fot. pixabay.com

Amnesty International w swoim raporcie stwierdziło, że dokument Gang Violence Matrix (Matryca Przemocy Gangów) tworzony przez brytyjską policję jest… „rasowo dyskryminujący” i narusza prawa człowieka.

Policja od 2011 prowadzi matrycę, z każdym rokiem dane są uzupełniane. Zawiera informacje na temat około 3800 osób uwikłanych w przestępczość.

Dane policyjne z lipca 2016 r. wykazały, że 78% osób na liście było czarnych. Wśród młodzieży 27% osób ściganych z powodu przemocy jest czarnych. Około 13% populacji Londynu to murzyni.

Takie dane nie są po myśli Amnesty International, która krytykuje matrycę w swoim raporcie. Stwierdzili, że w matrycy wykryto „nieproporcjonalną” liczbę mniejszości. Uważają, że taki dokument jest „rasowo dyskryminujący” i narusza prawa człowieka.

„Cały system jest rasowo dyskryminujący, piętnuje młodych czarnych mężczyzn za rodzaj muzyki, której słuchają lub ich zachowanie w mediach społecznościowych, i podtrzymuje uprzedzenia rasowe z potencjalnymi skutkami we wszystkich dziedzinach ich życia” – powiedziała brytyjska reżyserka Kate Allen, cytowana w raporcie AI.

BBC

42
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
19 Comment threads
23 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
El-RatonJanKisamoswittmann86Sheploo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o