fot. strażgraniczna.pl Nadodrzański OSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali obywatela Maroka, który usiłując ominąć zakaz wjazdu i pobytu w naszym kraju Schengen podawał się za obywatela Iraku.

W poniedziałek w trakcie kontroli w autokarze relacji Berlin-Wrocław funkcjonariusze SG wykryli cudzoziemca, który podróżował do Polski, nie posiadając przy sobie żadnych dokumentów. Mężczyzna twierdził, że jest obywatelem Iraku i jedzie do Wrocławia.

W wyniku sprawdzeń ustalono, że 31 -letni mężczyzna jest obywatelem Maroka. Cudzoziemiec w ubiegłym roku został zobowiązany do opuszczenia naszego kraju, a następnie przymusowo wydalony drogą lotniczą do Maroka. Otrzymał wówczas decyzję w której orzeczono o zakazie ponownego wjazdu na terytorium naszego kraju oraz innych państw obszaru Schengen przez okres 5 lat od dnia wydania decyzji. Mimo to wrócił i próbował wjechać do Polski od strony Niemiec.

Do czasu zakończenia postępowania zmierzającego do zobowiązania cudzoziemca do opuszczenia naszego kraju, dzisiejszą decyzją Sądu Rejonowego w Żarach cudzoziemiec przebywał będzie w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

strazgraniczna.pl

32
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
15 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
PawelSuwerenSokole OkoABCbibu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o