Rząd Danii może być zmuszony do wprowadzenia kontroli na granicy ze Szwecją. Jest to konsekwencją piątkowego zamachu terrorystycznego w Sztokholmie.

„Sytuacja w Szwecji rozwija się w złym kierunku, dlatego duński rząd rozważa wprowadzenie kontroli dokumentów na granicy ze Szwecją” – powiedziała duńska minister migracji i integracji Inger Støjberg.

Powodem niepokojów Duńczyków jest grupa 12 000 tzw. uchodźców, którzy nielegalnie przebywają w Szwecji. Podobnie jak sprawca piątkowego zamachu Uzbek Rahmat Akiłow, są poszukiwani przez policję i mają nakaz deportacji.

Jeśli Dania zdecyduje się na wprowadzenie kontroli dokumentów na granicy ze Szwecją, będzie to niemałym utrudnieniem dla tysięcy osób codziennie podróżujących ze Szwecji do pracy w Kopenhadze. W styczniu 2016 roku szwedzki rząd wprowadził kontrole dokumentów na granicy z Danią, by powstrzymać falę imigrantów.

Większość szwedzkich partii politycznych jest za zaostrzeniem przepisów wobec nielegalnych imigrantów. Spośród wszystkich partii w szwedzkim parlamencie tylko Partia Lewicy postuluje, by zmianą w przepisach zająć się dopiero po zbadaniu sprawy przez policję. Wszystkie inne ugrupowania chcą nowych regulacji przepisów, by dać instytucjom państwa narzędzia kontroli nad tzw. uchodźcami, których wnioski o azyl lub pobyt zostały odrzucone i którzy otrzymali nakaz opuszczenia kraju.

źródło: tvp info/iar

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

51
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
15 Comment threads
36 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
xyzPubliuszYuveeasyriderurbi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AntyHegemon
Gość

Układ z Schengen, to najgorszy szajs jaki istnieje. Każda zaraza może bez problemu się przemieszczać. Tak, to wiele ułatwień, ale jeszcze więcej utrudnień, szczególnie teraz kiedy islamscy najeźdźcy podbijają tereny Europy. Kontrole na granicach musza powrócić, muszą stanąć na nich żołnierze i inne jednostki, bo tylko tak da się powstrzymać… Czytaj więcej »

papuga
Gość
papuga

Szengen jest OK pod warunkiem że zewnętrzne granice są twardo chronione. To co robią Grecy, Włosi czy Niemcy to normalna zdrada takich państw jak nasze, które przystępując do Szengen zawierzyło tym sukinsynom. W obecnej sytuacji trzeba jak najszybciej z tego syfa wyp…… i granice zamykać. Szengen już nie jest ważny.

Oluchna
Gość
Oluchna

@papuga Przyznam się że trochę rozbawiłeś mnie tym swoim „zawierzać”. W polityce nie ma takiego słowa zawierzyć, powiem więcej nawet w życiu prywatnym nie można nikomu bezgranicznie zawierzać. Znam masę swoich koleżanek które zawierzyły swoją przyszłość i marnie na tym wyszły. Z pozycji Państwa politycy powinni opierać się tylko i… Czytaj więcej »

AntyHegemon
Gość

Oluchna, masz „prawie” rację, co do tego zawierzania, tzn. w życiu prywatnym bezgraniczne zawierzanie jest czymś błednym, ale w tej polityce ono istnieje. Szczególnie widzimy, to w hierarchiczności partii, gdzie to wyższa jednostka zawierza coś, jakąś funkcję, niższej jednostce funkcyjnej. Bez powierzenia, zaufania nie byłoby możliwości współpracy i wzajemnych korzyści,… Czytaj więcej »

szyszkin
Gość
szyszkin

„politycy powinni opierać się tylko i wyłącznie na dobru swojego Narodu.”-politycy opierają się na swym korycie,taki”paprak,”nie wie do czego służy łopata.Pani Oluchna, jeszcze 30 lat życia.Spokojnych ciekawych świąt,kochajmy rodzinę,(foto czasami jest nie pozytywne),czasami lepiej pogadać z zwierzątkiem w domu. rozmowa młodych przez internet, doprowadza do pustki,nie potrafi zachować się w… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@papuga Schengen nie jest i już nie będzie OK. Za dużo wrogów białej cywilizacji przebywa w krajach spedalonego Zachodu. Schengen byłoby OK, gdyby białe kraje były zamieszkiwane przez białe narody. To co już jest na Zachodzie wystarczy by rozmyć naszą jednorodność i doprowadzić do utraty naszej tożsamości narodowej. Aktualnie Schengen… Czytaj więcej »

Raven777
Gość

Ciekawi mnie co za szmaciarze minusują ROZSĄDNE wypowiedzi. Dorwać tylko takich i do Syrii i innej Turcji z nimi!!!

Raven777
Gość

Przepraszam za błędy, ale trochę mi klawiatura szwankuje1

xyz
Gość
xyz

Jestem ciekawy, jaka lewacka świnia to minusuje?

Lestek
Gość
Lestek

Się obudzili… O 30 lat za późno.

Gato
Gość
Gato

…równie dobrze można było w roku 1939 dać taki rozkaz na granicy Polsko-Niemieckiej i Polsko Sowieckiej. Uniknęlibyśmy wtedy inwazji szwabów i ruskich na Polskę… że tak powiem!
Może trochę głupi przykład dałem, ale chciałem w ten sposób odzwierciedlić bezradność społeczeństw jEwropy, a tępotę i głupotę rządów lewackiej części UE.

test24
Gość
test24

Co za svedenofobia, przecież Szwedzi mówią, że to najlepszy kraj do życia!

Gato
Gość
Gato

@test24,
…a i owszem, ale dla ciapatych! smile jednak (prawie) na pewno nie dla „vikingów”

XaX
Gość
XaX

Ważne info, może nie związane z tematem ale bezpieczeństwem światowym. USA przeprowadzi prewencyjny atak na Koreę i to już jest pewne. Jedynym ratunkiem jest anulowanie testu nuklearnego planowanego na sobotę a to się nie stanie więc mamy wojenkę. Wspomagają USA Chiny, Japonia oraz jeszcze bodaj jakiś kraj nie wiadomo jak… Czytaj więcej »

Gato
Gość
Gato

@XaX,
Śmiem wątpić, co do tego ataku, „Trampek” ma za dużo „na głowie”, aby teraz rozwalić Kima bez rozważania dalszych konsekwencji. To tylko (moim zdaniem) straszenie wrednego komucha, ale jeśli zaatakuje, to masz u mnie skrzynkę pifka, lub wódeczkę, jak wolisz… smile

XaX
Gość
XaX

A skąd to wiesz? Wysłał już grupę uderzeniową do Korei Północnej, wielokrotnie już dyskutował na ten temat ataku prewencyjnego oraz nie działa sam bo ma wsparcie Chin i Japonii oraz bodaj Korei Południowej. Pytanie jak zareaguje Rosja która wysłała okręty bodaj do portu KP. Od takich konfliktów wojny światowe się… Czytaj więcej »

Kocur
Gość
Kocur

@XaX, to są tylko moje przypuszczenia, nie jestem politologiem, nie wiem „na pewno”. Tylko tak rozważam, że Donald w obecnej sytuacji najwyżej „straszy” i pokazuje „swoim” lewakom, że to ON decyduje co jest ważne. Oczywiście obserwuję sytuację, ale moim zdaniem do niczego nie dojdzie, chociaż chciałbym. Dlaczego chciałbym? Mam kilku… Czytaj więcej »

Kocur
Gość
Kocur

@@XaX,
Jak piszę z „tabletu” to jestem czasami „Gato”, jak z P.C. to „Kocur”.
To też info dla tych co czasem zauważą mój wpis na tym forum. smile

Oluchna
Gość
Oluchna

@Kocur
Jesteś wreszcie. A co to z Tobą Kocurku się działo?

Kocur
Gość
Kocur

@Oluchna, za dużo pracy, za mało wolnego czasu, a po za tym, czasem wolę poczytać co inni piszą, niż sam ziać niepohamowaną nienawiścią (na naszym forum) do ciapaków i lewactwa. Często nie mam nic konstruktywnego do wniesienia w tematach, bo inni napisali już to co ja bym napisał. Jest jeszcze… Czytaj więcej »

Oluchna
Gość
Oluchna

@Kocur
Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam i życzę wesołych Świąt. grin grin grin mrgreen mrgreen mrgreen

papuga
Gość
papuga

Z tą Koreą Płn to dziwna sprawa bo ani Chiny ani Ruscy, którzy są jej sąsiadami, specjalnie się nie przejmują, a Amerykanie, którzy są daleko albo w pory walą ze strachu albo to znów to jest jakaś wredna gra.

kowalski
Gość
kowalski

Może chodzi o to że Korea Płn. ma dość zaawansowane badania nad bronią jądrową.USA może się bać transferu tej ” technologii” np. do Iranu.A to zagraża interesom pieszczochowi USA jakim jest Izrael?!

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@kowalski Pytanie dlaczego akurat teraz zamierzają interweniować – oczywiście o ile nie jest to tylko propagandowe zacięcie – a nie wcześniej? Może mi się wydaje, ale eskaluje kilka konfliktów (np. w Europie, czego tłumaczyć chyba nie potrzeba) no i wg. różnych zapowiedzi i przewidywań, w tym roku ma ujawnić się… Czytaj więcej »

XaX
Gość
XaX

Ponoć ma to związek z oficjalnie testową próbą wystrzelenia pocisku nuklearnego w sobotę. Jeśli rakieta nośna będzie działać sprawnie mogą mieć USA pełne portki ze strachu.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@XaX
Oficjalne doniesienia mówią, iż Islam jest religią pokoju. razz

Piotr
Gość
Piotr

Korea Płn. leży na rzadkich złożach minerałów i surowców, wartych biliony, tylko nie potrafi ich sama wydobywać, a nikt oficjalnie jej nie pomoże, stąd pewnie amerykańska „pomoc”.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Piotr
Jeśli by o to chodziło to na dobrą sprawę już dawno można było tę „pomoc” załatwić. Pretekstów by się znalazło dość. Znaczące chyba jest to, że USA – jak podają – dogadało się z Chinami. Albo „dogadało się”.

poprawka
Gość
poprawka

Iran MA broń atomową.

easyrider
Gość

@poprawka Iran nie ma jeszcze broni jądrowej. Jedynym państwem islamskim, które posiada broń jądrową i środki do jej przenoszenia jest Pakistan.

Ewaxx
Gość
Ewaxx

Na razie bombę USA to rzuciła na Afganistan ,a nie na Korę Północną. Uważnie czytaj

xcd
Gość
xcd

Duńczycy przywrócą kontrole graniczne, żeby móc werbować inżynierów, lekarzy i informatyków, którzy w dolinach krzemowych Malomo czy Goeteborga wykuwają dobrobyt Szwecji, pracując po 20h na dobę i nie mając czasu na korzystanie z zalotów leniwych Szwedek szukających rozrywek z kwiatem Bliskiego Wschodu. Ci wstrętni Duńczycy liczą, że ktoś będzie pracował… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Gość

Co jest grane ?? Się kalif duński ze szfeckim pokłócił o interpretacje 190 sury , czy jak ? A wszystko jedno moim skromnym , czy szfecja szy dania , jeden grzyb. Też mają problemy , a tu muezin na modły woła ! Dalejże , dzieci allaha , rozkładać dywaniki i… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Gość

…..a nie , mi się tu kłócić !!!……………jak dzieci , normalnie k.wa jak dzieci ….:)

J III Sobieski
Gość
J III Sobieski

tu jest potrzebna zmiana wladzy w kazdym z krajow bo to wszystko sa dzialania ktore nie dadza zadnych efektow tu potrzebne sa rozwiazania systemowe poczawszy od natychmiastowej deportacji wszystkich muzulmanskich nachodzcow ktorzy przyjechali tu doic socjal, skonczywszy na zamknieciu zewnetrznych granic UE koniec kropka, innego rozwiazania nie ma, alternatywa jest… Czytaj więcej »

Piotr
Gość
Piotr

Nad czym tu się zastanawiać? Wykonać! I jeszcze od Szkopów się ogrodzić i strzelać przy próbie przekroczenia granicy!

Rodeo drivire
Gość
Rodeo drivire

Urzednicy Unii MUSZA zapewnic bezpieczenstwo granic zewnetrznych jesli nie potrafia- to musza odejsc , koniec kropka tak bylo do wiekow, ale dzis zyjemy w schizofrenicznych czasach!

Lupus Canis
Gość

To dla rozluźnienia opowiastka o przesolonej zupie. Sól już w zupie jest i czy w tym momencie zamknę wszystkie szafki, wprowadzę reglamentację, będę rzeczona sól użytkownikom osobiście wydzielał czy też zapodam inne restrykcje, zupę szlag trafił, jest przesolona i kropka. Mogę się zastanawiać nad sposobami odsolenia zupy, ale z praktyki… Czytaj więcej »

Lupus Canis
Gość

A tu taka ciekawostka co tyfusy z nowozjebnej sądzą o uchodźcach i co planują gdy dojdą (tak wiem, to nawet nie science fictin ale samo fiction) do władzy Chciałem dać całego linka, ale moderacja potrwa, a zatem do dzieła Panie i Panowie, Paweł Rabiej (czy tylko mnie to nazwisko kojarzy… Czytaj więcej »

Lupus Canis
Gość

Poniższą wiadomość wysłałem do posła rabina z nowosracznej, czekam na odzew.W związku z pańską próbą przekonania Polaków o konieczności przyjęcia uchodźców pragnę po pierwsze wyjaśnić, iż osoby przebywające na terenie Europy zgodnie z zapisami konwencji dublińskiej uchodźcami nie są, są to nielegalni imigranci, którzy wdarli się na teren kontynentu łamiąc… Czytaj więcej »

w.....y
Gość
w.....y

Wielka narada. Czy za ostatnie pieniadze kupic portfel, czy jeszcze poczekac na manne z nieba. A tak na marginesie, to 12 000″ zapomnianych” inzynierow w belgi, i pewnie podobnie w innych krajach daje calkiem ladna sumke. Coraz ciekawsze newsy wyplywaja.

gieno
Gość
gieno

Trochę zmanipulowane bo nie wierzę że zwolenikow jest więcej niż tym co jest im obojętne http://fakty.interia.pl/polska/news-cbos-74-proc-polakow-przeciw-przyjmowaniu-uchodzcow-z-bliski,nId,2382253 chyba ze w tych 25 % to są wyjątki typu tzw matki z dziećmi czy tzw chrześcijanie

Yuve
Gość
Yuve

Kurw…po co kontrole na granicy? Czy nie od razu widać kto jest biały, a kto jest czarnuch i arab?

To tak jak w ogrodzie, jak pojawią się chwasty to trzeba dokładnie sprawdzać warzywa i owoce czy po prostu wyrwać chwasty?

Publiusz
Gość
Publiusz

Poluzuj sobie pasek do spodni ,zeby umozliwic lepszy doplyw krwi do mozgu przez co przestaniesz nam tu opowiadac banialuki o ze ksiedzu ,ktory cie molestowal….Czy aby ten ksiadz nie modli sie w kucki z narzuconym na glowe bialym obrusem w niebieskie paski?Jedynym zas chwastem ,ktory na tym forum trzeba wyrwac… Czytaj więcej »

Yuve
Gość
Yuve

a ty Publiuszu przyszykuj swoje usta, aby dobrze zrobić księdzu gdy przyjdzie na to czas. Nigdy ci nie zapomnimy twojej podłości gdy wyszydzałeś ofiarę molestowania katolickiego zboczeńca w sutannie. Powiem ci jeszcze tak podły bydlaku. Nie wiem w jakim wieku jesteś, nie wiem czy masz małe dzieci czy nie, w… Czytaj więcej »

urbi
Gość
urbi

@Publiusz Witaj kolego, a co to: atak podłych lewackich qrew na Ciebie. A miej ich wszystkich tomika i tego pedryla powyżej w głębokim poważaniu. To są lewackie odpady, durnie i wykolejeńcy. A nawet powiem Ci że to jeden i ten sam jaś. Pozdrawiam @Publiusz, szacunek i poważanie za to co… Czytaj więcej »

Yuve
Gość
Yuve

urbi, jak to dobrze że ukoiłeś biednego Publiusza. Jak widzę bycie wazeliniarzem to twoje ulubione zajęcie. Takich jak ty i twój przyjaciel Publiusz to nawet nie mam w głębokim poważaniu, bo nawet i na to nie zasługujecie. Powiem ci głupku, że to iż nie jestem w syfiastym katolicyzmie nie znaczy,… Czytaj więcej »

Publiusz
Gość
Publiusz

….ty to jestes chyba jakis kuzyn Ferdka Kiepskiego ,te same bledy i skladnia !

Publiusz
Gość
Publiusz

Czesc Urbi! Dzieki kolego za uznanie,chociazem tylko maly trybik w naszej forumowej maszynerii… Francji, ktora zarekomendowales Yuve i tak juz by to nie zaszkodzilo, bo do stanu w jakim ona sie dzisiaj znajduje doprowadzili ja wlasnie polityczni psychopaci pokroju Yuve i Tomika …jezeli -jak to podejrzewasz -,nie jest to jedna… Czytaj więcej »

Tomik
Gość
Tomik

@Publiusz, tobie chyba ksiądz musiał kiedyś zrobić „dobrze” i do dzisiaj te przyjemne chwile siedzą ci w tym głupim łbie, ale zrozum że nie wszystkie dzieci tak się czują po gwałtach panów w sutannach. Więc daj sobie na luz, mały człeku. To nie jest twoje forum, żebyś kogokolwiek z niego… Czytaj więcej »

Publiusz
Gość
Publiusz

@Tomik
Masz tam pod reka jakas solidna sciane ? Sprawdz, czy jest twardsza od „pustaka” , ktory nosisz na szyi ,…