Brytyjski imam Qari Asim wystosował orędzie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Mówił o roli, jaką kobiety mają w islamie i odcinał się od jego zdaniem marginalnych negatywnych zachowań muzułmanów w stosunku do kobiet.

„Międzynarodowy Dzień Kobiet to niezwykle ważna data, która powinna być przypomnieniem, że musimy żywić się wartościami każdego kolejnego dnia w roku.” – powiedział.

„Często pytają mnie o rolę kobiet w islamie. W rzeczywistości kobiety są integralną częścią zarówno islamu, jak i Wielkiej Brytanii. Koran uważa mężczyzn i kobiety za równych w oczach Boga (…)” – mówił.

„Islam zapewnia kobietom, tak jak mężczyznom, podstawowe prawa do życia, własności i opinii, i czyni to przez ponad 14 wieków. Nie da się jednak zaprzeczyć, że mimo to musiały walczyć o równość na każdym kroku. Mężczyźni poszukiwali kontroli nad swoimi finansami, opiniami i podstawowymi prawami do życia, ale czas na kulturową zmianę”.

Imam odciął się od seksualnej przemocy muzułmanów w Wielkiej Brytanii, mówiąc, że „żadne z tych działań nie reprezentuje islamu”. Zaatakował przy tym „białe grupy”, które sieją islamofobię poprzez twierdzenie, że działanie „kilku” osób reprezentuje cały islam.

Jaki status w islamie ma kobieta, można dowiedzieć się między innymi z artykułu „Islamskie mity: Islam szanuje kobiety i gwarantuje im równe prawa”, w którym podane są cytaty zz Koranu.

źródło: independent.co.uk

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

50
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
19 Comment threads
31 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
ZZZZZZZZZZZZZZZzKrólowa BonaAdremElopotfruwajka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o