Zamachy w Brukseli to wynik katastrofalnych błędów podczas przesłuchiwania Salaha Abdeslama. Służby nie chciały zbyt długo przesłuchiwać podejrzanego, ponieważ wydawał się „zmęczony”.

— Zdumiewające jest, że władze w ciągu pierwszych 24 godzin po aresztowaniu wcale nie przesłuchały Abdeslama, który uważany jest za koordynatora listopadowych zamachów w Paryżu. Piątkową noc spędził on w szpitalu, lecząc nogę zranioną w ataku. Kiedy w końcu w sobotę wrócił z powrotem na policję, był przesłuchiwany przez całe… dwie godziny i potem nie był już przesłuchiwany aż dopiero po atakach w Brukseli. — pisze publicysta Marc A. Thiessen w „Washington Post”.

Komentator pyta, dlaczego tak się stało i odpowiada powołując się na wysokiego rangą przedstawiciela belgijskich służb bezpieczeństwa – ponieważ Abdeslam „wydawał się zmęczony”.

Wydawał się zmęczony? To właśnie wtedy służby powinny go przesłuchać, ale dla Belgów wyczerpanie terrorysty jest powodem, by wstrzymać przesłuchanie, a nie je nasilić. — zauważa Thiessen. W kryjówce Abdeslama znaleziono niewykorzystane detonatory i broń z jego odciskami palców i „najwidoczniej” nie spytano go, do czego chce je wykorzystać.

Państwo Islamskie opublikowało w weekend wideo pokazujące dwóch terrorystów, najpewniej obywateli Belgii, świętujących w Iraku ataki w Brukseli. Jeden z nich patrzy w kamerę i mówi: „To dopiero początek waszego koszmaru”

źródło: PAP/Washington Post/wpolityce.pl

24
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
13 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
tgbiviwojtekAsiabkkkk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ivi
Gość
ivi

Cała ta sytuacja, jest dla mnie komiczna. Kumpla w Pl złapali z niesamowitą ilością trawki. Całe 0,2 grama Wałkowali go całe 12 godzin, 48 spędził na dołku. A tu chłop podejrzany o terroryzm nie jest przesłuchiwany, bo kur.. wydaje się zmęczony Swoją drogą, rozmawiam ostatnio dużo z austryjakami, i każdy… Czytaj więcej »

Asia
Gość
Asia

Belgisja policja to atrapa…. a belgowie to cioty. francuzi zresztą też.

ivi
Gość
ivi

Zgadzam się, lecz nie do końca. Ciotami są, owszem, ale jeżeli chodzi o muzułmanów. W przypadku pacyfikacji swoich współziomków po ciotowatych policjantach nie ma śladu.

Adamo
Gość
Adamo

Europa zachodnia i skandynawia umiera od własnej broni: poprawności politycznej

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Nie przesluchujcie terrorystow bo sie mecza. To nieludzkie bo moga sie spocic i zaziebic. Takie przesluchania swiadcza o faszyzmie, islamofobii, ksenofobii, nietolerancji, homofobi i hooy wie czym jeszcze. Nieladnie, oj nieladnie!

kaassi
Gość
kaassi

Przeczytałam kiedys ksiązkę „Guantanamo – 5 lat z mojego zycia” To zapis wspomnien muzułmanina, rezydenta Niemiec o narodowości Tureckiej, który 3 tygodnie po wybuchach World Trade Center, wyjechał do Pakistanu . Murat Kurnaz (tak ma na imie) został złapany na B. Wschodzie tłumaczył się, ze przyjechał na wesele kuzynki. Ludzie,… Czytaj więcej »

azotox
Gość

Unia Europejska jest antyeuropejska, a przede wszystkim jej wrogami są rdzenni Europejczycy, to jest oczywiste. Co do całości Twojego postu – sprawa, niestety, nie jest prosta i jednoznaczna. Owszem, absolutnie nie można się patyczkować z muślimskim barachłem. Oni rozumieją tylko język siły i wyłącznie takim trzeba do nich przemawiać. Z… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

@azotox, tak wiem, napisałam nawet w komentarzu powyżej, że nie popieram metod stosowanych w Guantanamo, chciałam tylko pokazać „kontrast” między metodami Amerykanów a Belgów. Wiadomo, większosc ludzi w krajach zachodnich chce widzieć efekty (i mieć poczucie bezpieczenstwa) – i jednocześnie „zachować czyste ręce” , chcemy żyć w świadomości ze da… Czytaj więcej »

kaa555
Gość
kaa555

Tak się dzieje,skoro my Europejczycy mamy być wymienieni na islamistów. Będą nas zabijać, a nam będą wciskać, że sami się o to prosimy, a w razie protestów, że bandyckie ugrupowania ultraprawicowe wszczynały zamęt, oni będą bezkarni. Straciłam nadzieję na normalność

bkkkk
Gość
bkkkk

I o to właśnie chodzi. Byś Ty, on/ona/ono stracili nadzieję. Wybacz trochę prywatnych wynurzeń. Niedawno, w związku ze świętami (Zmartwychwstania Pańskiego) naszła mnie refleksja, że my może zbyt duży nacisk kładziemy na strach, obawy, obronę, a zbyt mały na otwartą celebrację naszego święta, naszej radości, naszego trybu życia, naszej tradycji.… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Hmmm… To i tak pikuś w porównaniu z metodami przesłuchań stosowanych za okupacji i jeszcze ok. 50 lat temu przez Gestapo, UB, NKWD i in. Jeszcze niedawno rutynową metodą przesłuchań co cięższych przypadków terroryzmu był „konwejer”. Tyle tylko, że ów konwejer stosowany był wobec patriotów, a teraz nie ma rady… Czytaj więcej »

Marek Aureliusz
Gość
Marek Aureliusz

Ostatnio same przygnębiające wieści ze świata. Nawet nie chce się nic komentować. Najbardziej wstrząsająca dla mnie wiadomość to zamach w Pakistanie w Wielką Niedzielą. Jak patrzyłem na te niewinne dzieci które w większości padły ofiarą tych kur..w islamskich bo inaczej tych bydlaków nazwać nie można to aż chciało się dosłownie… Czytaj więcej »

Arar
Gość

Gdyby nie to, że to jest prawda, sytuacja nadawała by się idealnie do skeczu Monthiego Pythona….niestety to szaleństwo jest prawdziwe. Dziwi mnie to, że Belgowie-obywatele nie zrobili do tej pory jesieni średniowiecza swym rządzącym. Bo skądś się to mentalne spierdolenie bierze. Oni nawet nie starają się ukrywać, że chcą zniszczyć… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

W ostatnie wakacje spotkałam na kempingu parę Belgów. Normalna rodzina (chłop, baba, dzieci), spoko sąsiedzi, ale jakieś to takie przerysowane w łagodności. Jak moje dziecko coś zbroiło, to na nie huknęłam (nie ma tak, że można przeszkadzać innym ludziom czyniąc przy tym szkodę własnej mamie). Oni byli tym przerażeni. Zarówno… Czytaj więcej »

Arar
Gość

Ta sytuacja nadawała by się idealnie do skeczu Monthiego Pythona….niestety to szaleństwo jest prawdziwe. Dziwi mnie to, że Belgowie-obywatele nie zrobili do tej pory jesieni średniowiecza swym rządzącym. Bo skądś się to mentalne spierdolenie bierze. Oni nawet nie starają się ukrywać, że chcą zniszczyć Europę.

fi_n
Gość

@Arar. Wpis jak wpis. Dałem Ci minusa za wulgarny język.

fi_n
Gość
fi_n

jeleń

Polska husaria
Gość
Polska husaria

I tak będzie stopniowo w całej Europie. Władze chcą przyzwyczaić ludzi do tego co się dzieje,żeby później na ludziach nie robiło to większego wrażenia i w taki właśnie sposób chcą żebyśmy przespali swoją islamizacje. A co do przesłuchania to od razu powinni mu dać dupeczke do zabawy,kawę i ciasteczka w… Czytaj więcej »

kkkk
Gość
kkkk

Oczywiste jest że to polityka uchylonych drzwi, specjalnie by sieć zamęt

Wiarus55
Gość

Tak dla rozrywki obejrzyjcie sobie film fabularny, jak fachowcy w USA przesłuchują terrorystów oto link: http://www.cda.pl/video/5747180b

fi_n
Gość

W temacie porwania samolotu w Egipcie wkleiłem tekst o wartościach i cnotach. Myślę, że jest on doskonałym przyczynkiem do głębszych przemyśleń na temat poprawności politycznej. Z czego ona się bierze? Czy jest to tylko przypadłość elit rządzących? Myślę, że nie. Otóż wielu ludzi na co dzień ucieka do swojej własnej… Czytaj więcej »

tgb
Gość
tgb

w tym swiecie tak to juz jest,i ciezko byc niezkazitelnym gdy wokół sie własnie rozdrabnia wszystkie wartosci

wojtek
Gość
wojtek

Przed przesłuchaniem służby powinny sprawdzić a najlepiej przyprowadzić dziewicę aby chłopina mógł się odstresować i ulżyć sobie a potem umówić sobie wizytę na odwiedziny policji belgijskiej w celi obowiązkowo klimatyzowanej na pogawędkę.

ppp
Gość
ppp

Zamachy w Brukseli to wynik działania bandytów.