foto: Wdnet Studio / pixabay.com

Zapewne wszyscy nasi czytelnicy znają historyjkę „oplutej muzułmanki w Lublinie”, która przyjechała na wycieczkę z Niemiec. Wcześniej Polacy z Berlina wysłali list otwarty z przeprosinami do uczniów berlińskiej szkoły, którzy mieli być atakowani podczas tej wycieczki w Polsce. Teraz z podobną akcją wystartowali krakowscy licealiści.

Lubelska policja wydała oświadczenie, z którego wynika, że nie doszło do żadnego incydentu. Takie wnioski funkcjonariusze wyciągnęli po przejrzeniu nagrań z miejskiego monitoringu, wykonanych w miejscu, gdzie miało dojść do oplucia muzułmanki.

Z kolei muzułmanka oraz jej koledzy twierdzą co innego, wspólnie z mediami nagłośnili sprawę tak, aby tematem zajęły się zagraniczne media. Incydent badać mają dwie prokuratury w Polsce. W sprawie interweniował też Rzecznik Praw Obywatelskich, który zapowiedział, że przyjrzy się reakcji policji.

Polacy, którzy nie czekają na finał sprawy, już zaczęli przepraszać za oplucie muzułmanki w Lublinie. Najpierw zrobiły to osoby mieszkające w Berlinie. Teraz robią to licealiści z Krakowa i zapraszają ponownie do Polski.

„Wydarzenia z Lublina szczególnie nami wstrząsnęły, ponieważ przydarzyły się naszym rówieśnikom i przydarzyły się im w Polsce. W kraju, który jest naszą ojczyzną, naszym domem. Wstydzimy się za to, że tej przemocy doświadczyliście ze strony Polaków. Polaków, którymi sami się przecież czujemy” – piszą krakowscy licealiści. Dalej, przekonują, że chcieliby, aby niemieccy uczniowie ponownie odwiedzili Polskę, tak, by mieć z tego kraju lepsze wspomnienia. „Zapraszamy do Krakowa, gdzie z chęcią przyjmiemy Was w naszych domach” – przekonują polscy uczniowie z III Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Pod listem podpisały się również inne licea w Krakowie.

85
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
47 Comment threads
38 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
57 Comment authors
marcosrallachZdzisławRafałWielki PRADNIK Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grazejmazyn
Gość
Grazejmazyn

Pranie mózgu młodzieży część dalsza.
Teraz jak posłuszne pieski przepraszaja za coś czego nie zrobili.. do czego to doszło.

Obieżyświat
Gość
Obieżyświat

Obstawiałbym lewackiego dyrektora albo wychowawce, który zmusił uczniów, żeby się podpisali pod takimi przeprosinami. Coś w stylu, kto nie podpisze to ma ocenę z zachowania w dół albo będzie przepytany itd. Odpowiednie służby powinny teraz to liceum prześwietlić i wypieprzyć kogo trzeba. Lewaki do swojej chorej ideologii nikogo argumentami nie… Czytaj więcej »

Bóg
Gość
Bóg

Złóż doniesienie do prokuratury,niech się tym zajmą.

antyLewak
Gość
antyLewak

jak za komuny, kiedy szkoła agitowała za chodzeniem na pochody 1-majowe. Chyba nie za bardzo im wyszło, bo nie cierpię lewactwa i wszelkiej maści komuchów.
istnieje szansa, że takie akcje wzbudzą w młodzieży odwrotne odruchy do zamierzonych xD
deus vult

Rafał
Gość
Rafał

Zamiast obstawiać, warto na przykład poczytać statut, popatrzeć na dorobek. Zgodnie ze statutem szkoła ta „dąży do zapewnienia każdemu uczniowi warunków niezbędnych do pełnego rozwoju intelektualnego i fizycznego, przy respektowaniu chrześcijańskiego systemu wartości oraz uniwersalnych zasad etyki, a także przy jednoczesnym poszanowaniu godności, wolności światopoglądowej i wyznaniowej ucznia i jego… Czytaj więcej »

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Ciąg dalszy: teraz Niemcy napadną na Polskę,i będzie wojna

Pedro Chubascos
Gość

Dokładnie, już czerwony kwas żre młode głowy. Szkoda. Ale co mogliśmy zrobić wobec tak zmasowanego ataku anty-cywilizacji? Możemy tylko mówić o prawdzie zawsze i wszędzie, w nadziei, że prawda w końcu wygra i nas wyzwoli. Ale jeżeli ktoś nie chce tego słuchać, zatyka uszy, zamyka oczy i wrzeszczy? Wtedy odejdźmy… Czytaj więcej »

Szokman
Gość
Szokman

Ja też ich tu zaproszę do mojego miasta by naprawić błąd z Lublina, gdzie ponoć ktoś splunął koło muzułmanki.Rozumiem, że przez niedopatrzenia nie trafił… Szkoda jednak że to podłe kłamstwo , wyssane z brudnego islamskiego palca…

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

To ta mordercza ideologia wkroczyła już do polskich szkół? Kto tych nauczycieli dopuścił do nauczania? Czego oni uczą młodzież? Poddaństwa i służenia obcym? Tragedia!

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Ps. Za to też krakowscy nauczyciele nauczycie młodzież przepraszać? „Plaga zrzucania ze schodów w Berlinie! Policja ukrywa nagrania przed społeczeństwem” (reporters) Dlaczego nie uczy się dzisiaj patriotyzmu? Nie naucza się o honorze, odwadze, sprzeciwu wobec kłamstw etc. Nie uczy się młodzież myśleć? Przecież te dzieciaki same od siebie nie napisały… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@pojawiam się i znikam
Jedno mnie dziwi. Za PO to rozumiem te samokrytyki. Jak za PRL-u a zwłaszcza za stalinizmu. Ale za PiS-u i w dodatku kiedy coraz wyraźniej widać co na Zachodzie co się dzieje… Ciekawe czym im grożą jak nie zechcą złożyć samokrytyki?

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@lolo ktory jeszcze pisze Wniosek z tego prosty Lolo. Wielbłądzia propaganda pracuje i robi coraz większe spustoszenie w kraju. A jak to nasi przodkowie przeganiali wszelką zarazę, bo coś mi umknęło z pamięci wink

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@pojawiam się i znikam No to jest problem bo sondaże pokazują – tak jak i komentarze w necie – że większość jest przeciwko przyjmowaniu „uchodźców” czyli przeciwko Islamowi. A z drugiej strony wystarczy jeden dziad na stanowisku i wszyscy kładą uszy po sobie. Bo to od razu kalka idzie: nie… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps (@pojawiam się i znikam)
Czy nauczyciele nie zdają sobie sprawy, że się kompromitują w oczach uczniów każąc (albo akceptując inicjatywę jakiegoś młodego humbejwina) im przepraszać za coś co nie miało miejsca? No już tych nauczycieli zupełnie porypało. Prawie jak na akademii pierwszomajowej.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@lolo ktory jeszcze pisze No widzisz Lolo…Znowu jesteśmy jednomyślni i to dotyczy również Twojego wcześniejszego komentarza smile

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@pojawiam się i znikam
Jednomyślni… Czy Ty coś sugerujesz? Ja żyję w głębokim starokawalerstwie. Wiesz rzuciła mnie dziewczyna zła… uuuu, w glembokiej mlodości… Mniam. Pewnie do dziś to nie trzeba by już było muzułmanów. Sami byśmy się wyrżnęli. Howgh.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@lolo ktory jeszcze pisze Noo…Sugeruję, że podobnie myślimy w temacie na temat dziczy Niekiedy tak bywa, że: „bo w tym jest ambaras żeby dwoje chciało na raz”. Ale rozumiem, że dwoje chciało tylko nie w tym kierunku co trzeba? No to nie masz czego żałować…Młodość przemija…Ale powinien cały czas być… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@pojawiam się i znikam
Wypraszam sobie. Ja co prawda tow. Leninem nie jestem ale wiecznie mlody i owszem.

ocoloto
Gość
ocoloto

lolo ktory jeszcze pisze….. statystyki wśród młodzieży pokazują, nie nie są tak ogłupieni jak nam się wydaje, trzeba by zobaczyć jaki procent tych licealistów się podpisał, wtedy możemy wyciągać wnioski smile

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@ocoloto
Dlatego piszę o nauczycielach. A poza tym interesujące by było dowiedzieć się kto był inicjatorem akcji. To wiele by wyjaśniało.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps (@ocoloto)
Bo jak to był np. jakiś lokalny p. Broniarz pci wszystkich to wszystko się staje zrozumiałe. Bo p. Broniarz kiedyś był przeciwko powstaniu gimnazjów a teraz jest przeciwko likwidacji gimnazjów.

Pedro Chubascos
Gość

Lolo, zobacz, kto w Krakowie rządzi.

Bóg
Gość
Bóg

Odróżnić potrafią,ale teraz jak przez reformę oświaty pisuarów zwalniani są nauczyciele tysiącami,jaki belfer podskoczy dyrektorce?

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@”Bóg”
A jaką ty boże moc masz, bo nie jarzę. Jakieś wirujące stoliczki czy inne służby? Taki jeden Herod też uznał, że jest Bogiem. Niestety smutno skończył i stoczyło go robactwo.

komentator
Gość
komentator

Człowieku, o czym ty piszesz? Jesteś kompletny debil. Reforma oświaty nie spowoduje zmniejszenia ilości nauczycieli. Zmniejszy się za to ilość dyrektorów, zastępców dyrektorów, zastępców zastępców, sekretarek. I o to jest cały jazgot. No bo jak to tak może być „ja, pan dyrektor mam iść na bruk?”, a może „ja, pan… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@komentaor
I tu tkwi tajemnica popularności Obywateli RP.

Violanta
Gość
Violanta

No a co robią rodzice? Nie wierzę, że wszyscy są za nachodzcami. Nie rozmawiają o tym w domu? Ja że swoimi rozmawiałam o wszystkim, nauczyłam ich samodzielnego myślenia i są tego dobre efekty. A poza tym przecież to młodzież ogląda YouTube, powinni mieć większą wiedzę o tym, co się dzieje,… Czytaj więcej »

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Zrób z siebie naleśnika to cię zerzrą..

ZZZZZZZZZ
Gość
ZZZZZZZZZ

Swietna okazja do nauki! MUZULMANIE NIE PRZYJEZDZAJCIE DO POLSKI< OPLUCIE WAM GROZI. Polacy: widzicie do czego doprowadza wpuszczenie kozojebow nawet na wycieczke (wyznawcy pedofila klamia ile mozna)

AntyHegemon
Gość

Nie wiem czyja to inicjatywa… Uczniów, nauczycieli, dyrekcji, kogoś z zewnątrz, ale wiem, że propagowanie kłamstw i przepraszanie za coś czego nie było jest idiotyczne. Niejeden Polak w Europie został przez muzułmanina „opluty”, znieważony, pobity czy nawet zamordowany i te „bractwa” muzułmańskie listów z przeprosinami nie wysyłają.

test24
Gość
test24

PS: kiedy Niemcy przeproszą za podpalenie polskiego bezdomnego przez muzułmanów? Człowieka prawie spalili żywcem i nic, podobo opluli szmatogłową i wielka, międzynarodowa afera grin

Mateusz
Gość
Mateusz

Bo szkopy się zachwycają szmatogłowymi i kozimi synami. Witają ich z miśkami i czekoladkami na dworcach, a Polak jest tam tylko roboczym bydłem. Wiem jak jest, bo tam żyję. Nawet już sam słyszałem od szwabów, że jak mi sie nie podoba multikulti to mam spier…. do Polski, bo u nich… Czytaj więcej »

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Mateusz 100% racji!!!!! Nie jestem w stanie tyle zjeść. Aby się na nich pożądanie wyżygać. Niemcy bez wojny się wykończą. Szczęść im Boże

Mateusz
Gość
Mateusz

Najgorsze jest to, że w Polsce ci orędownicy multi kulti i dupolizy muzułmanów, nigdy nie mieszkali na zachodzie i mają gówniane pojęcie o całej sprawie. Wiadomo, jak dziadzio był w UB, KBW albo sekretarzem partii, to nie musieli nigdzie wyjeżdżać, bo mają dobrze w Polsce. Jedna moja znajoma, której ojciec… Czytaj więcej »

Logic1
Gość

Mimo że mam tam rodzine to nigdy tam nie byłem czego teraz nie żałuję. Sam w jakims tam niewielkim procencie jestem niemcem to jakoś zawsze czułem podswiadomie odraze do tego narodku.

Kris11
Gość
Kris11

A więc kontynuacja fake newsa. Warto byłoby poznać nazwisko dyrektora tej szkoły i nazwę fundacji która szkołę prowadzi. A może chodzi o kasę, liceum liczy na jakąs dotację z Berlina. Tak czy owak sprawa pokazuje jak spsiało dziennikarstwo, dziennikarzon nawet nie chce się sprawdzać czy informacja to fałszywka.

Kris11
Gość
Kris11

Już wiem, liceum prowadzi Społeczne Towarzystwo Oświatowe, organizacja która powstała pod Jaruzelskim w 1987 r. Pierwsze szkoły powstały w 1989. Obecnie STO zangażowane jest w zwalczanie reformy oświaty i jest przeciwko likwidacji gimnazjów. Od dawna na garnuszku Sorosa.

3 RAZY TAK - BÓG / HONOR / OJCZYZNA
Gość
3 RAZY TAK - BÓG / HONOR / OJCZYZNA

Przeciez to jest jawna prowokacja zeby pokazac Europie ze Polska nienawidzi imigrantow co jest niezgodne z prawdą …. fake newsy powinny być tępione prawnie. Istnieją potęzne grupy wpływów które finansują tego typu prowokacje.

test24
Gość
test24

Kury i króliki mojego sąsiada też przepraszają.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@test24
A co, u sąsiada już Wigilia?

ocoloto
Gość
ocoloto

test24… a świnki nie chcą przepraszać???

test24
Gość
test24

Świnia ma głęboką depresję, bo nie jest halal sad

maru2
Gość

Masakra.

aqw
Gość

Do Prawdy też dzieci szkolne listy pisały, teraz dzieci Gazety Wyborczej listy pisza do premier

V-Raptor
Gość
V-Raptor

Skoro wcale oplucia nie było, co potwierdza monitoring, to jaki cel ma to włażenie w dupę islamistom i przepraszanie ich za coś co się nie stało. Uważam, że to żałosne płaszczenie się lewackich władz szkoły przed islamem i jego głównym opiekunem w UE – Niemcami. I to całe określanie wyssanego… Czytaj więcej »

allahuj
Gość

ale jak licealiści? wakacje są. To ich po domach szukali i zbierali podpisy czy jak?

bkkkk
Gość
bkkkk

Ymmmm… noooo… może to jak w „Kilerze”, co to trudno było zorganizować spotkanie kubańskiego pisarza-eseisty z młodzieżą, bo wakacje są??

aqw
Gość

Do Gazety Prawda tez dzieci szkolne pisały

Paweł
Gość
Paweł

Uczę się w tym liceum i ja się pod tym nie podpisałem!

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Brawo Paweł!!!!! Takich Polaków potrzebuje Polska!

bkkkk
Gość
bkkkk

A rzeczywiście było takie coś? Kto był pomysłodawcą? jak to zorganizowali teraz na wakacjach? Czy może szkoły tego typu „trzymają uczniów za uzdy” także podczas wakacji (w sensie, że „dobrowolne” życie wspólnotowe)?