Christian Wulff / fot. Michael Thaidigsmann/Wiki Commons/CC 4.0

Były prezydent Niemiec Christian Wulff kilka dni temu wygłosił wykład na Frankfurt University of Applied Sciences. Podczas swojego wykładu stwierdził, że islam jest częścią Niemiec, a Berlin jest miastem bardziej muzułmańskim niż katolickim.

Organizatorzy spotkania z Christianem Wulffem na uniwersytecie we Frankfurcie zatytułowali jego wykład „Islam częścią Niemiec?”. Pytajnik nie spodobał się byłemu prezydentowi, który z podirytowaniem stwierdził, że znak zapytania jest absolutnie niepotrzebny. „Bardziej niż kiedykolwiek dziś jestem przekonany, że moje zdanie z 2010 r. [islam jest częścią Niemiec] jest prawdziwe” – mówił były prezydent Niemiec. „Berlin jest przecież miastem bardziej muzułmańskim niż katolickim” – dodał.

„Niektórzy chrześcijanie w Niemczech patrzą podejrzliwie na muzułmańskich obywateli, bo ci dużo bardziej konsekwentnie żyją swoją religią niż chrześcijanie” – uważa Wulff.

Christian Wulff podczas swego zaprzysiężenia w 2010 r. podkreślił, że Europa musi się otworzyć na inne kultury i być „kolorową, wielobarwną republiką niemiecką”, gdyż ta różnorodność kulturowa i religijna jest „źródłem siły oraz nowych pomysłów.” Zapowiedział wtedy, że „do tego zadania chce się szczególnie przyłożyć w najbliższych latach”.

źródło: Frankfurter Allgemeine Zeitung

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

Dodaj komentarz

54 komentarzy do "Były prezydent Niemiec: „Berlin jest miastem bardziej muzułmańskim niż katolickim”"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
papuga
Gość
papuga

No proszę, Przewodniczący Tusk też chce żeby Warszawa była jak Berlin z tęczami na każdej ulicy i meczetami zamiast kościołów a u nas rząd uparty do złego i tkwi w zacofaniu. Dlatego nas po ojcowsku jak niegrzeczne dzieci strofuje, a dzieci trzeba karać, żeby nabrały rozumu i słuchały słusznych poleceń,

Michael
Gość
Michael

mega człowiek!!!
eeeee…. w sumie mega arab…..!!!!!
a tak poważnie to moze przejmijmy afrykę? przeniesiemy się i będziemy mieć spokój. tam i tak zostały same kobiety a cała reszta siedzi w europie. Hehe wink

pluto
Gość
pluto

Religia, wyznanie a KULT to zupełnie coś innego; KULTEM jest czczenie czarnego kamienia i proroka-pedofila oraz mordowanie każdego, kto nie robi tego samego; a mordowanie na masową skalę zacznie się, gdy będzie ich odpowiednio dużo w Europie. To nieuniknione.

wpDiscuz