Wojciech Polak fot. youtube.com

„Ci, którzy podsycają strach przed migrantami, być może w celach politycznych, zamiast budować pokój, sieją przemoc” — mówił w poniedziałek w Gnieźnie słowami papieskiego orędzia abp Wojciech Polak. W homilii w trakcie mszy na rozpoczęcie roku podkreślił znaczenie niesienia pomocy migrantom i uchodźcom.

„W tym roku, wśród tych ludzi, papież wskazuje nam na migrantów i uchodźców, na mężczyzn i kobiety, na dzieci i młodzież, na osoby w podeszłym wieku, którzy (…) szukają miejsca, gdzie mogliby żyć w pokoju” — powiedział prymas podczas homilii w Gnieźnie.

Cytując Franciszka podkreślił, że w wielu krajach do których zdążają migranci rozpowszechniła się „retoryka, która wyolbrzymia zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego lub koszty przyjęcia nowych przybyszów, lekceważąc w ten sposób godność ludzką, którą należy uznać we wszystkich, bo są synami i córkami Boga”.

„Ci, którzy podsycają strach przed migrantami, być może w celach politycznych, zamiast budować pokój, sieją przemoc, dyskryminację rasową oraz ksenofobię, które są źródłem wielkiego niepokoju dla tych wszystkich, którym leży na sercu ochrona każdego człowieka” — mówił słowami papieskiego orędzia abp Wojciech Polak.

źródło: PAP

186
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
91 Comment threads
95 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
106 Comment authors
banitaklioes vel pislamistaPan IzydorJanusz Ipaolo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o