18 stycznia burmistrz Podkowy Leśnej, Artur Tusiński wydał decyzję zakazującą organizacji manifestacji antyimigranckiej. Organizatorzy z Narodowego Pruszkowa odwołali się od decyzji – Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że burmistrz bezpodstawnie zakazał manifestacji.

Burmistrz jako uzasadnienie podał argumenty, iż manifestacja miałaby rzekomo zagrażać mieniu publicznemu, stwarzać zagrożenie dla porządku publicznego miasta oraz że wg burmistrza ma ona być skierowana przeciw mieszkańcom Podkowy Leśnej.

Tym samym burmistrz miasta, który sam w swoich publikacjach popiera „wielokulturowość” zabrania obywatelom zorganizowania legalnej demonstracji.

Organizatorzy odwołali się od decyzji. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał dziś orzeczenie uchylające decyzję burmistrza Podkowy o zakazie zorganizowania manifestacji, zaznaczając, że owa decyzja nie miała faktycznych podstaw prawnych.

Demonstracja odbędzie się 23 stycznia o godz. 15 obok szkoły podstawowej na ul. Jana Pawła II. Podobne wydarzenie będzie miało miejsce również w miejscowości Góra Kalwaria 24 stycznia o godz 13 na rynku.

10
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
6 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
aergbkhmLukaszRamAsgard Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
LukaszRam
Gość
LukaszRam

Dziwne ze za takie coś mieszkańcy nie wywiezli go na taczce

bk
Gość
bk

Nie tyle dziwne, co chyba raczej świadczy o przywiązaniu tych paskudnych prawicofcuf i faszystuf, rasustuf i ksenofobuf;) do praworządności:). Zauważ, że działają na drodze prawnej, oficjalnej, legalistycznej:). Taczki do tego modus operandi nie należą. Proste. Mam nadzieję, że do usunięcia pana burmistrza wykorzystają najbliższe wybory:). Jak to ci fstrętni faszyści,… Czytaj więcej »

mister
Gość
mister

Brawo!Kukiz juz zbiera podpisy i mysle,ze PIS wyleci w kosmos,zgadzjac sie na przyjecie oraz popierajac tych islamistow.

hm
Gość
hm

…jakoś PO zgodziła się na przyjęcie a PIS ma dość stanowcze stanowisko w tym temacie popierając zdanie nie tylko obywateli ale i stanowisko Kukiz….więc skąd ten kosmos?

aerg
Gość
aerg

Stąd, że chcą wykonać to, na co zgodziła się Kopacz wraz z PO. Jeśli choć jedna osoba z tych psudouchodźców postawi swoją stopę na polskiej ziemi to pożałują tego w wyborach.

Lilith
Gość

Jeśli burmistrz popiera ideę wielokulturowości, to niech przyjmie pod swój dach kilka młodych byczków. Niech daje przykład, bo wielu popiera ale nie biją się o przygarnięcie pod własny dach. W dalszej perspektywie te manifestacje będą skierowane przeciwko rządzącym, bo PIS zapowiada, że zamierza wywiązać się z tego co „wywalczyła” poprzednia… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

A ja sobie myślę, że p. burmistrz pomógł rozpropagować i zmobilizować ludzi na demonstrację. Powinno się mu także tak jak Emmie Watson (panna Hermiona Gringer) zaproponować pobyt bez ochrony przez tydzień w jakimś niemieckim ośrodku dla „uchodźców”. Watson dostała propozycję przebywania w Calais w miasteczku przybyszów. Jest taka petycja pod… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps.
No i kochanki…

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Przy okazji walki z walczącymi z „integracją” z portalu „Pikio” taka informacja: Jak donoszą brytyjskie media, Rosja – w ramach swojej działalności wywiadowczej i dywersyjnej – ma finansować skrajnie prawicowe formacje polityczne działające w europejskich krajach. Głównym założeniem obozu Putina jest skuteczne dzielenie wspólnoty europejskiej w celu jej osłabienia. No… Czytaj więcej »

Asgard
Gość
Asgard

Alternatywą ma być pacyfikacja przez islam w UE? A na złość mendom Polska pójdzie swoją drogą.