foto: wikipedia.org

Biskup Tadeusz Pieronek, były sekretarz generalny Episkopatu Polski, mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że Polaków nastraszono uchodźcami, opierając się jedynie na „półprawdach”.

„Polaków nastraszono uchodźcami. Powiedziano, że oni przynoszą choroby, zabiorą Polakom pracę, będą nas zabijać i Polska stanie się krajem zagrożonym” – mówi biskup Pieronek.

Zapytany, czy to słuszne obawy, odpowiada: „Oparte na półprawdach. Uchodźcy są zjawiskiem od zawsze obecnym w historii. Zawsze był z nimi jakiś problem, ale te ruchy ludności i przemarsze nieraz przez tysiące kilometrów przynosiły jakieś dobro”.

Przypomina, że względy finansowe nie powinny przesłonić sprawy. „Każdy potrafi powiedzieć, że jest przeciwny przyjmowaniu uchodźców, bo mu pewnie to trochę skomplikuje życie i będzie może musiał dać nawet na to grosz. Nad pieniędzmi i schematami polityki wewnętrznej jest to, żeby spełnić obowiązek człowieka i chrześcijanina” – wyjaśnia i dodaje, że „prawdziwi chrześcijanie są za przyjmowaniem uchodźców”.

Biskup uważa, że skoro Polacy mogą wyjeżdżać do innych krajów, to do nas również każdy powinien móc przyjechać. „Siedem tysięcy uchodźców to garstka. Polska z honorem powinna wypełniać swoje zobowiązania” – wyjaśnia.

źródło: Rzeczpospolita

Dodaj komentarz

101 komentarzy do "Biskup Pieronek uważa, że Polacy zostali zmanipulowani w sprawie uchodźców"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Paolito
Gość
Paolito

Retard!!!

1 5 6 7
wpDiscuz