fot. flickr.com CC

Przywódca chadeckiej Austriackiej Partii Ludowej (OVP) Sebastian Kurz, osiągnął porozumienie koalicyjne z antyimigrancką Partią Wolności. Zapewnił o walce z nielegalną imigracją oraz dążeniu do zmiany błędnej polityki relokacji uchodźców.

Partia Kurza wygrała wybory 15 października m.in dzięki bezkompromisowemu stanowisku wobec masowej, nielegalnej imigracji. Kurz nie ukrywał, że jeśli chodzi o sprawę przymusowego lokowania uchodźców w Europie, będzie podzielał i wspierał stanowisko krajów takich jak Polska i Węgry. Słowa dotrzymał.

„Chcemy zredukować obciążenie podatników a przede wszystkim chcemy zapewnić większe bezpieczeństwo w naszym kraju. W tym poprzez walkę z nielegalną imigracją” – powiedział Kurz.

Kurz zgadza się z państwami Europy Środkowowschodniej ws. sprzeciwu wobec przymusowej relokacji uchodźców. Pozytywnie przyjął do wiadomości słowa Donalda Tuska, który przyznał się do porażki programu relokacji. „Donald Tusk ma rację, mówiąc, iż obowiązkowe kwoty migrantów w UE nie zadziałały”. Będę pracował nad zmianą tej błędnej polityki, dotyczącej uchodźców „- powiedział austriackiej agencji prasowej.

Kurz za pozytyw uznał fakt, że „Tusk i inne państwa europejskiej naciskają przede wszystkim na ochronę granic i wydawanie na to więcej funduszy UE”.

46
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
15 Comment threads
31 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
ninaSlaviwoPedro ChubascosChłop z Mazur Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o