraju, człowiek dla… Czytaj więcej »

mdm
Gość
mdm

Dlatego też są zdolni do najgorszych potworności, „bo taki był rozkaz”. Uważam, że tkwi w nich jakiś gen szaleństwa i to nie w pozytywnej formie, tylko gen obłąkania.

Asia
Gość
Asia

To nie gen obłąkania, tylko służalczego wyprania mózgu. W Austrii też to mają, ale w mniejszym stopniu..

Processor
Gość

„…uważam że Niemcy jako naród jest naprawdę mądry, naprawdę pracowity tylko że … rządzony przez idiotów.” – przykro mi ale to co napisałaś jest nielogiczne. Mądry naród nie może być rządzony przez idiotów – chyba że jest okupowany, ale tego przypadku tu nie widzę. Niemcy niestety sami wybrali sobie przywódców… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Gość

Już odpowiadam, Wilhelm II był cesarzem, na jego wybór społeczeństwo niemieckie nie miało wpływu ponieważ władzę obejmował dziedzicznie. Hitler urząd kanclerza objął poprzez zakulisowe intrygi między innymi Franza von Papena i to dzięki tym działaniom Hindenburg zrobił z niego kanclerza. Chociaż wcześniej nie chciał o tym słyszeć, żartował nawet kiedyś… Czytaj więcej »

Processor
Gość

Nie znam tak dobrze jak Ty historii Niemiec, a zwłaszcza zakulisowych spraw związanych z objęciem władzy przez Adolfa, ale Niemcy jakoś się bardzo nie buntowali – ba zaryzykuję nawet stwierdzenie, że był pod koniec lat 30-tych uwielbiany. Ale moim skromnym zdaniem, Hitler nie jest tu dobrym przykładem przywódcy-idioty (moim zdaniem… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Gość

Lolo może dołączysz swój komentarz, Twoje zdanie bardzo sobie cenię nawet jeśli nie jest po mojej myśli

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Dobrze. Nie było mnie… Zaczynam się czuć jak „umiłowany przywódca”, bo „lud tak chce”… Ale poważnie. Ja się zgodzę z @Processorem, z tym że Adolf był masonem a podobno jako młody człowiek przeszedł pranie mózgu przeprowadzone przez A. Crowley’a jak leżał w szpitalu. Czy to prawda nie wiem ale podobno… Czytaj więcej »

Processor
Gość

Szanowny Lolo, „Generałowie zawsze wiedzą najlepiej jak wygrać poprzednią wojnę” – to powiedzenie odniósłbym lekko do Twojej imponującej wypowiedzi. Moim zdaniem przytoczyłeś idealną wprost charakterystykę typowego Niemca i Polaka, ale … . Zdarzały się wśród Niemców osobowości takie jak Goethe, Schiller, Heine, Bach, Mozart czy Beethoven, a z czasów nam bliższych… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Dzięki. Ja sobie cenię krytykę czy zastrzeżenia, które nie zaczynają się od słów „ty idioto” i okolice. I to, że osoba wypowiadająca swoje zdanie próbuje je uzasadnić, ale nie na zasadzie „mam rację bo ja tak mówię”. Można się ze sobą nie zgadzać ale może się okazać, że różnice są… Czytaj więcej »

Processor
Gość

@lolo – wybacz mi proszę, trochę zbyt mocne sformułowania – koszty pośpiechu przy odpowiedzi. Moja troska Niemcami posiada niestety podłoże egoistyczne – po prostu problemy Niemców w znaczącym stopniu rzutują na Polskę. Przy okazji pytanie (zasugerowałeś mi to wspomnieniem JPII) – czy Jan Paweł II przewidział, że Europa otrzymując od… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Nie widzę tu „mocnych sformułowań”. Poruszyłeś parę problemów. 1). Jeśli chodzi o „płuca” to musisz pamiętać, że punkt widzenia Papieża był przede wszystkim religijny a nie polityczny. Jan Paweł II mówił też aby nie robić tej wojny na Bliskim Wschodzie i nie posłuchano go. Np. w ramach PiS-u – co… Czytaj więcej »

Processor
Gość

Dogmat o „nieomylności” – sam nie wiem czy jest bardziej dobrodziejstwem czy przekleństwem dla KK. Z jednej strony jako organizacja hierarchiczna posiadając na swym czele „nieomylną głowę” zyskuje spoistość, porządek, jedno znaczność etc. Z drugiej strony, jest dla przeciwników KK „wodą na młyn” – nic prostszego jak zaatakować jeden z… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Processor Duch Święty to nie jest maszynka do głosowania. W KK mówi się o „asystencji Ducha Świętego przy wyborze przełożonych”. Ale wybierający niekoniecznie muszą już tego Ducha słuchać. Mogą słuchać „ducha tego świata”. To nie jest tak, że jak raz się zadeklarowałem jako katolik to już zaklepane. To trzeba realizować… Czytaj więcej »

Processor
Gość

@Lolo – dzięki za super dyskusję – myślę że temat jest troszeczkę poza tematyką tego forum. Jednak na zakończenie nie mogę się powstrzymać by troszeczkę złośliwie wytknąć Ci pewien problem: Kto ma oceniać ważność wyboru głowy KK ? Jeżeli nie konklawe, które jest chyba najwyższej postawionym gremium, to kto ?… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Processor Nie jest „pozamiatane” ale to nie oznacza, że będzie łatwo. W KK byli już antypapieże i KK to przetrwał. Ostatecznie jest: „Poznacie ich po ich owocach.” (Mt 7:16; BT). Jest Pismo Święte i Tradycja. A przede wszystkim Prawda. W każdym razie na pewno jest to b. trudny okres próby.… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Gość

@lolo Dziękuję i pozdrawiam

kici kici KOCUR
Gość

@Processor, również bardzo dziękuję i oczywiście pozdrawiam

greg
Gość
greg

Moj dziadek dwadziescia lat temu ciagle mi powtarzal: ucz sie jezyka wroga. A Niemcy wlasnie to chca wprowadzic w zycie

Karbulot
Gość

„– Poprzez naukę języka arabskiego czynimy z siebie i naszych dzieci partnerów gospodarczych, kulturalnych i politycznych, lepiej przygotowanych do przemian, jakie zachodzą na Bliskim Wschodzie – stwierdził Strothotte w komentarzu dla tygodnika „Die Zeit”” ———————– Bardzo ciekawa teoria tego pana. Na tyle ciekawa, że aż zastanawiam się, czy aby czasem… Czytaj więcej »

Wiarus55
Gość

Nie wiem kiedy będą następne wybory do bundhestagu w Niemczech, myślę że Niemcy jeszcze się obudzą z tego snu muti-kulti i skierują się w stronę nacjonalizmu, tak jak to było w latach 20-tych XX wieku.

Patriot
Gość
Patriot

Półksiężyc na drogę, bo krzyżyk to by obrażało uczucia religijne „niemców”… Ciekawe czy dzieci polskich emigrantów też będą się uczyć obowiązkowo arabskiego?
U niemców już „bomba” tyka tylko nie wiadomo kto będzie ją miał w rękach kiedy na blacie pojawi się 00:00. Jeżeli jeszcze potrafią powinni się obudzić

Komentarz
Gość
Komentarz

Jeśli chce się obejrzeć komedię to lepiej poczytać artykuły o absurdalnej islamizacji.

polak
Gość
polak

wszystko zacznie sie od nastepnej fali

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

W sondzie zgodziłem się z opinią, że „Niemcy są już przegrani”. Ale widzę to nie tyle jako przejście na islam ile jako proces zmierzający do wybuchu wojny domowej i w konsekwencji światowej, co się źle skończy dla Niemców w moim rozumieniu. Te procesy poszły tak daleko, że muzułmanie reprezentowani w… Czytaj więcej »

Dr.Nefario
Gość

Dobrze powiedziane. Żyję w Germanistanie i istotnie cierpliwość rodowitych niemców zaczyna się kończyć. Media oczywicie to przyciszają i pitolą jak to jest „fajnie” Ale rozmawiając z kimkolwiek z rodowitych Niemców (a znam ich niemało) , rzeczywisty fakt prezentuje się dokładnie na odwrót… Wojna domowa? …. Jeszcze pół roku temu powiedział… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ja bym powiedział, że przy tych tendencjach to „pewne”.

kici kici KOCUR
Gość

Befehl ist Befehl, sprostowanie

Lilith
Gość

A co tak skromnie? Nie lepiej iść z duchem postępu i wprowadzić język arabski oraz turecki jako języki oficjalne/urzędowe? Mogherini twierdzi, że UE wspiera integrację europejską Turcji. Wiec także język turecki może się przydać (zwłaszcza w Niemczech gdzie jakieś 3 miliony obywateli ma pochodzenie tureckie). A na poważnie, to chyba… Czytaj więcej »

SF
Gość
SF

Czyli władza w germanistanie hyż wie, jaki będzie za kilka miesięcy dominujący język u nich.

A za 50 lat mały ahmedek zapyta sieswojej matki buki, „a co to byli niemcy?”, „a wiesz synku, to byłą taka pogańska leśna dzicz.”.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

A oni mają tam jeszcze lasy, no nie parki miejskie ale lasy? Nie zajmuję się geografią Niemiec. Bo rzeki to sobie już wybetonowali. Czasem pokazują w TV jak im co wyleje.

dawidi
Gość
dawidi

My się nie damy, staniemy razem ramie w ramie, i każde nawet pojedyńcze ogniwo zniszczymy na naszej drodze

666
Gość
666

WIEDZIAŁEM CZEKAŁEM TYLKO KIEDY!!! HAHAHA KALIFAT NIEMIECKI!!! CIEKAWE KIEDY ARABY ZEPCHNĄ MERKEL Z KRZESŁA BO KOBIETA NIE MA ŻADNYCH PRAW smile