W Kabulu, stolicy Afganistanu, obywatele masowo składają podania o wydanie paszportów – duży wpływ na taką decyzję ma propaganda w afgańskich mediach, które podają, że uchodźcy w Niemczech są mile witani. Wszystko wskazuje na to, że czeka kolejna fala imigrantów -informuje niemiecka gazeta Welt am Sonntag.

Afgańczycy masowo składają podania o wydanie paszportu. Afgańscy urzędnicy nie nadążają z obsługą petentów. Najprawdopodobniej nowa fala „uchodźców” chce zdążyć przed zmianą polityki migracyjnej takich państw jak Niemcy, Austria czy Szwecja.

Oliwy do ognia dodaje propaganda telewizyjna – W afgańskich mediach pojawiają się materiały pokazujące ciepłe powitanie „syryjskich” „uchodźców” w Niemczech. W telewizji pokazywano transparenty z napisami „Witamy uchodźców!”

Gazeta Welt am Sonntag podkreśla, że wielu afgańskich migrantów nie dociera do Europy ze względu na długą i niebezpieczną drogę prowadzącą przez Iran i Turcję. Umierają z powodu chorób, głodu, a także są mordowani i obrabowywani. To nie odstrasza śmiałków chcących dostać się do niemieckiego raju. Każdego dnia z Kabulu odjeżdża 50 autobusów w stronę granicy z Iranem. Wiozą „uchodźców”, którzy będą próbowali uzyskać azyl i pomoc socjalną w krajach Unii Europejskiej.

Afganistan to 30-milionowe państwo. Szacuje się, że ok. 90% Afgańczyków wyznaje islam. Afgańskie społeczeństwo w porównaniu np. z syryjskim jest bardziej konserwatywne, co powoduje, że afgańscy uchodźcy są uznawani za bardziej agresywnych i nietolerancyjnych w niemieckich ośrodkach dla uchodźców.

blastingnews.com

5
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
loloKrisLilith Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lolo
Gość
lolo

(stary „lolo”) Proponuję zapoznać się z nową nauką: maczetologią (ha, fajnie to wymyśliłem?), która zaczyna w naszym kręgu kulturowym robić coraz większą furrorę. Tematyka, którą się zajmuje owa dyscyplina to: jak najlepiej wykorzystać maczetę do przekonania niewiernego, że: لَا إِلٰهَ إِلَّا الله مُحَمَّدٌ رَسُولُ الله („Nie ma boga prócz Boga,… Czytaj więcej »

Kris
Gość
Kris

Druga część szahady jest też do przyjęcia bo nie jest tam powiedziane, że Mahomet jest JEDYNYM prorokiem Boga. Piszę to jako przeciwnik sprowadzania muzułmanów do Europy.

lolo
Gość
lolo

Z punktu widzenia chrześcijaństwa jest nie do przyjęcia z dwóch powodów 1) Ostateczne objawienie jest w Chrystusie – Chrystus jest Bogiem („Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, zrodzony a nie stworzony”) i innego objawienia nie ma. Jest tylko pogłębianie rozumienia tego jedynego. 2) Przekaz Mahometa jest w sumie zaprzeczeniem nauki… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Ps
Powinno być: Jahuszua ha Maszijach.

Lilith
Gość

Fala imigrantów z Afganistanu dopiero nabierze rozpędu. Wbrew oczekiwaniom pożytecznych idiotów Afganistan stoi znowu w punkcie wyjścia. Talibowie przystąpili do ofensywy a wojska afgańskie chyba nie do końca sobie radzą. Co najlepiej udowodniła dość krwawa wiosna, w prowincji Kunduz toczyły się ciężkie boje. A to akurat prowincja zamieszkana w dużej… Czytaj więcej »