fot. Bwag/wikipedia CC-BY-SA-4.0

Urząd do Spraw Cudzoziemców za oficjalną średnią kwotę utrzymania w Polsce tzw. uchodźcy podaje 1380 zł w skali miesiąca. Nie bierze jednak pod uwagę wielu dodatkowych czynników, które znacznie podwyższają koszty. Jaka jest prawda?

Koszty związane z zapewnieniem utrzymania dla imigranta w Polsce zależą od tego, czy imigrant znajduje się w specjalnym imigranckim ośrodku, czy poza ośrodkiem.

Na elementy pobytu w ośrodku składają się: wyżywienie i zakwaterowanie – tu ceny uzależnione są od standardu ośrodka; koszty komunikacji -€“ uchodźcom zwraca się koszty przemieszczania się, jeżeli jadą np. do urzędu wojewódzkiego, by załatwić jakąś sprawę związaną ze swoim pobytem w Polsce, podobnie dzieje się w przypadku wizyty u lekarza; środki higieny -€“ tu wyliczono konkretną cenę i jest to średnio 20 zł na miesiąc na głowę uchodźcy; kieszonkowe: 50-100 zł na miesiąc; odzież i obuwie: jednorazowa kwota 140 zł, dodatkowo odzież napływa do ośrodków także ze strony sponsorów i darczyńców; ekwiwalent za żywność dla dzieci: 9 zł dziennie na każde dziecko.

Wszystkie podane sumy należy traktować jako średnią wyliczoną ze wszystkich ośrodków dla imigrantów.

Średni koszt przypadający na dany ośrodek to około 200 tys. zł miesięcznie.

Oficjalne dane milczą na temat dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem uchodźców. Są to bezpłatny dostęp do opieki medycznej, stomatologa, edukacji oraz porad prawnych. Jak nietrudno sobie wyobrazić, takie przywileje znacznie podwyższają całkowitą sumę, jaką trzeba wydać na zapewnienie imigrantom pobytu w naszym kraju.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na karę 250 tys. euro za nieprzyjęcie jednego imigranta – obecnie to równowartość 1.087.500,00 zł. Aby statystyczny Polak otrzymujący przeciętne wynagrodzenie (2800 zł na rękę) mógł zarobić równowartość takiej kwoty, to musiałby pracować przez ponad 30 lat. Łatwo można też sobie przeliczyć, że nie przyjęcie przez nasz kraj choćby 7 tys. migrantów (na których Ewa Kopacz zgodę wyraziła), to „koszt” o równowartości ok. 7,6 mld zł.

tvp info

63
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
24 Comment threads
39 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
38 Comment authors
sawwingAntObywatelka ZiemiszyszkaMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
azotox
Użytkownik

Ile by nie kosztowało – to za dużo. Polska jest krajem, w którym dziesiątki tysięcy jej obywateli cierpią ubóstwo, o ile nie zwykłą nędzę. Jest krajem od wielu lat bezlitośnie drenowanym przez bandycki unijno-jankeski syndykat. Nie widzę jakiegokolwiek powodu, dla którego powinniśmy do siebie przyjmować obcych ludzi (pominąwszy naprawdę nieliczne… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Użytkownik

I tak trzymać, nie ma u nas w Polsce miejsca dla żadnego z tych niby uchodźców. 2 miliony Polaków musiało szukać chleba za granicą, a na ich miejsce na siłę chcą nam wcisnąć nierobów.

Euron Greyjoy
Gość
Euron Greyjoy

Za 7,6 mld zł moglibyśmy kupować co roku dwie eskadry Eurofighter Typhoon Trache 3 ( nówki z salonu xD). Warto wspomnieć , że MON dwoi się i troi żeby do 2020 uzbierać na 4 eskadry. Kolejna ciekawostka; roczny koszt utrzymania brudasa to połowa kosztu wyszkolenia i uzbrojenia polskiego komandosa. Wnioskuję,… Czytaj więcej »

Daga
Użytkownik

Jeden oboz w Niemczech-Dachau juz jest zajmowany przez najezdzcow. Pozdrawiam. Mysle podobnie:-)

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Lewactwu, a właściwie tym, którzy lewactwem sterują i lewactwo sponsorują, chodzi właśnie o to żeby, w taki czy inny sposób, zajebać każdego wartościowego człowieka, a stworzyć rasę kundli mających być bezwolnymi niewolnikami bez żadnej ideologii, wiary, tradycji, moralności czy inwencji. O to chodzi wielkim tego świata i ich sługusom.

Bebej
Użytkownik

To nie są kundle, to są osobniki o określonej z góru rządności. Oni rządają! A nie proszą, im musi być dane! Tego oczekują, w przeciwnym razie, palenie aut i niszczenie okolicy. I takie tam smile

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Lewactwo ma gdzieś obywateli. Oni myślą o przyszłej utopijnej społecznośći metysów bez moralności, tradycji, wiary i inwencji, którymi łatwo będzie sterować, o wspaniałej społeczności multi-kulti

sawwing
Gość
sawwing

NWO nabiera rozpędu

niewłaściwe te wyliczenia
Gość
niewłaściwe te wyliczenia

Merkel chce, żeby każdy kraj w UE wypłacał najeźdźcom taki sam haracz. Wtedy akurat opłacałoby im się bardziej mieszkać w Polsce niż w Niemczech, bo ceny u nas są niższe a przy tak wysokim haraczu jaki dostaną, należeliby do najlepiej zarabiających w Polsce. I to wszystko z podatków tych, którzy… Czytaj więcej »

gog
Gość
gog

uwierz mi, że w tej sytuacji znajdą się ludzie, którzy ją znajdą w Paragwaju i ubiją, jak psa.

Yamato
Gość
Yamato

@gog : Może warto jej przypomnieć casus Eichmanna ???? A myślę że jeśli swoją „polityką” rozpęta w Europie wojnę – będą ją szukały służby specjalne wielu krajów i ŻADNA ochrona jej nie pomoże.

svea
Gość
svea

Taaak…
swego czasu żydzi ścigali zbrodniarzy wojennych po całym świecie…
Dzisiaj jednak mErkel realizuje „program” opisany w Protokołach Mędrców Syjonu.
Więc nie liczyłbym na powtórkę z historii sad

MaRS
Gość
MaRS

Nie ma szans. Wykupiono tam setki tysiecy ha ziemi I wszystko ogrodzone, wojsko pilnuje maja tez pewnie kilka dronow a moze nawet satellite. Oni beda bezpieczni, pozostali martwi

Ant
Gość
Ant

Nie obrażaj psów, bo zachowujesz się muzuł…

Veri
Użytkownik

Spoko. Ja, jako studentka, mam mieć zabrane ulgi na codzienne przejazdy kolejowe i autobusowe (i tak, robi mi to SPORĄ różnicę). Nie mieszkam w mieście, w którym studiuję… bo mnie na to nie stać, musiałabym żreć tynk ze ścian – a blisko na uczelnię nie mam. Nie mogę iść do… Czytaj więcej »

Veri
Użytkownik

W sensie, 1380zł na utrzymanie za nic. Chciałabym mieć taką beztroskę, poważnie.

NieFeministka
Gość
NieFeministka

Ja tez bym chętnie przyjęła smile

Fair
Użytkownik

Dzisiaj kolor jest wszystkim, człowiek który nie rozpoznaje kolorów to daltonista a człowiek który je rozpoznaje to rasista. I trzymaj się dasz radę bo my Polacy zawsze sobie radzimy nawet jak wszystko jest przeciw nam.

Veri
Użytkownik

„my Polacy zawsze sobie radzimy nawet jak wszystko jest przeciw nam”

To prawda. Sam fakt, że – mimo naszej historii – nadal mówimy po polsku już sporo mówi. Mamy we krwi pewną zaciętość, coś, czego brakuje wielu narodom.

Dzięki za słowa wsparcia smile

svea
Gość
svea

Proszę nie zapominać, że np. murzyna utrzymuje się na zasiłkach socjalnych do końca życia. Np. z wyliczeń norweskich, opublikowanych oficjalnie, koszt dożywotniego utrzymania 1 somalijczyka to 9.000.000 (dziewięć milionów) NOK! Czyli jakieś 4 mln PLN. Dlaczego nie uwzględniono tego faktu w ww. „kalkulacjach”? Czyżby ktoś złośliwie, wbrew faktom i doświadczeniu… Czytaj więcej »

SZLABAN
Gość
SZLABAN

JA TEŻ CHCĘ KIESZONKOWE I 1380ZŁ ZA NIC PLUS DARMOWE DOJAZDY GRUPA WYSZEHRADZKA POWINNA POKAZAĆ ŚRODKOWY PALEC MERKELOWEJ I POZOSTAŁYM LEWAKOM WTEDY CAŁE TE TOWARZYSTWO Z KOMISJI MUSIAŁA BY RESPEKTOWAĆ DECYZJE UKŁADU V4 A NIE NA ODWRÓT

Waldek
Użytkownik

Kieszonkowe 50-100zł?!?
Czy komuś z Was rząd Polski dał choćby 1grosika gratis?!? A zaraze będą utrzymywać z pieniędzy podatników!

wkurwiony
Gość
wkurwiony

Darmowy lekarz? Jakim kurwa prawem ja się pytam?? Polacy niekiedy zmuszeni są do prywatnych wizyt bo na kasę chorych nie mają co liczyć mimo płacenia comiesięcznych składek, a byle jebany imigrant dostanie to za free??

NieFeministka
Gość
NieFeministka

niejeden Polak nie ma prawa korzystać z NFZtowkich usług ponieważ jeśli nie jest zatrudniony to musi albo zarejestrować się w UP albo w MOPRze czyli osoba, która pod przymusem pracodawcy pracuje na czarno i z tego powodu nie chce narażać się urzędom i łamać prawa lub nie pozwala jej na… Czytaj więcej »

luk
Gość
luk

niech czyszcza ulice pracuja na wysypiskach smieci itd tam nie trzeba jezyka i zarobia na siebie i swoje utrzymanie islamska banda nierobow nawet w ich rodzimych krajach ich nie chca

NieFeministka
Gość
NieFeministka

Osobisciewwolałabym zeby tu nawet ulic nie czyscili smile najlepiej niech zatroszcza sie o porządek na własnym podwórku.

Eva
Gość
Eva

Imasz absolutną rację. Bo nie ograniczą się do pokornego sprzątania ulic, ale zaczną domagać się wprowadzenia shariatu, będą gwałcić kobiety i dzieci, a z czasem pewnie mordować i napadać w domach. Z tego, co dzieje się w krajach, gdzie ich już jest wielu, widać, że niczego dobrego nie można się… Czytaj więcej »

Sheploo
Użytkownik

Żadnych gwałtochoćców w RP. I socjal uciąć, zaraz rezydentne nieroby wezmą się do roboty.

NieFeministka
Gość
NieFeministka

1380,00? czyli dziennie ok 45 zł ? Ciekawa jestem ile kosztów eksploatacyjnych ośrodka wraz z utrzymaniem personelu pominęli? Pomnożyłam podaną kwotę przez 50 osób, żeby mieć obraz miesięcznego utrzymania 50 uchodźców (takie tylko założenie), wierzcie mi ŻADNEGO ośrodka nie da się utrzymać za 70 tys. miesięcznie. ŻADNEGO!, który zapewnia wikt… Czytaj więcej »

Veri
Użytkownik

Pensje dla pracowników? Patrząc na to, co się dzieje wydaje mi się, że niektórzy oczekują byśmy byli ich niewolnikami.

NieFeministka
Gość
NieFeministka

Wszystko im z nieba leci samo….znaczy od allaha.

Gość
Gość
Gość

W Niemczech jest mnóstwo de facto niewolników którzy harują przy nachodźcach. Ponieważ eufemizm „wolontariat” najwyraźniej nie wystarcza, tamtejsza nowomowa zaadaptowała określenie „urzędu honorowego”.

NieFeministka
Gość
NieFeministka

SZALEŃSTWO! i choć wolontariat popieram całym sercem to akurat w tej sprawie mam nadzieję, że i tak pewnie marnie opłacana grupa zawodowa właściwa dla sprawy oraz aplikanci nie dadzą się wciągnąć w tę idiotyczną grę. Niemcy, bogaty naród może sobie uprawiać niemądrą filantropie na własnych garbach. Statystyczny Polak jest tak… Czytaj więcej »

VVV
Gość
VVV

żaden szanujący sie Polak nie bedzie pracował na darmozjadów ze wschodu! mam nadzieje że rządzący ani nie przyjmą nachodzcow ani nie zapłacą kary

prawyobywatel
Użytkownik

Niech się gonią! My, pracujący Polacy nie mamy dostępu, albo bardzo ograniczony, do dentysty, lekarza rodzinnego, kardiologa, itp., itd., godzinami można wyliczać. Nie myślę płacić podatków na tych pasożytów, nierobów, ksenofobów, faszystów, rasistów i nazistów. Niech w końcu ta zakichana i tęczowa unia przyjmie to do wiadomossi.

Perun
Użytkownik

Kilka gram ołowiu wychodzi taniej.

Obywatelka Ziemi
Użytkownik

@ Perun, trzymales kiedys prawdziwa bron w reku? Jesli tak, to wiesz jakie to uczucie.
Zabilbys? Piszesz, ze wychodzi taniej. Pociagniesz za spust?
Mordowanie ludzi nic sprawia, ze problem znika. Rodza sie nastepni. Zmien myslenie, wszystko siedzi w glowce smile

Perun
Użytkownik

Trzymałem, strzelałem, strzelam. Fakt, nie do ludzi. I obym nie musiał. Zmiana myślenia nic nie daje. Gdyby tak było, islam by się nie plenił. Oni nie zmieniają myślenia, tylko działają. Brutalnie, bez refleksji. Co zmieni Twoje, wasze, moje myślenie, kiedy przyjdzie realne zagrożenie? Belgowie np. próbowali kredkami… Kilka gram ołowiu… Czytaj więcej »

Obywatelka Ziemi
Użytkownik

@Perun, ja sie z Toba zgadzam, ze bron trzeba miec. Co zmieni myslenie? Hmm…wiele, jak ludzkosc wejdzie na wyzszy poziom Sa trzy typy cywilizacji, wykreowane przez myslacych tego swiata (fizykow, chemikow, astrologow, astronomow itp). I typ to taki, gdzie cywilizacja kontroluje pogode, trzesienia ziemi, enegria jest z najblizszej gwaizdy. II… Czytaj więcej »

Perun
Użytkownik

Stawiasz tak szerokie zestawienie, że sporo wykracza się poza art. Niemniej ciekawe i chętnie je skofrontuję smile

Ew. priv.

Pozdrawiam

Perun
Użytkownik

Na marginesie. W sytuacji zagrożenia nie strzeliłabyś? Jeśli nie, to też wymaga zmiany myślenia, bo Twoje życie jest wartością największą. A niestety, ale do konfrontacji na kontynencie dojdzie.
Póki co jesteśmy pewna „enklawą”, ale to się bardzo szybko zmieni.

Tu nie czas na zmianę myślenia, ale na działanie proobronne.

Obywatelka Ziemi
Użytkownik

@Perun, tak strzelilabym gdybym ja lub moja rodzina byli w sytuacji zagrozenia zycia i mialabym wybrac. Chyba oczywiste? Pamietaj, ze to co sie dzieje obecnie na Swiecie wynika wlasnie…z tego samego trybu myslenia co 400, 700, 1600 lat temu. To samo. Swiat powinien byc zbudowany inaczej w ktorym gospodarka jest… Czytaj więcej »

100%men
Gość
100%men

O boże. Drukarka? Wizja Lema z Obłoku Magellana. Technika addytywna jest tylko jedną z technologii do produkcji części maszynowych. Gdyby każdy na Ziemi miał BMW, dzieci do oporu, wczasy na orbicie to ciekawe na ile by starczyło niezwiązanego tlenu na planecie. Humaniści i artyści są potrzebni, ale ekonomia i technika… Czytaj więcej »

Obywatelka Ziemi
Użytkownik

@100%men technika sie klania, poza tym bez przesady…Ziemia da sobie rade, jak bedziesz umial z niej korzystrac. Zmien myslenie…trudno co? Wychowany zostales w $$ w pedzeniu po $$$, w przekoaniu, ze wszystko musi byc oparte na $$$$. Myslenie nie boli, a wyobraznia jest doprawdy potrzebna. Wydaje Ci sie, ze jak… Czytaj więcej »

Blantomat
Gość
Blantomat

@Obywatelka…sorry koleżanko ale pierd..lisz takie głupoty, że żal czytać. Totalna automatyzacja produkcji oraz zapewnienie wszystkim wszelkich wygód nie zmieni ludzi i nie powstrzyma wojen. Człowiek jest zwierzęciem stadnym i terytorialnym…w przyrodzie nie ma $$$, jedzenie jest jak sobie złapiesz, a jednak walki w obrębie tego samego gatunku zdarzaką się bardzo… Czytaj więcej »

Obywatelka Ziemi
Użytkownik

@Blantomat nie sa to glupoty, a inne myslenie, nie oparte na $$$. Trudno Ci jest to zrozumiec, bo zostales wychowany w takim, a nie innym swiecie. Powaznie, zapoznaj sie z Projekt Venus, a zobaczysz o czym pisze. Nie mowie, ze to jest proste ale…konieczne. I tak…automatyzacja i zapewnienie ludziom luksusu… Czytaj więcej »

Obywatelka Ziemi
Użytkownik

Kolejny raz jak zdarta plyta….przestancie placic podatki…co zrobia? Jak zachorujecie, to co…w kolejce bedziecie czekac latami, czy z kasy ktorej nie oddaliscie rzadowi, bedzie Was stac na prywatnego lekarza..hmm….? Nie moze tak byc, ze Polak pracujacy 30 lat ma mniejsze wynagrodzenie niz nowo przybyly. Jakie kieszonkowe dla nich? Co to… Czytaj więcej »

NieFeministka
Gość
NieFeministka

Obywatelka Ziemi
a że tak zapytam, nie żeby jakiś zarzut czynić, nie absolutnie! tak po prostu dla własnej wiadomości, czy ze względów praktycznych wink że tak to nazwę:

a Ty płacisz podatki?

Obywatelka Ziemi
Użytkownik

@NieFeministka, nie place smile I zyje smile

Blantomat
Gość
Blantomat

Wątpię…chyba że jesteś bezrobotna albo robisz na czarno.

Obywatelka Ziemi
Użytkownik

@Blantomat…ani jedno ani drugie Zanasz takie miejsce jak „raj podatkowy” ? Wpisz w google haslo, a wyskocza Ci kraje, pewne kraje. I teraz pomysl…hmm…bo pisac w Internetach nie bede, jak to sie robi ech…ta mlodziez…wiele jeszcze sie musicie nauczyc Poza tym jak Polak jestes to kombinatoryke z mlekiem matki powienienes… Czytaj więcej »

Eva
Gość
Eva

Oni tu jadą nie żeby żyć z nami w przyjaźni i ciężko pracować. Oni tu jadą, żeby dostawać pieniądze za nic. I jadą tu po to, żeby zniszczyć naszą cywilizację, narzucić nam swoją barbarzyńską kulturę, swoje chore prawa. Oni nie chcą się integrować, za to chcą nas sobie podporządkować. A… Czytaj więcej »