foto: youtube.com

Słynny program telewizyjny dla dzieci „Ulica Sezamkowa” otrzymał 100 milionów dolarów z dotacji na pomoc syryjskim dzieciom-uchodźcom.

Fundacja MacArthur przyznała stypendium Sesame Workshop i Międzynarodowemu Komitetowi Ratunkowemu w wysokości 100 mln USD na rozpoczęcie serii inicjatyw programowych skierowanych do dzieci uchodźców na Bliskim Wschodzie.

„To może być nasza najważniejsza inicjatywa w historii i jesteśmy pokorni wobec zaufania, którym nas obdarzono” – powiedział prezes Sesame Workshop i dyrektor generalny Jeffrey Dunn w oświadczeniu. „Te dzieci są prawdopodobnie najbardziej wrażliwymi na świecie, a dzięki poprawie ich życia tworzymy bardziej stabilny i bezpieczny świat dla nas wszystkich” – dodał.

Dotacja zostanie przeznaczona na stworzenie lokalnej wersji „Ulicy Sezamkowej” dla syryjskich dzieci-uchodźców, która pozwoli im uczyć się matematyki, czytania, języka i umiejętności społeczno-emocjonalnych. Celem fundacji jest dotarcie do około 9,4 miliona dzieci i zaradzenie „stresowi toksycznemu”, z którym boryka się wielu tzw. uchodźców.

„Muppety będą modelować integrację i szacunek oraz równość płci i dostarczą zachęcających wiadomości edukacyjnych, zawsze z perspektywy dziecka” – głosi komunikat. Program wspierałby również finansowo tworzenie centrów rozwoju dzieci w regionie.

Komunikat prasowy stwierdza, że ​​Sesame Workshop opracował podobne programy w Indiach, Bangladeszu, Afganistanie, RPA i innych miejscach. W pewnym stopniu program został opracowany jako sposób walki z organizacjami terrorystycznymi, takimi jak Państwo Islamskie, poprzez edukację dzieci.

: breitbart.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

22
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
14 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
br00netTimiPampameuropeaGerman concentration camps Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o