Czesi zmieniają prawo, by poskromić tzw. uchodźców
Milos Zeman, czeski prezydent, podpisał nowelizację ustawy ograniczającą imigrację. Zmiany mają uderzyć przede wszystkim w tych tzw. uchodźców, którzy łamią państwowe prawo.
Modyfikacje prawa czeskiego mają w głównej mierze wyposażyć służby państwowe w narzędzia przeciwdziałania praktykom imigrantów chcących omijać przepisy przy ubieganiu się o prawo pobytu lub popełniających przestępstwa na terenie Czech. Nowelizacja ustawy ma wyposażyć administrację i służby mundurowe w przepisy, które ułatwią im działania wobec sprawiających kłopoty tzw. uchodźców. O skuteczności ustawy może świadczyć fakt, że nie zgadzają się z nią środowiska lewicowe i liberalne, Senat oraz obrońcy praw człowieka.
Podpisana przez prezydenta Milosa Zemana nowelizacja przygotowuje państwo na wypadek imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Przybywające do Europy ich liczne grupy to głównie muzułmanie, którzy starają się trafić do najbogatszych państw. Część z imigrantów już stara się o prawo pobytu w Czechach.
Według nowego prawa cudzoziemiec może nie dostać pozwolenia na pobyt lub azyl, jeżeli przedkładałby sfałszowane dokumenty, kłamałby w trwającym postępowaniu lub byłby skazany za przestępstwo umyślne.
Nowelizacja wywołała protesty środowiska lewicowego i liberalnego, które występują przeciwko zaostrzaniu kryteriów i usztywnianiu przepisów, tłumacząc to europejskimi standardami i prawami człowieka. Negowane jest m.in. odejście od kontroli sądowej nad postępowaniem o przyznanie pobytu i większa represyjność aktualnie obowiązujących przepisów. Jednak zdaniem ministra spraw wewnętrznych Czech Milana Chovaneca zmian mogą obawiać się jedynie ci, którzy przekroczą prawo.
źródło: pch24.pl
Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.
Coś małymi kroczkami Czesi starają się coś robić… ciekawe co u nas rząd wymyśli… bo jak na ten moment to tylko u nas nic się nie robi- Węgry obmurowane, Czesi prawa zmieniają a u nas walka ze szKODnikami i starymi partyjniakami… widać od razu gdzie gruba kreska po komunie była.
„Nasz” rząd to po cichu sprowadza do nas ciapatych.
Już jest ich calkiem sporo i nie mówie o czeczenach czy tatarach.
Nawet ostatnio babe w burce widzialem w tramwaju :/
We Wrocławiu widziałem ciapatego rozwożącego pizzę na skuterze. Skoro już się ciapatych ztrudnia, to coś musi na rzeczy być. No i we Wrocławiu widać ich coraz częściej. Śmierdzi mi to ….
jak pracują to ok najgorzej z tymi pasożytami którzy nie maja zamiaru pracować a ich aktywność to dbanie o spuchnięte jaja…………
Dobrze wiec. Przestanmy wylczyc ze starymi partyjniakami, szKODnikami, sprzedajnymi sedziami i PRLowskimi generalami. A najlepiej dopuscmy ich ponownie do wladzy. Zobaczysz E.G. ile oni nam na drugi dzien – na rozkaz z Brukseli i Berlina – nasprowadzaja tutaj muzulmanow.
Słabo z nimi walczą. Niektórzy powinni już siedzieć za zdradę stanu, inni za rozrabianie, za bójki, napadanie na dziennikarzy. PiS jest zbyt łagodny i w końcu przez to przegra.
No niby prawda. Pamietaj jednak z kim walcza. PO to ideowy spadkobierca i najwiekszy obronca okraglostolowego ukladu kiszczakowych postkomuchow i michnikowej lewicy laickiej. Do dzisiaj trzymaja oni za pysk sadownictwo, spolki skarbu panstwa, parse i inne media. Hitlerowskich metod Kaczynski zastosowac nie moze (bo Europa, bo humanitaryzm i takie tam) wiec co mu pozostaje? Zmaganie sie z roznymi Bolkami i ich pomiotem i powolne rozmontowywanie starych struktur przy glosnym protescie roznych KODomitow, Olbrychskich, Stalinskich i Jand.
@Archer
Nie przeinaczaj sensu mojej wypowiedzi. Nigdzie nie napisałem, że powinniśmy przestać z nimi walczyć, tylko napisałem, że zamiast ich rozliczyć jak Czesi i powywalać z urzędów to się z nimi wszyscy dogadali w Magdalence i teraz tracą cenny czas na ich wywalanie.
A Zeman to przecież stary komuch! Ale ja to wszystko rozumiem, zwłaszcza że w pewnym stopniu też jestem komuchem. Uważam jednak, że każda sytuacja wymaga stosowania określonej logiki, a obecna sytuacja wymaga logiki konserwatywnej, a więc upraszczając – prawicowej. Naprawdę można być przyzwoitym komuchem.
Lewactwo to już zupełnie ocipiało do reszty. Według nowego prawa cudzoziemiec może nie dostać pozwolenia na pobyt lub azyl, jeżeli przedkładałby sfałszowane dokumenty, kłamałby w trwającym postępowaniu lub byłby skazany za przestępstwo umyślne. To wszystko jest karalne. Za fałszywe dokumenty czy skazanie za przestępstwo umyślne to jest kryminał. To są najzwyklejsi przestępcy. A oni na to protestują. To są chyba jakieś jaja. Lewacy tak zabrnęli w swoim antyprawicowym zacietrzewieniu, że daliby azyl nawet masowemu ludobójcy pokroju Hitlera, jeżeli tylko byłoby to na złość ich przeciwnikom. Oni nie myślą już racjonalnie. Są ślepi i głusi na wszelkie rozsądne argumenty. Powiedzą, że trawa jest niebieska a oceany są słodkowodne, jeżeli tylko kto inny stwierdzi na odwrót. Nie jest to dobrze, bo w takich krajach jak Francja, Szwecja czy Niemcy, gdzie lewactwo jest przy władzy, prowadzi do masowego ściągania imigrantów i ustępowaniu im we wszystkim, oraz patrzeniu przez palce na ich kryminalne wybryki. I pewnie po części jest to zrobione własnie na przekór ruchowi prawicowemu czy nacjonalistom.
Bardzo dobre prawo. Jak kłamia, oszukuja, rozrabiaja to automatycznie won bez prawa odwołania do sądów. I skończa się podrabiane paszporty, ukrywanie wieku i kraju pochodzenia. U nas jak nic nie potrafią wymysleć to niech od Czechów i Węgrów sie uczą. Jak będziemy zwlekać to sie obudzimy z ręka w nocniku.
A jednak u nas jest lepiej, bo ich wogole nie wpuszczaja a powoluja sie wlasnie na trudnosci z identyfikacja.
Po co ich wpuszczac skoro i tak za jakis czas trzebaby bylo ich wywalic bo niemal wszyscy oni klamia i matacza? Za duzo mamy pieniedzy zeby ich potem odwozic klimatyzowanymi autobusami do Niemiec?
Nawet,gdyby podjęli taką decyzję o nowelizacji to lewactwo razem z Petru i byłymi”obrońcami robotników” narobiliby rabanu o łamanie praw człowieka. Tylko, że mylą pojęcie najeźdźcy,a człowieka.
@Giga A gdzie prawo rdzennych Europejczyków do!: spokoju we własnym kraju i na własnym lądzie!, przeznaczania podatków na cele tubylców a nie na obcych pasożytów; prawo do bezpieczeństwa i w normalnych warunkach do wychowywania swoich dzieci! zajęcia się przez rząd i opozycję! przez Petrusia też! sprawami państwa polskiego! – czy nie na to podatnik polski płaci podatki! Tacy jak Petruś, jego „świta”, opozycja zadymiarzy, zdrajcy, którzy chcą przyjmować obce, agresywne, pasożytujące ludy z morderczą ideologią etc. Tacy zdrajcy i sabotażyści powinni BYĆ SUROWO I W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM SĄDZENI! W PRZECIWNYM WYPADKU JEST TO RASIZM WOBEC RDZENNEJ LUDNOŚCI POLSKIEJ I PRZEDE WSZYSTKIM ŁAMANIE NASZYCH PRAW CZŁOWIEKA! Jakim prawem ktoś obłąkany ma prawo sprowadzać do kraju śmiertelne zagrożenie!? Dosłownie! Nie tylko terrorystyczne, ale też epidemiologiczne (choroby, na które nie jesteśmy odporni, które nie występują w naszym klimacie – zjadliwe szczepy gruźlicy, na które nie ma lekarstwa, dźuma, malaria, cholera, ebola i wiele innego syfu!). Jakim prawem Polska ma być pokojem przechodnim dla każdego nachodźcy, który sobie umyśli w naszym kraju być z oszukańczą legendą o uchodźctwie!? To są przestępcy po postawieniu pierwszego kroku na terenie Europy – więc jakie prawa człowieka!? Niech wszyscy zadymiarze, politycy zajmą się sprawami Polski i Polaków! A wszystkie zdradliwe i oszukańcze fundacje, które działają przeciwko państwu polskiemu zlikwidować! itd. itp.
pojawiam się i znikam…. no to pojechałaś po prostej i tu się w 100% z Tobą zgadzam, sprzedajne mendy powinny wisieć na latarniach, bez jakiegoś tam immunitetu politycznego….
Cała ta tzw. totalna opozycja to zorganizowana grupa przestępcza destabilizująca państwo. Ja o tym dawno wiem, ale ciesz się, że już dziś jeden sędzia z Trybunału Konstytucyjnego tak się o nich wyraził. Nasi zdrajcy parlamentarni to nie lewactwo, ale właśnie szajka, gang, grupa przestępcza. Ich wodzem jest tfusk.
Sędzia z Trybunału Stanu w minęła 20.
…”Nowelizacja wywołała protesty środowiska lewicowego i liberalnego”….-i tu sedno wszelakich problemów-był kiedys taki (aczkolwiek francuski film)-ale dobry-
pt.-LISTA-wpisać po nazwisku kazdego co jape drze-na taka liste i do odstrzału-momentalnie by zamkli pyski .
Uwaga użytkownicy ndie, zwracam się do Was z apelem za Miriam Shaded o bojkot wody mineralnej Żywiec Zdrój który promował islam na etykietach swoich produktów. Na etykiecie był umieszczony półksiężyc.
Okazuje się że Spółka Żywiec Zdrój jest częścią grupą Danone, której główna siedziba znajduje się we Francji, (nawet o tym nie wiedziałem) według pani Miriam „Istnieją dwa powody umieszczania symboli islamu przez francuski koncern Danone: 1. Francuskie koncerny chcą się przypodobać wyznawcom Allaha; 2. Wyznawcy Allaha w firmie Danone stanowią większość, niż zwykli francuscy obywatele z pozostałych wyznań”.
Wpis pani Shaded szybko spotkał się z dużym zainteresowaniem i zaangażował tysiące użytkowników portalu na którym napisała swój protest. Na wpis zareagowała też spółka Żywiec Zdrój, która jednoznacznie odcina się od takiej interpretacji grafiki na etykiecie.
Odcina się ale jednocześnie natychmiast zmieniła etykiety. Dla mnie sprawa jest oczywista ja osobiście nie będę już kupował żadnego produktu tej firmy.
Miriam to porządna kobieta, jakby tacy emigranci jak ona byli to nic nie mam przeciwko.
Ja wiem, czy to to taka emigrantka, jak ma matke Polke? Troche bez przesady.
czyli zyy dom sie udalo przekonac polakow do skundlenia rasowego, osiagneli swoj cel; teraz nawet jakiegos kundla prawica uwaza za „polke”
A kto w Polsce nie jest „kundlem”? Polakiem jest się w sercu, a nie według genów, bo czystych genetycznie Polaków nie ma odkąd plemię Polan zaczęło łączyć się z innymi plemionami. Moi przodkowie od strony matki pochodzą z Niemiec, a przodkowie od strony ojca z Białorusi, a ja zawsze uważałem się za Polaka i nigdy nie wypowiadałem tego słowa z pogardą, jak robią to lewaki.
@test24
„Polakiem jest się w sercu”- bardzo pięknie to napisałeś. Też, dokładnie tak samo uważam. Ważne jest to że kochamy Polskę i jesteśmy wszyscy tutaj na ndie i nie tylko, w 99% gotowi za nią umrzeć. A pani Miriam (wiem że od czasu do czasu odwiedza nasz portal) pokochała Polskę i jest Polką.
A to dowód na to jak częstym goście na ndie.pl jest pani Miriam Shaded
https://ndie.pl/tag/miriam-shaded/
Test24 Czy ty wogole wiesz , że powtarzasz propagandę gazety wyborczej
Ja tam jednak wolałbym, żeby Miriam nie została EMIGRANTKĄ
@888 Marek Majewski Wchodzą z propagandą wszelakiego dewianctwa wszelkimi możliwymi sposobami. Jak kupuję Staropolankę, bo firma promuje Red is Bad.
@easyrider
Poważnie? Kupujesz w takim razie wodę mineralną z mojego ukochanego Dolnego Śląska. Brawa dla Ciebie i brawa dla Polanicy Zdrój. Co najmniej dwa razy w roku odwiedzam to wspaniałe, piękne uzdrowisko. A te żłoby lewackie piszą ze jest to najbardziej faszystowska woda mineralna. Użytkownicy ndie idźmy za przykładem @swobodnegojeźdźca i kupujmy i pijmy oczywiście tylko Staropolankę i ubierajmy się w odzież Red is Bad.
Od dziś kupuję tylko „faszystowskie” produkty
@888 Marek Majewski Dużo ludzi idzie na łatwiznę i w ogóle nie zastanawia się co kupuje. Paru osobom już otworzyłem oczy jak im wykazałem, że polskie piwa, to tylko w niewielkich browarach się trafiają. Ludzie robią oczy jak pięciozłotówki gdy dowiadują się, że Lech, Żywiec, Okocim, Żubr, Tyskie, Łomża czy Kasztelan polskimi są tylko z nazwy.
@easyrider
Przyznam się bez bicia że ja też do tej pory nie przywiązywałem zbytniej wagi do tego co kupuję
@888 Marek Majewski Sprawdź w necie Np. Żywiec – produkcja Grupa Żywiec S.A (na razie brzmi nieźle). Główny udziałowiec grupy? Heineken Interntional BV. Prezes: Guillaume Duverdier. Produkowane marki (m.in.): Królewskie, Leżajsk, Tatra… Kto k… sprzedaje browarnie, w kraju, w którym pije się piwo?
Już jakiś czas temu napisałem na profilu Miriam na FB-nie pijam wody i nie jadam jogurtów,bo widzę po nich pluszowe zabawki.
dołączam się………..i rozszerzam to na wszystkie produkty tej firmy…..
@888
Widziałem tę etykietę, ewidentny islam.
To chodzci o uratownie europe…a nie jakies fantazje lewicowe…sram na ta lewice
„Według nowego prawa cudzoziemiec może nie dostać pozwolenia na pobyt lub azyl, jeżeli przedkładałby sfałszowane dokumenty, kłamałby w trwającym postępowaniu lub byłby skazany za przestępstwo umyślne.”
Nie rozumiem czemu pewne organizacje sie buntuja? Jesli nie widza w tym logiki, to dla mnie zgadzaja sie z tym, iz mozna klamac, krasc/mordowac/gwalcic itp oraz falszowac dokumenty by otrzymac to co sie chce. Nooo dla mnie to jest za bardzo liberalne podejscie.
I wciaz nie mam odpowiedzi na pytanie: czy wezmiecie ich do siebie do domu, zapewnicie integracje, nauke, prace- wikt i opierunke tak zwany? Ci co minusuja na tym portalu. Czy wezmiecie ich do siebie? Czesc ludzi ma, napisze szczerze- w dupie kogos z drugiego konca swiata. Czesc nie chce kultury Islamu, a reszta ma dosc i tez chce posmakowac zycia.
Prosze tych, u ktorych wciaz sa mysli za przyjeciem tzw uchodzcow- nie upieprzajcie Polski bardziej niz jest. I tak wszystko wyprzedalismy, wielu wyjechalo, bo nie moze zyc, a raczej nie ma za co zyc tak jak by chcial za prace, ktora wykonuje. Jesli tak bardzo chcecie pomoc to zabierzcie sznowne 4litery i zlozcie wizyte w najblizszym domu dziecka – spytajcie sie jak mozecie pomoc, co potrzeba dzieciakom. Tacy bogaci jestescie, ze stac Was na przyjecie i utrzymanie kilku tysiecy ludzi (plus ich rodzin – owy proces juz rozpoczyna sie w germianistanie) przez nie wiadomo jaki czas? To moze zrzucicie sie i za te pieniadze wybudujcie bloki dla najbiedniejszych ale najbardziej uzdolnionych studentow, by mieli lepszy start w zycie.
Niom. Gdybym to ja – biała chrześcijanka sfałszowała jakiś dokument, to paka murowana i żadna fóndacja (nie poprawiać) by nie protestowała. Bo wszak w cywilizowanych układach fałszowanie dokumentów, posługiwanie się cudzą tożsamością i in. tego typu czyny (które „uchodźcy” mają w standardzie) są KARALNE. Jeżeli jakaś grupa ludzi ma być spod tego wyjęta, to już jest różnicowanie ludzi (i też jest to niegodne z prawem). Jeżeli, dodatkowo, owa grupa ludzi ma być wyodrębniana w oparciu o kryteria takie jak kolor skóry czy wyznanie, to mamy czyn karalny!!! Więc lewaki – do budy.
@bkkk
Ostatnie zdanie”lewaki- do budy”albo zajac sie monitorowaniem adopcji polskich dzieci, procedury tylko 5 tygodniowe ? jesli chodzi o adopcje na „za granice” wg Fundacji Dobrego Pasterza CW 24 TV Pawel Bednarz,
Az wlosy staja na glowie co sie moze z tymi maluchami potem dziac, a rozpacz rodzicow, porozrywanego rodzenstwa.? Czy one nie maja zagwarantowanego praw czlowieka? Ludzie, czy to prawda?, czy ktos o tym cos wie?
@Obywatelka Ziemi Rozumiesz Obywatelko. Buntują się, bo to psuje ich plan rozwalenia białych społeczeństw. Suwerennym państwom odbierane są instrumenty samoobrony. Skądinąd stwierdzenia – organizacje obrońców praw człowieka – są absolutnym odwróceniem pojęć. To powinno być brane w cudzysłów.
@easyrider no tak…ale ci z tych ogranizacji przewaznie sa biali…to sami sobie podcinaja galaz na ktorej siedza?
Brawo Czechy! Musimy zrobić dokładnie to samo! Za popełnienie jakiegokolwiek, nawet najdrobniejszego wykroczena wniosek azylowy czy pobytowy powinien być z automatu odrzucany
W Europie emeryci szukaja w smietnikach butelki, puszki a nawet jedzenie bo nie wystarcza im na zycie z emerytury. Te europejkie polityczne k…….. nie maja na godziwe emerytury, ale maja na zasilki dla miliony migrantow nierobow!!! To k……. jest traktowanie wlasnego narodu gorzej niz bydla.
No, ale jesli narod pozwala na takie traktowanie siebie przez te pseudoelity,
to czy sie dziwic, ze robia ca chca z nami???
Te wsztystkie zmiany to robienie medialnej piany. Wprowadzanie do Europy afro-arabskich genow idzie na calego. Politycy p……swych obywateli, bo jak widac poza dyskusjami w telewiziji, jakimis niby ustawami to tak naprawde nic nie robia i tylko patrza niby przerazeni na ten fakt migracji. Od prawicy do lewicy kopiuja nasze wypowiedzi, wstawiaja do gazet i udaja, iz sa po naszej stronie.
Ginie nasza rasa, ktos chce nas slowian wykonczyc. Mamy podzielic losy Indian.
I jesli k…….. nic przeciw temu nie zrobimy to niebawem bedziemy jako biale malpy, psy, ….. siedziec w islamskich rezerwatach dla bialych
FINANSOWANYCH Z DOTACJI UNIJNYCH!!!!
Winni tej wedrowce sa ci co maja majatki zbite na tym procederze. To ci, ktorzy lacza sie w jeszcze wieksze firmy by dzialac „globalnie”. Globanie chcial dzialac rowniez HITLER, wiec widzicie z jakim nurtem globalizmu mamy do czynienia.
To faszyzm ekonomiczny, polegajacy na wytworzeniu masy konsumpcyjnej, by powiekszac swoj majatek i rozprzestrzeniac swe towary na nowych rynkach.
Ten p…….. globalizm oznacza, iz pewnego dnia bedzie obecne 7 mld. towarzyszy biegac w tym samym szarym garniturze do pracy, jesc to samo gowno z jednego wzoru miski, mieszkac w tak samo wygladajacych norach, …… itd. Zapewne nasze garnitury beda wygladac jak pasiaki z Auschwitz, bo moda przyjdzie z tego kraju ktory juz kiedys snil o globalizmie. Nasza wolnosc wyboru, kreatywnosc artystyczna, ……….. zostana ZGLOBALIZOWANE, co oznacza dla nas koniec bycia wolnym czlowiekiem.
Brawo czesi
Brawo Czesi ????????????
A przeciez nie chcieli ich wpuszczac, jeszcze nie tak dawno !!!!!!
Porazka. Nowelizuja, bo maja zamiar wpuszczac.
No, fajni sasiedzi, ci Czesi, nie ma co.
I do nas zawitaja po azyl.
Poniewaz robi sie goraco, Finowie maja ich dosyc, Austria chce przedluzyc kontrole na granicach, Wlochy jecza pod tym jarzmem, nie mowiac o Grecji.
Faktem jest, ze wszedzie musza dluuuuuuuuuuuugo czekac na rozpatrzenie ich wnioskow azylowych. Teraz beda „atakowac” panstwa Europy Sr., bo tu nie ma takiego obciazenia i ich wnioski beda szybciej rozpatrzone. A o to im chodzi.
W konsekwencji beda mieli swoj status np.. w Polsce, czy Czechach i beda mogli sie poruszac na europejskich dokumentach wszedzie, w calej Europie.
Nie widze tego dobrze.
Pieprzyć środowiska lewaków
Dawać karę śmierci za morderstwa, terroryzm
Imigrantow ekonomicznych europa nie musi przyjmowac…nikt ich nie potrzebuje…
Śmieszne jest to powoływanie się na „europejskie standardy”, bo to przecież synonim chaosu i degeneracji.
Biedni terroryści. Niech emigrują do Kanady.
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kanada-wyplacila-islamskiemu-terroryscie-8-milionow-dolarow-odszkodowania
widzicie straja sie o pobyt w Czechach…dlatego zawsze powtarzam ze bledem jest myslenie „wopuscimy ich a oni i tak pojda dalej”
No proszę nawet na NDIE zawitała cenzura. Jeszcze raz.
Biedni terroryści. Niech emigrują do Kanady.
Kanadyjczycy wypłacili terroryście 8 mln $ odszkodowania.
Nie można dodawać linków? Artykuł jest na portalu „Zmiany na ziemi.pl”
Brawo Czechy.
Polski rzad kopiowac praktyczne rozwiazania innych krajow.
BRAWO CZESI poraz kolejny pokazaliście klasę.
Choroba xxl wieku gorsza niz aids- lewactwo
mozna? MOZNA! a lewakom zycze duuuzo dzieci, ktos musi musli sluzyc w ktrajach multi-syf!
Lewactwo to jednak śmiecie
No kuźwa, lewactwo wyraźnie mówi: brać przestępców! Chyba są za mało ubogaceni?!