foto: screen TVP

„Rząd RP z każdym rokiem zwiększa środki finansowe na pomoc humanitarną” – powiedziała w środę minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa. Pomocy udzielono krajom, w których przebywają uchodźcy.

Jak poinformowała Beata Kempa, w ubiegłym roku polski rząd przeznaczył ponad 770 mln zł na pomoc humanitarną, tłumacząc, że w stosunku do roku 2015 roku środki przeznaczone na ten cel były sześciokrotnie większe, a w stosunku do roku 2016 – niemal dwukrotnie większe.

Minister w KPRM mówiła, że pomocy udzielono krajom, w których przebywają uchodźcy. Wymieniła przy tym Liban, Jordanię, Syrię i Irak. Kempa powiedziała, że Polska od 2016 roku wspiera Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża oraz agencje ONZ specjalizujące się w pomocy humanitarnej, takie jak UNHCR czy UNICEF.

„Uczestniczymy w działaniach ONZ oraz UE, w szczególności poprzez udział w nowych instrumentach unijnych, kierowanych na rzecz pomocy uchodźcom i migrantom”– oświadczyła. Podkreśliła też, że Polska dokonuje regularnych wpłat na rzecz unijnego funduszu powierniczego dla Afryki.

źródła: dorzeczy.pl/tvp.info

73
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
24 Comment threads
49 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
38 Comment authors
elchupamakabraRobota do zrobienia.JakebluesSokole Okoprawyobywatel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o