fot. pixabay.com

Dziś w Sądzie Okręgowym w Białymstoku zapadł wyrok w głośnej sprawie Czeczenów wspierających działalność terrorystyczną na Kaukazie.

Sąd Okręgowy skazał trzech Czeczenów na kary po 2 lata i jednego miesiąca pozbawienia wolności, uznając ich za winnych wspierania działalności terrorystycznej na Kaukazie. Jedną osobę uniewinnił. Wyrok nie jest prawomocny.

Prokuratura stawiała zarzuty m.in. gromadzenia pieniędzy na potrzeby działań o charakterze terrorystycznym prowadzonych przez tzw. Państwo Islamskie oraz rekrutowanie nowych bojowników.

Ostatecznie trzech Czeczenów spośród czwórki oskarżonych uznano winnymi, ale działalności terrorystycznej prowadzonej nie przez ISIS, ale tzw. Emirat Kaukaski.

PAP

17
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
8 Comment threads
9 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
test24Violantapojawiam się i znikamMarcin Opusaqw Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Niech zaprdalaja w wiezieniu na swoje utrzymanie a po odsiadce natychmiastowa deportacja

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@Anahu Yamito A ja się pytam jakie przeszkody ma nasze państwo żeby nie deportować wszystkich Czeczenów do ich państwa? Przecież w Czeczenii wojny nie ma. My nie mamy obowiązku udzielać opieki obywatelom odległego kraju z wrogą dla nas ideologią jaką jest islam. Na dodatek gdzieś czytałam, że w Lisinie (czy… Czytaj więcej »

Karbulot
Użytkownik

@pojawiam się i znikam
Jak ich od razu deportujesz, to nie zostaną ukarani. Pojadą sobie do Niemiec, i będą udawali Syryjczyków. Najpierw muszą odsiedzieć karę, czyli więzienie, a dopiero POTEM deportacja.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@Karbulot Oczywiście, że tych skazanych deportować (co zrozumiałe) po odbyciu kary więzienia, której i tak niewiele zostało, bo będą mieli zaliczony areszt. Zresztą wyrok nieprawomocny. Ogólnie: DEPORT dla wszystkich Czeczeńców bo to zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego państwa i społeczeństwa a uchodźcami w naszym państwie nigdy nie byli tylko imigrantami i… Czytaj więcej »

Adrian
Gość
Adrian

Trzeba przywrócić karę śmierci ze szczególnym wskazaniem na terrorystów i przyspieszoną procedurą dla nich.

AntyHegemon
Użytkownik

@Anahu A jaka to będzie odsiadka? Przecież oni już prawie dwa lata odsiedzieli. Od maja uczestniczyli w procesie z wolnej stopy, bo warunkowym uchyleniu aresztu wobec nich. Kilka miesięcy i będą wolni. Poza tym wyrok nie jest prawomocny i to kolejny przywilej dla Czeczenów. Deportacja? Chyba mało prawdopodobna ona jest.… Czytaj więcej »

Adrianz
Gość
Adrianz

Tylko 2 lata co tak mało ??. Za tworzenie komórek terrorystycznych powinno być minimum 10. Te lata powinni spędzić w kamieniołomie a potem deportacja wraz z rodziną , kochankami i kozą

czupakabra
Gość
czupakabra

A co koza zawiniła ? grin

Marcin Opus
Użytkownik

@Adrianz
Szkoda kozy.

test24
Gość
test24

Międlarowi za mówienie „nie” banderowcom grożą 2 lata więzienia. Kolesiom wspierającym organizację terrorystyczną też… Czy sądy w tym kraju zawsze były niesprawiedliwe?

Kris11
Gość
Kris11

Należałoby wydać ich Putinowi, tylko czy on ich chce.

PJJ
Użytkownik

Nie tylko ekstremistów ale również osoby ich wspierające trzeba tępić jak stonkę unamused

K.K. Ździch
Gość
K.K. Ździch

PJJ dokładnie. tzw Obrońcy praw człowieka, czyli nachodźców i lewackiej ekstremy, finansowani z różnych źródeł, sorossowych także, powinni mieć zakaz działalności w Polsce. Czeczeny to głąby jakich mało, sami nie potrafiliby się nawet podpisać. Jak na ludy prymitywne przystało, jedyny język jaki do nich przemawia to przemoc. Kopa w tyłek… Czytaj więcej »

AntyHegemon
Użytkownik

Co to za wyrok? Jakiś denny i kulawy. Poza tym Ci ludzie odsiedzieli już prawie 2 lata, więc nie dużo im zostało do odsiadki. No i wyrok nie jest prawomocny, więc Czeczeni mogą się odwołać. O deportacji nie ma mowy. Polskie sądy niewiele różnią się od tych zachodnich.

Violanta
Gość
Violanta

Przydałaby się jakaś petycja w sprawie deportacji wszystkich Czeczenów z Polski. Nie ma tam wojny, więc nie zasługują na status uchodźcy, a imigrantow nierobów i szkodników nam tu nie potrzeba

Logic1
Użytkownik

A nie 20 lat ?

aqw
Użytkownik

Tylko tyle!!!!