Policyjny list gończy za 19-letnim Syryjczykiem Yazan Al-Malt, mordercy 16-letniej Manueli Kreutzer w Wiener Neustadt

Austriacka gazeta Wochenblick prowadzi własną statystykę kryminalną morderstw z uwzględnieniem obywatelstwa lub pochodzenia etnicznego sprawcy. W 22 z 35 morderstw (= 63%) dokonanych pomiędzy 1 stycznia i 19 sierpnia 2019 roku sprawcami są obcokrajowcy lub Austriacy z pochodzeniem migracyjnym. MSW odmawia informacji dotyczących bieżących śledztw, także rzeczywista liczba morderstw jest wyższa, dokładna statystyka zostanie opublikowana w przyszłym roku.

W wielu przypadkach chodziło o tzw. morderstwo honorowe, czyli morderstwo popełniane przez członka rodziny za splamienie jej honoru. Definicja ta jest jednak przestarzała, ponieważ w społeczeństwach multikulturalnych dochodzi do morderstw z powodu tzw. europejskiego stylu życia na siostrach, córkach i żonach oraz coraz częściej na byłych przyjaciółkach.

Kilka z tych morderstw zostało wzmiankowane w prasie centralnej.

Turek i islamista Şenol D. nie przepuścił żadnej okazji i chodził po ulicach, np. przed świętami katolickimi, rozdając ulotki nawołujące do konwersji na islam. Policjantów na ulicy pozdrawiał „Allahu akbar“. Nawet gmina muzułmańska w Amstetten wyrzuciła go, bo był zbyt radykalny. Starsza córka uciekła z domu, córkami w wieku jeden rok i trzy lata zajmował się 9-letni syn (!). Gdy żona Aurelia – konwertytka chciała odejść i pakowała kartony, Şenol D. zarżnął ją na oczach dzieci 38 ciosami nożem.

19-letni Syryjczyk, dwukrotnie karany za pobicia, Yazan Al-Malt udusił w Wiener Neustadt swoją byłą przyjaciółkę 16-letnią Manuelę Kreutzer. Gdy Yazan nalegał na seks, dziewczyna zakończyła związek, ale dała się mimo to namówić na spotkanie – to był jej wyrok śmierci. Gdy Manuela nie wróciła na noc do domu matka ze znajomymi udała się poszukiwanie i znalazła jej zwłoki przykryte liśćmi w pobliskim parku. Jego brat bliźniak Malaz dostał 3,5 roku więzienia za napad rabunkowy.

23 stycznia agresywny Turek Soner Ö.: zażądał od kierownika urzędu socjalnego w Dornbirn pieniędzy, których nie mógł tam otrzymać bo był zameldowany w innej miejscowości. 25 stycznia oburzony Soner Ö. ponownie pojawił się urzędzie, ale nie dostał pieniędzy, bo dokumenty nie doszły. Wrócił po jakimś czasie z nożem i zamordował kierownika.
Soner Ö. jest urodzonym w 1985 roku w Austrii obywatelem tureckim. W wieku 14 lat zaczął karierę kryminalną, wielokrotnie siedział w więzieniu, łącznie miał na koncie 15 wyroków. W lutym 2009 został wydalony z Austrii, w lipcu złożył podanie o azyl i został w 2010 roku ponownie wydalony. 7 stycznia 2019 złożył podanie o azyl w Thalham.

Erschreckend: Knapp zwei Drittel der Morde von Ausländern begangen

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zabójstwo_honorowe

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/zabojstwa-polaka-w-wiedniu-favoriten-koledzy-poklocili-sie-o-wspolne-mieszkanie/6y53nfx

https://www.msn.com/de-at/nachrichten/other/fanatiker-grüßte-auch-polizei-mit-allahu-akbar/ar-BBS0sj9

https://www.oe24.at/oesterreich/chronik/niederoesterreich/Asyl-Skandal-um-Maedchen-Killer/363795528

https://www.heute.at/s/bruder-19-von-killer-yazan-erfolg-vor-gericht-44863769

https://www.derstandard.at/story/2000097661851/opfer-der-toedlichen-messernach-toedlicher-messerattacke-war-leiter-des-sozialamts

30
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
11 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
bkkkkszyszkinczłAndrzejPgUp Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o