fot. strażgraniczna.pl Nadodrzański OSG

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski.

Obywateli Senegalu, Gambii i Mali zatrzymano w okolicy Przemyśla. Celem ich podróży miała być Holandia.

Mężczyźni, w wieku od 20 do 25 lat, poznali się w Kijowie, gdzie jeden z nich studiował. Tam wspólnie zaplanowali nielegalne przekroczenie granicy. Nie mieli przy sobie żadnych dokumentów, dlatego nie mogli przekroczyć granicy legalnie, natomiast posiadali ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy, aby zrealizować swój cel: mapy, GPS, pieniądze, odzież, obuwie oraz żywność.

Aktualnie trwają czynności zmierzające do przekazania ich służbom granicznym Ukrainy.

Rzeczniczka BiOSG mjr Elżbieta Pikor podała statystyki, według których od stycznia do listopada br. na odcinku podkarpackiej granicy państwowej odnotowano łącznie 43 przypadki nielegalnego przekroczenia granicy dokonanych przez 105 cudzoziemców. Było to: 14 obywateli Bangladeszu, 11 Rosji, po 10 Indii i Turcji, po 8 obywateli Ukrainy i Pakistanu, 7 Armenii, a także z Iraku, Syrii, Maroka, Mongolii, Tadżykistanu, Afganistanu, Wietnamu, Mołdawii i Palestyny.

strazgraniczna.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

52
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
16 Comment threads
36 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
30 Comment authors
Anahu Yamito IIABCIgaKrólowa BonaPatriota Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o